יצרנית השעונים ריימונד וייל תשתתף השנה לראשונה בתערוכת השעונים החשובה והגדולה ביותר בעולם, תערוכת Watches & Wonders שתפתח בז׳נבה בחודש הבא. עם זאת, בניגוד ליצרניות רבות המשתתפות בתערוכה שמחזיקות את הקלפים בשרוול, היא מחליטה להשיק בשבוע שעבר שעון דרס חדש – ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז – מפרט טכני

השעון החדש של ריימונד וייל מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39.5 מ״מ ובעובי של 10.05 מ״מ. ריימונד וייל תשיק שתי גרסאות לשעון הזה – אחת בפלדת אל-חלד בגוון הטבעי שלה והשני בגוף פלדת אל-חלד בציפוי PVD מוזהב.

ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז
ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז

השעונים מגיעים עם לוח בעיצוב סקטורים – דיסקית מרכזית המחולקת לארבעה חלקים, המוקפת בשתי טבעות, אחת עם אינדקס שעות ואחת עם אינדקס דקות. בשעה 6 אנו מוצאים את חלונית תצוגת מצב הירח.

ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז
ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז

השעון בפלדת אל-חלד בגוון הטבעי יגיע עם לוח אפור, כשהשעון השני, עם ציפוי PVD מוזהב, יגיע עם לוח כחול. שני השעונים יגיעו עם תצוגת מצב ירח בצבע כחול.

דגם פלדת האל-חלד ללא ציפוי PVD
דגם פלדת האל-חלד ללא ציפוי PVD

השעון עם ציפוי ה-PVD יגיע עם רצועת עור עגל כחולה, כשהשעון השני יגיע עם רצועת עור עגל אפורה.

שעון דרס אלגנטי ועדין
שעון דרס אלגנטי ועדין

ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז – מנגנון

בתוך שני השעונים אנו מוצאים את קליבר RW4280 של ריימונד וייל. מנגנון המבוסס על קליבר SW280-1 של סליטה. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי עם תצוגת מצב ירח, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

מנגנון השעון
מנגנון השעון

אז מה חדש בעצם?

סדרת ה-Millesime של ריימונד וייל היא סדרת שעוני דרס צעירה, שמציגה שעונים בעיצוב וינטאג׳י בהשראת לוחות הסקטור, כשכל שעוני הסדרה מגיעים עם גוף בקוטר של 39.5 מ״מ. השעונים החדשים הם תוספת נהדרת לסדרה הזאת, עם קומפליקציית המון פייז האלגנטית כל כך ואם תרצו, אפילו מתבקשת בסדרת השעונים הזאת.

כמה זה עולה לנו?

ריימונד וייל משיקה כאמור שני שעונים בסדרה – רפרנס 2945-STC-65001, הדגם בגוף פלדת האל-חלד. רפרנס 2945-PC5-50001 הוא השעון בגוף עם ציפוי PVD.

ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז
ריימונד וייל Millesime אוטומטי מון פייז

ריימונד וייל לא פרסמה את המחיר של השעונים, אבל על פי ההערכות הם אמורים להגיע עם תג מחיר של כ-2,295 אירו. דרך אגב, השעונים יהיו זמינים לרכישה רק בחודש אוקטובר 2024.

השורה התחתונה

השעונים של ריימונד וייל מציעים כמעט תמיד תמורה נהדרת למחיר וגם השעונים החדשים בסדרת ה-Millesime ממשיכים את הקו הזה. כשעוני דרס, הם עושים את העבודה בצורה טובה מאוד, עם עיצוב מינימליסטי, גוף שעון דק ואלנטים כמו גימור מוברש בעדינות בדיסקית המרכזית המחולקת לסקטורים ותצוגת מצב הירח שמחייך מעט. מה עוד אפשר לבקש? אולי זמינות קצת יותר מוקדמת?

לקולקציית ה-Millesime באתר של ריימונד וייל.