רולקס צ’ליני – רפרנסים 5441/9 ו-5115

השעונים המצולמים זמינים למכירה באתר שניידר שעונים ותכשיטים: 5441/9 / 5115

על מנת להבין טוב יותר את המושגים הייחודיים לרולקס המופיעים בסרטון,

אנו ממליצים לעבור במקביל על מילון המושגים המלא של ווטש גורו לרולקס.

תמלול הסרטון:

הרולקס צ’ליני הוא בין השעונים הראשונים בעולם, שיוצרו בהיקפים גדולים תוך כדי קבלת הסמכת הכרונומטר,
אך עם זאת – מדובר באחד הליינים הפחות מוכרים של רולקס, וחבל שכך.

אז נכון, רולקס מייצרת בעיקר שעוני עבודה, Tool watch, כדוגמאת הסאבמרינר לצלילה או המילגאוס לעבודה בסביבה עטירת מגנטיות, אבל לעומתם – ליין הצ’ליני הוא למעשה ליין ה-“ערב” של היצרן, והוא מציג עיצובים אלגנטיים ועדינים, שמאופיינים בקוטר קטן, שימוש במתכות יקרות כמו זהב או פלטינום בליטוש גבוה, וקייס דק במיוחד – ממש כמו ששעון ערב צריך להיות.

הצ’ליני הוא שעוד Dress אבסולוטי. השם שלו הוענק לו בכדי להנציח את הענק הקלאסי, בנוונטו צ’ליני, צורף ופסל מתקופת הרנסנס, אחד הגדולים שהעולם ראה.

אם תהיתם למה המילים “אויסטר” או “פרפטואל” נעדרות משעון זה, בניגוד מוחלט כמעט לכל שאר הליין של רולקס, אז אולי תרצו לדעת שהמילה “פרפטואל” מתייחסת המנגנונים האוטומטיים של רולקס. במקרה של הצ’ליני, מדובר במנגנון מתיחה ידנית כמעט בכל הרפרנסים של השעון הזה.בנוסף, עמידותו של השעון למיים, היא הנמוכה ביותר מבין שעוני רולקס, ולכן המילה “אויסטר” שמשמשת את רולקס בשעוני הצלילה שלה, נעדרת גם היא מהצ’ליני.

אבל במקרה של הצ’ליני, הפרקטיות פחות חשובה. העיצוב הוא הדבר החשוב, ואכן – היופי והאלגנטיות שלו עולים על הפרקטיות, ומציגים שעון ערב קלאסי, מדוייק ומינימליסטי, שתאמינו או לא – נמכר במחירים נגישים בהרבה מהדגמים הספורטיביים של היצרן. אם תשאלו אותי, מבחינת Bang for your Buck – הצ’ליני מנצח, ובגדול.

לאתר רולקס העולמי