סדרת הריביירה של בום מרסייה היא אחת מסדרות השעונים עם התמורה הגבוהה ביותר למחיר בקטגוריית שעוני הספורט ״שנראים כמו הרויאל אוק של אודמר פיגה״. בשנים האחרונות בום מרסייה שדרגה את הסדרה הזאת והוסיפה לה מגוון קומפליקציות, ביניהן מון פייז – תצוגת מצב ירח. בימים אלו מציגה בום מרסייה את התוספת החדשה לסדרה, עם אחת הקומפליקציות היוקרתיות מכולן, לוח שנה נצחי. השעון החדש משדרג את הסדרה הזאת והופך אותה לאלטרנטיבה נהדרת כמעט לכל קומפליקציה שתרצו בליין הרויאל אוק או כל שעון ספורט אחר שתרצו. ריביירה לוח שנה נצחי – מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ריביירה לוח שנה נצחי – מפרט טכני

השעון החדש של בום מרסייה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 11.8 מ״מ. השעון מגיע בגוף המוכר של השעונים הללו, עם בזל בעל 12 צלעות, עם שילוב של משטחים מוברשים ומלוטשים.

ריביירה לוח שנה נצחי. מקור - Baume Et Mercier.
ריביירה לוח שנה נצחי. מקור – Baume Et Mercier.

השעון מגיע עם לוח מוזהב, עם הברשה אנכית וגימור קרני שמש, הלוחות הקטנים של השעון מגיעים בגימור מעגלי, כשעיגול יהלום דק תוחם כל אחד ואחד מהם.

ריביירה לוח שנה נצחי. מקור - Baume Et Mercier.
ריביירה לוח שנה נצחי. מקור – Baume Et Mercier.

בשעה 3 אנו מוצאים את הלוח הקטן שמציג את התאריכון, בשעה 9 אנו מוצאים את תצוגת הימים, כשתצוגת החודש והשנה המעוברת משולבת בלוח הקטן בשעה 12. בשעה 6 אנו מוצאים את תצוגת מצב הירח על רקע כחול וירח זהוב, המשתלב בצורה נהדרת עם לוח השעון.

לוח מוזהב בגימורים מוברשים. מקור - Baume Et Mercier.
לוח מוזהב בגימורים מוברשים. מקור – Baume Et Mercier.

על הלוח אנו מוצאים אינדקסים דקים מצופים ברודיום, כמו גם מחוגי השעון, כשמחוג השניות עשוי מפלדה כחולה, כשבקצה שלו אנו מוצאים את לוגו ה-PHI, שמסמל את יחס הזהב.

ריביירה לוח שנה נצחי – מנגנון

השעון מגיע עם מנגנון באומטיק של בום מרסייה, מנגנון אוטומטי מתקדם המציע רזרבת כוח מרשימה של חמישה ימים. על המנגנון הזה משלבת בום מרסייה מודול לוח שנה נצחי מבית דובואי-דפרה (Dubois-Dépraz).

המנגנון בגב השעון. מקור - Baume Et Mercier.
המנגנון בגב השעון. מקור – Baume Et Mercier.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון בציפוי זהב, גשרים בגימור מעגלי ופלטת בסיס בגימור התזת חול.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, בום מרסייה הרחיבה בשנים האחרונות את סדרת הריביירה שלה, כשהיא מציעה בה קומפליקציות כמו כרונוגרף ותצוגת מצב ירח (בשעונים שונים כמובן). התוספת של דגם עם לוח שנה נצחי לסדרה הנהדרת הזאת משדרג את המעמד שלה, במיוחד אם לוקחים בחשבון את מנגנון האינהאוס המתקדם של החברה, עם רזרבת הכוח המרשימה. מנגנון לוח השנה הנצחי של השעון יכול לפעול ללא כיוונון עד לשנת 2100.

שעון ספורט עם לוח שנה נצחי. מקור - Baume Et Mercier.
שעון ספורט עם לוח שנה נצחי. מקור – Baume Et Mercier.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בום מרסייה, רפרנס 10742, מגיע עם צמיד אינטגרלי בעל שלוש שורות. השעון יגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות, כשכל יחידה במהדורה המוגבלת ממוספרת. תג המחיר של השעון עומד על 19,550 דולרים אמריקאיים.

שעון ספורט עם לוח שנה נצחי. מקור - Baume Et Mercier.
שעון ספורט עם לוח שנה נצחי. מקור – Baume Et Mercier.

השורה התחתונה

אם אתם לא סלב מהשורה הראשונה בעולם, תרשו לנו לספר לכם ש-19,550 דולרים, הם הרבה הרבה הרבה פחות ממה שתצטרכו להוציא בבוטיקים של אודמר פיגה, כדי שמישהו יכניס אתכם לרשימת המתנה לרויאל אוק לוח שנה נצחי. אז אם אתם מחפשים שעון ספורט שוויצרי, עם מנגנון נהדר, עם לוח שנה נצחי ולא אכפת לכם שעל השעון שלכם כתוב משהו אחר חוץ מאודמר פיגה, כנראה שלבום מרסייה יש את השעון בשבילכם.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של בום מרסייה.