שעוני הריביירה של בום מרסייה הם ככל הנראה שעוני ה״רויאל אוק לעניים״ המוצלחים ביותר בעולם השעונים. עם מגוון רחב של עיצובים, גדלים, קומפליקציות ואפילו מנגנון אינהאוס בחלק מהדגמים עם רזרבת כוח מרשימה של חמישה ימים, יכול להיות שאפילו מדובר בתחליף הרויאל אוק המשתלם ביותר. בימים אלו מצטרף לסדרה שעון חדש – ריביירה פרפטואל קלנדר 10786, שמגיע כפי שאפשר להבין משמו עם אחת הקומפליקציות היוקרתיות ביותר בעולם השעונים – הפרפטואל קלנדר – לוח השנה הנצחי. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

אז מה חדש בעצם?

בספטמבר האחרון הציגה בום מרסייה שעון פרפטואל קלנדר ראשון בסדרת הריביירה המחודשת, רפרנס 10742, שעון שהגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות ועם לוח מוזהב, עם מחוגים כסופים וכחולים. השעון החדש מציג גרסה מעודנת יותר ואלגנטית יותר לטעמנו של לוח השנה הנצחי, עם לוח אפור כהה, עם מחוגים ואינדקסים מוזהבים. השעון מציג כאמור לוח שנה נצחי – לוח שנה המציג את היום, התאריך בחודש, החודש ותצוגת שנה מעוברת, כשהוא מדויק עד לשנת 2100. בנוסף, השעון מציג תצוגת מצב ירח שמגיעה עם רקע כחול וירח מוזהב, שמשתלב בצורה נהדרת עם לוח השעון. 

ריביירה פרפטואל קלנדר 10786 – מפרט טכני

השעון החדש של בום מרסייה מגיע בממדים זהים לאלו של רפרנס 10742 – גוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 11.8 מ״מ. השעון מגיע בגוף המוכר של שעוני הריביירה עם 12 הצלעות, כשהוא משלב משטחים מוברשים ומלוטשים, עם בזל המחוזק באמצעות ארבעה ברגים. 

ריביירה פרפטואל קלנדר 10786
ריביירה פרפטואל קלנדר 10786

לוח השעון מגיע כאמור בצבע אפור כהה, עם אינדקסים ומחוגים מוזהבים, כשגם הירח בתצוגת מצב הירח מגיע בגוון זהה, שנוטה יותר לכיוון הזהב האדום.

תצוגת לוח השנה הנצחי
תצוגת לוח השנה הנצחי

תצוגת לוח השנה הנצחי מגיעה בתצורה המוכרת של שלוש לוחות קטנים, בפריסה של 3-9-12. הלוח הקטן בשעה 3 מציג את התאריך בחודש, כשהלוח הקטן שממולו, בשעה 9, מציג את היום בשבוע. בשעה 12 אנו מוצאים לוח משולב, עם תצוגת החודש ותצוגת שנה מעוברת. 

לוח אפור כהה עם אינדקסים ומחוגים מוזהבים
לוח אפור כהה עם אינדקסים ומחוגים מוזהבים

ריביירה פרפטואל קלנדר 10786 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את מנגנון הבית של בום מרסייה, הבאומטיק, מנגנון הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של חמישה ימים (120 שעות). על המנגנון שלה הוסיפה בום מרסייה מודול לוח שנה נצחי מבית Dubois-Dépraz. 

מנגנון הבאומטיק בגב השעון
מנגנון הבאומטיק בגב השעון

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור מצופה זהב, בגוון זהה לגוון הזהב בלוח השעון. פלטת הבסיס של המנגנון מגיעה בגימור התזת חול, כשרכיבים שונים במנגנון מגיעים עם גימורים שמשדרגים את המראה שלו. 

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בום מרסייה, רפרנס 10786, מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים. השעון יגיע עם הצמיד האינטגרלי של בום מרסייה, שמגיע עם מנגנון להחלפה מהירה, כשהשעון יגיע עם רצועת נוספת – רצועת גומי אפורה. תג המחיר של השעון עומד על 21,50 אירו, כשהוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של בום מרסייה ואצל המשווקים המורשים שלה מסביב לעולם. השעון יגיע עם אחריות לשנתיים עם הרחבה לשש שנים נוספות, שהופכות ביחד לתקופת אחריות מרשימה של שמונה שנים. 

הערה: בהכרזה לעיתונות השעון מוצג כשעון בייצור סדרתי, אם כי באתר של בום מרסייה הוא מופיע כמהדורה מוגבלת.

השורה התחתונה

שעון נהדר נוסף בסדרת הריביירה של בום מרסייה, שמציע את קומפליקציית לוח השנה הנצחי היוקרתית, כשאם תרצו, השעון החדש ״מנגיש״ את הקומפליקציה הזאת עם תג מחיר אטרקטיבי, כשהיא מגיעה בתוך שעון ספורט שוויצרי, עם מנגנון אינהאוס עם רזרבת כוח מרשימה וחבילה משתלמת שכוללת רצועה נוספת ולא פחות משמונה שנות אחריות. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של בום מרסייה.