בום מרסייה היא חלק מרשימה ארוכה של יצרניות שעוני יוקרה שוויצריות שישתתפו בתערוכת Watches And Wonders 2024. אבל בניגוד ליצרניות אחרות שמחכות עם ההשקות שלהן עד לתערוכה עצמה, בבום מרסייה החליטו לחשוף שעון אחד מהדגמים החדשים של החברה לשנת 2024 כבר בימים אלו – ריביירה Maréographe רפרנס 10761, שעון חדש בסדרת הריביירה הנהדרת של החברה, שמגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. מוזמנים להכיר את השעון החדש ולגלות מה מיוחד בו, ביחד איתנו.

ריביירה Maréographe רפרנס 10761 – מפרט טכני

השעון החדש של בום מרסייה מגיע בגוף המוכר של שעוני הריביירה, גוף שעון בעל 12 צלעות, העשוי מפלדת אל-חלד, המשלב משטחים מוברשים ומלוטשים בגימור סאטן, בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 12.34 מ״מ.

ריביירה Maréographe רפרנס 10761
ריביירה Maréographe רפרנס 10761

בבזל השעון אנו מוצאים את ארבעת הברגים שהפכו לסימן ההיכר של הסדרה, כשהם מגיעים בגימור מוברש ועם ציפוי ADLC שחור, שסוגרים-מהדקים למעשה את גוף השעון. השעון מגיע עם זכוכית ספיר עמידה בפני שריטות, עם ציפוי אנטי רפלקטיבי משני הצדדים שלה.

ריביירה Maréographe רפרנס 10761
ריביירה Maréographe רפרנס 10761

בום מרסייה משלבת בשעון החדש לוח בצבע כחול סאטן, בגימור קרני שמש. טבעת חיצונית ועליה הספרות הרומיות XII = 12 ביחד עם אינדקסי השעות, משמשת כטבעת השעות כמובן, כשהיא מוקפת בטבעת צרה ועליה סימני הדקות. טבעת דקה יותר, בגימור פסים מעגלי, מפרידה בין טבעת השעות לבין דיסקית מרכזית שעליה מופיע הלוגו של בום מרסייה.

תצוגת הגאות והשפל בלוח השעון
תצוגת הגאות והשפל בלוח השעון

בשעה 6 אנו מוצאים דיסקית כחולה נוספת או לוח קטן אם תרצו, עם תצוגת גאות ושפל. הדיסקית הזאת מגיעה עם טבעת חיצונית עם תצוגת 24 שעות, כשהדיסקית עצמה מחולקת לארבעה חלקים, כשהדיסקית הפנימית מסתובבת ומצביעה על גאות ושפל באמצעות שני חצים לבנים ושני חצים כחולים. החצים הלבנים מצביעים על הגאות, כשבהתאם למיקום של עונד השעון בכדור הארץ, יכולה להשתנות, כשעיגול קטן ליד אחד החצים הלבנים מצביע על הנתון הגבוה יותר. לחצן בגוף השעון, בשעה ארבע, מאפשר לעונדי השעון לכוון את דיסקית הגאות והשפל.

תצוגת הגאות והשפל
תצוגת הגאות והשפל

ריביירה Maréographe רפרנס 10761 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את מנגנון הבאומטיק של בום מרסייה, מנגנון אינהאוס אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של חמישה ימים – 120 שעות.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון המרשים אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם גימורים על פלטת הבסיס שלו ועם רוטור עם עיטורי Côtes de Genève – אותם פסים אופקיים המזוהים כל כך עם תעשיית השעונים השוויצרית. בגב השעון אנו מוצאים את הכיתוב Special Edition (מהדורה מיוחדת) ביחד עם הכיתוב One Of 500 (אחד מ-500).

אז מה חדש בעצם?

בום מרסייה משיקה שעון חדש בסדרת הריביירה שלה, כשהיא מחזקת את הקשר בין הסדרה הזאת לבין העולם הימי, עם קומפליקציית גאות ושפל.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בום מרסייה, רפרנס 10761 (נקרא גם Tideograph או Maréographe – מד גאות ושפל), יגיע עם רצועת גומי אינטגרלית, עם תבנית קנבס על הרצועה, כשהשעון עמיד למים בעודמ של עד ל-100 מטרים. תג המחיר שלו עומד על 5,390 אירו.

השורה התחתונה

שעון נהדר נוסף של בום מרסייה בסדרת הריביירה שלה, שכפי שציינו כבר מספר פעמים בעבר, מסתמנת כאחת האלטרנטיבות המשתלמות ביותר לרויאל אוק של אודמר פיגה, עם מגוון רחב של קומפליקציות בסדרה הזאת, מכרונוגרף ועד למון פייז ועכשיו גם תצוגת גאות ושפל. תג המחיר נשמע אולי גבוה מעט, אבל שעוני הריביירה עם קומפליקציות כמו מון פייז או כרונוגרף מגיעים עם תג מחיר גבוה יחסית לשעונים הפשוטים בסדרה, אבל עדיין תג מחיר נמוך בהרבה מזה של כל רויאל אוק …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של בום מרסייה.