חובבי שעונים, עכשיו זה רשמי. אין יותר התלבטויות, ניחושים או שאלות ואפילו יש לנו תאריך רשמי עבורכם. תפתחו יומנים. רולקס תשיק דגמים חדשים לשנת 2020 בעוד קצת פחות מחודשיים, בראשון לספטמבר. במקום לצפות בכתבות המוכרות כל כך מדי שנה – תהיה שביתה או לא תהיה שביתה, החמוד שלנו עולה לכיתה א’ או השנה, בגלל וירוס הקורונה – לימודים בקפסולות או ב-ZOOM, השנה תוכלו להתמקד בשאלות חשובות הרבה יותר – סאבמרינר חדש או לא? עוד GMT MASTER חדש? או שאולי בכלל דגם חדש שלא ראינו עד היום? רולקס 2020 – דגמים חדשים מרולקס, תכינו את הארנקים … 

רולקס 2020 - דגמים חדשים מרולקס. האקספלורר יזכה לרענון?
רולקס 2020 – דגמים חדשים מרולקס. האקספלורר יזכה לרענון?

בהודעה שהעבירה רולקס למשווקים המורשים שלה ברחבי העולם ולאנשי תקשורת, ביקשה רולקס לשריין את הימים שבין ה-1 לספטמבר ל-4 לספטמבר לטובת פגישות שייערכו בלונדון, שיתקיימו לאחר השקה גלובלית מתואמת שתערך ב-1 לספטמבר.

רולקס 2020 – דגמים חדשים מרולקס

לא ברור אם רולקס תשיק את כל הדגמים החדשים ב-1 לספטמבר או שמא היא תחליט לפזר את ההשקות על פני מספר ימים, אם כי סביר יותר להניח כי נקבל את כל הדגמים החדשים במרוכז ולאחר מכן תתפנה רולקס לאותן ישיבות עבודה שוטפות שכל כך חסרות לרולקס ולכל יצרניות השעונים בשנה זו, לאור ביטול תערוכת באזלוורלד והפגישות השנתיות שנערכות בה בין רולקס למשווקים ואנשי תקשורת מרחבי העולם. 

לטובת מי שלא בעניינים או שנהיה מבולבל מכל ההודעות על תערוכות שעונים בשנה האחרונה, נזכיר כי לאור ביטולה של תערוכת באזלוורלד, רולקס הודיעה בהתחלה כי היא דוחה את השקת השעונים שלה. בשבוע הראשון של אפריל רולקס עוד בחנה את האפשרות לקיים השקות מקומיות במספר ערים מרכזיות מסביב לעולם, ביחד עם אירוע מרכזי שייערך בלונדון, אך ב-6 לאפריל התוכנית הזאת נגנזה ורולקס הודיעה על ביטולה, ביחד עם הודעה על דחיה למועד לא ידוע של השקת דגמים חדשים של החברה.

גם לאחר הודעה זו, לא היה ברור אם רולקס תשיק בכל זאת בשנת 2020 שעונים חדשים או שמא היא תגנוז את הדגמים החדשים לשנת 2020 ותשיק אותם רק בשנת 2021. ברולקס, כמו ברולקס, לא סיפקו שום תשובה רשמית או הצהרה ברורה בנושא והעדיפו לשמור את מעטה החשאיות והעמימות סביב נושא ההשקה של דגמים חדשים. 

אבל סנונית ראשונה או רמז ראשון להשקות האפשריות של רולקס הגיעו בשבועות האחרונים, עם השקות של שעונים חדשים דווקא של חברות אחרות – פטק פיליפ ורולקס. ראשונה הייתה פטק פיליפ, עוד חברה שהצהירה בהתחלה על דחיית ההשקות של השעונים החדשים שלה למועד לא ידוע, אשר השיקה את הקלטרבה 6007A במהדורה מוגבלת ואחריה טודור עם הבלאק ביי 58 הכחול (כתבה עליו בקרוב כאן אצלנו). ההשקה של טודור במיוחד סימנה ככל הנראה את הכיוון אליו הולכת רולקס ואת ההחלטה שהתקבלה בחברה – להשיק את השעונים החדשים שתוכננו לשנת 2020 ב-1 לספטמבר.

חורף חם לחובבי שעונים

עבור חובבי השעונים, מסתמן כי שנת 2020, אשר לעולם תעמוד בסימן משבר הקורונה, תהפוך ככל הנראה לשנה של השקות בלתי פוסקות. החל מביטולן של תערוכות Watches & Wonders ותערוכת באזלוורלד, אנחנו נמצאים בטפטוף בלתי פוסק של השקות של דגמים חדשים של שעונים, כשבמקום מספר חודשים מרוכזים של השקות, נדמה כי השנה ההשקות וההכרזות החדשות מתפרסות על פני השנה כולה. 

ההחלטה של רולקס להשיק את השעונים החדשים שלה בספטמבר, צפויה להשפיע על יצרניות שעונים נוספות, שלא יירצו להשאיר את הבמה לרולקס לבדה לקראת סוף השנה הלועזית, החגים הנוצריים וקניית המתנות המסורתית. 

השנה נדמה כי יותר מתמיד, לקוחות פוטנציאליים רגילים של רולקס ושעוני יוקרה באופן כללי, אשר נאלצו להישאר בבתים במשך חודשים רבים, לא יכלו לטייל מסביב לעולם ולבזבז כסף על מלונות וקניות, ירצו לפצות את עצמם במוצר יוקרה כזה או אחר ומה יותר מתאים משעון של רולקס או כל יצרנית שעוני יוקרה אחרת? 

אודמר פיגה כבר הודיעה כי היא תרכז מאמצים רבים לרבעון האחרון של השנה, אנחנו יודעים היום שגם רולקס מצטרפת למאמצים הללו, סביר מאוד להניח שגם פטק פיליפ תשיק דגמים חדשים בערך באותה תקופה ושוב פעם, ככל הנראה יצרניות שעונים נוספות ישיקו דגמים חדשים באותה תקופה כדי לנסות לגזול קצת מאור הזרקורים של רולקס או בתקווה להפוך לנחמה עבור כל מי שיתייאש מראש מהניסיון להשיג דגם חדש או קיים של שעון רולקס כזה או אחר … 

אז מה ההימור שלכם לראשון לספטמבר? איזה דגמים אתם חושבים שרולקס הולכת לחדש או להשיק? מוזמנים לספר לנו בתגובות, הניחושים הנכונים יזכו בלייק מהגורו … 

עד שהשעונים הללו יגיעו אתם מוזמנים לגלוש קצת באתר של רולקס ולהתחיל לפנטז על הדגמים החדשים או לקבל השראה לדגמים שהייתם רוצים שרולקס תחדש …