זה אולי נשמע לנו קצת לא הגיוני, אבל סדרת שעוני הריביירה של בום מרסייה חוגגת אוטוטו את שנת החמישים שלה. בשנים האחרונות הסדרה הזאת עברה שדרוג למראה שלה, כשהיא קיבלה מראה מודרני וספורטיבי יותר, או אם תרצו, מראה הרבה יותר ״רויאל-אוקי״. אל תערוכת Watches & Wonders הגיעה בום מרסייה עם שעון חדש בסדרה, ריביירה אזור 300 – שעון עם מראה מאסיבי יותר וקשוח עוד יותר לעומת המראה של שעוני הריביירה הנוכחיים. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ריביירה אזור 300 – מפרט טכני

בום מרסייה משיקה שני שעונים חדשי Azur (תכלת) חדשים – אחד עם לוח כחול ואחד עם לוח שחור. השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 11.97 מ״מ.

ריביירה אזור 300. מקור - TimeandWatches.
ריביירה אזור 300. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם בזל חד כיווני מפלדת אל-חלד, עם סקלת צלילה בת 60 דקות, המאפשרת למשתמש בשעון לחשב זמני צלילה. חמש עשרה הדקות האחרונות (בין השעה 3 לשעה 12) צבועות בלכה שחורה או כחולה, בהתאם לצבע לוח השעון.

ריביירה אזור 300. מקור - TimeandWatches.
ריביירה אזור 300. מקור – TimeandWatches.

בנוסף, בום מרסייה משדרגת את הבזל עם טבעת אלומיניום בצבע התואם ללוח השעון, עם חריצים בשש מ-12 הצלעות שלה, לשיפור הנוחות והאחיזה בבזל.

בזל משודרג עם מסגרת אלומיניום עם חריצים. מקור - TimeandWatches.
בזל משודרג עם מסגרת אלומיניום עם חריצים. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם הלוח השקוף המוכר מסדרת הריביירה, החושף מתחתיו את רכיבי המנגנון, עם מחוגים גדולים ועבים עם מילוי סופר לומינובה בקצה שלהם. מחוג השניות של השעונים מגיע בצבע זהה לצבע לוח השעון, עם הלוגו של בום מרסייה בקצה שלו. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, כשבום מרסייה תשווק שתי גרסאות של כל שעון – אחת עם צמיד מפלדת אל-חלד ואחת עם רצועת גומי בצבע של לוח השעון.

ריביירה אזור 300 – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר BM13-1975A של בום מרסייה. קליבר BM13-1975A הוא מנגנון אוטומטי מסדרת הבאומטיק של בום מרסייה, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של חמישה ימים.

קליבר BM13-1975A של בום מרסייה. מקור - TimeandWatches.
קליבר BM13-1975A של בום מרסייה. מקור – TimeandWatches.

המנגנון, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, מגיע עם דיוק של 4-/6+ שניות ליום ועם עמידות מגנטית של עד ל-1500 גאוס.

קליבר BM13-1975A של בום מרסייה. מקור - TimeandWatches.
קליבר BM13-1975A של בום מרסייה. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

שני שעונים חדשים בסדרת הריביירה של בום מרסייה, עם מראה קשוח יותר ומאסיבי יותר לעומת השעונים הנוכחיים בסדרה, עם תוספות שהופכים אותם להרבה יותר שעוני צלילה מאשר שעוני ״עוד רויאל אוק״. השעונים מגיעים עם מערכת ה-“Fast Strap״ של בום מרסייה להחלפה מהירה של רצועות וצמידים ללא שימוש בכלים כלשהם.

כמה זה עולה לנו?

השעונים החדשים של בום מרסייה יהיו זמינים לרכישה החל מחודש יוני השנה. הדגמים שיגיעו עם רצועת גומי יגיעו במחיר של 4,150 אירו, בעוד הדגמים שיגיעו עם צמיד מפלדת אל-חלד יגיעו במחיר של 4,350 אירו. כמו כל השעונים של בום מרסייה שמגיעים עם מנגנון באומטיק, השעונים הללו מגיעים עם אחריות מקיפה לשמונה שנים, כאשר השנתיים הראשונות מופעלות אוטומטית, בעוד שש השנים הנוספות מתקבלות לאחר רישום השעון באתר של בום מרסייה.

ריביירה אזור 300. מקור - TimeandWatches.
ריביירה אזור 300. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

סדרת הריביירה של בום מרסייה מציעה תמורה נהדרת למחיר עבור שעונים ״דמויי רויאל אוק״, ככל הנראה המשתלמת ביותר בשוק של יצרנית שוויצרית, לפחות עד להופעת שעוני ה-Powermatic של טיסו. המראה המשודרג של השעונים הללו הופך אותם לקצת פחות ספורט-אלגנט והרבה יותר שעוני צלילה, עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים ועם מנגנוני הבאומטיק הנהדרים, עם רזרבת כוח שמאפשרת למשתמש להשאיר את השעון מיום חמישי בערב ועד ליום שלישי ללא מתיחה של הקפיץ. מה עוד אפשר לבקש? תג המחיר אולי נשמע לנו קצת גבוה, אבל כמשקללים את המאפיינים השונים של השעונים הללו, תג המחיר נשמע הרבה יותר הגיוני.

למעבר לאתר של בום מרסייה.