בום מרסייה מציעה בתקופה האחרונה ככל הנראה את האלטרנטיבה המשתלמת ביותר לשעון הרויאל אוק של אודמר פיגה, בדמותה של סדרת הריביירה המחודשת שלה. השעונים החדשים, שמגיעים בין היתר עם מנגנון הבית של החברה, עם רזרבת כוח של 5 ימים, מציעים תמורה נהדרת למחיר, אבל הגיעו עד היום עם לוחות בעלי טקסטורה. לליין הזה מצטרף בימים האחרונים שעון חדש, עם לוח קצת יותר סולידי ומעניין, ריביירה אוטומטי 10688. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

ריביירה אוטומטי 10688 – מפרט טכני

השעון החדש של בום מרסייה מגיע בגוף המוכר של שעוני הסדרה בעל 12 הצלעות. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד ומגיע בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 10.66 מ״מ. בום מרסייה משלבת בבזל השעון החדש ארבעה ברגים שחורים, בניגוד לברגים בשעונים הקודמים,שהגיעו בצבע של פלדת האל-חלד. גוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים, שילוב שמדגיש את העיצוב הדינמי של השעון.

ריביירה אוטומטי 10688. מקור - timeandwatches.
ריביירה אוטומטי 10688. מקור – timeandwatches.

החידוש העיקרי בשעון הוא כאמור הלוח החדש. בניגוד לדגמים הקודמים שהגיעו עם תבניות שקשורות לעולם הימי, כאן בוחרת בום מרסייה בלוח חלק בכחול מוברש בגימור קרני שמש. הלוח מורכב משני חלקים – חלק חיצוני עליו אנו מוצאים את הספרות הרומיות XII ו-VI לצד אינדקסי שעות שטוחים, וחלק פנימי, שקוע יותר, עליו אנו מוצאים את הכיתוב בום מרסייה וז׳נבה בשעה 12 ואת הכיתוב ריביירה בשעה 6.

הלוח החדש עם החלק הפנימי השקוע. מקור - timeandwatches.
הלוח החדש עם החלק הפנימי השקוע. מקור – timeandwatches.

בין השעות 4 ל-5 אנו מוצאים את חלונית התאריכון של השעון, כשבום מרסייה בוחרת לשלב בשעון מחוגים פתוחים. מחוג השניות מגיע בצבע ירוק, כשבקצה שלו משלבת בום מרסייה את סמל ה-Phi. הצבע הירוק משמש גם לספרות 05, 15, 25, 35, 45 ו-55 בטבעת חיצונית דקה, העוטפת את לוח השעון ומהווה בעצם את סקלת הדקות של השעון. הקצוות של המחוגים, כמו גם אינדקסי השעה, מצופים בסופר לומינובה בצבע לבן, לשיפור הקריאות של השעון בתנאי תאורה קשים.

רצועת השעון עם לוגו ה-Phi. מקור - timeandwatches.
רצועת השעון עם לוגו ה-Phi. מקור – timeandwatches.

ריביירה אוטומטי 10688 – מנגנון

אתם שומעים אותנו מתלוננים על הנושא הזה כל הזמן אצל אוריס, תרשו לנו להתלונן על הנושא הזה גם אצל בום מרסייה. בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר SW200-1 של סליטה. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות. אל תבינו אותנו לא נכון, אין לנו שום בעיה עם מנגנונים שהם לא אינהאוס ואנחנו מבינים לגמרי ששעון עם מנגנון אינהאוס, דוגמת הבאומטיק של בום מרסייה, עם רזרבת הכוח של 120 שעות, היה מייקר ככל הנראה בצורה משמעותית את תג המחיר של השעון, אבל לא הגיע הזמן למנגנון עם רזרבת כוח קצת יותר ארוכה מ-38 שעות?

אז מה חדש בעצם? 

לוח חדש וסולידי יותר בסדרת הריביירה של בום מרסייה ולטעמנו גם קצת יותר מעניין ויוקרתי.

כמה זה עולה לנו?

את השעון החדש, רפרנס 10688, תשווק בום מרסייה ביחד עם רצועת גומי עם פס קנבס המעוטרת בשני פסים ירוקים ופס כחול מרכזי. בנוסף, על הרצועה נוכל למצוא את הלוגו Phi על גבי תווית בד טורקיז קטנה, התפורה על הרצועה. תג המחיר של השעון עומד על 2,750 דולרים.

ריביירה אוטומטי 10688. מקור - timeandwatches.
ריביירה אוטומטי 10688. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

הלוגו Phi הוא הלוגו שבחרה בום מרסייה כסמל החברה. לפי החברה, ה-Phi, שמסמל גם שיוויון (Equilibrium) הוא למעשה נקודת איזון בין כוחות מנוגדים. עם זאת, סמל ה-Phi הוא גם הסמל של יחס הזהב, שמסמל את הפרופורציות המושלמות. אם בום מרסייה רצתה שעון מושלם, היינו שמחים לראות אותה משלבת בשעון החדש, שכאמור, הוא השעון הראשון בסדרה עם לוח כזה, מנגנון קצת יותר מתקדם ואם תרשו לנו להתלונן עוד קצת, גם רצועה קצת יותר סולידית. אנחנו מקווים שנראה את הלוח הזה בעתיד הקרוב בדגמים נוספים של הריביירה, עם רצועות וצמידים סולידיים יותר וכמובן גם עם הבאומטיק בתוכו. לצערנו, עד אז,  ככל הנראה נחפש את יחס הזהב בשעונים אחרים …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של בום מרסייה.