כשאנחנו אומרים על שעון שהוא נהדר או נפלא, הוא צריך להיות אחד משני דברים – או ממש מיוחד במספר הקומפליקציות שלו או ממש אבל ממש מינימליסטי. לכאורה פשוט לביצוע, אבל מצד שני – כל כך מסובך לביצוע. מי שמציגה שעון חדש כזה שהוא דוגמה נהדרת למינימליזם נפלא היא יצרנית השעונים ריימונד וייל עם השעון החדש שלה – ריימונד וייל Millésime שניות קטנות. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

ריימונד וייל Millésime שניות קטנות – מפרט טכני

השעון החדש של ריימונד וייל מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39.5 מ״מ ובעובי של 10.25 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים, עם זכוכית ספיר כיפתית מעל ללוח השעון. השעון מגיע עם לוח סקטורים בגוון אפור, בביצוע פשוט נהדר. העיגול המרכזי בשעון מחולק לארבעה חלקים. עליו אנו מוצאים את הלוגו של ריימונד וייל, כשבחלק התחתון שלו אנו מוצאים לוח שניות קטנות עם ספרות ערביות.

ריימונד וייל Millésime שניות קטנות. מקור - ריימונד וייל.
ריימונד וייל Millésime שניות קטנות. מקור – ריימונד וייל.

את העיגול-סקטור המרכזי הזה עוטפות שלוש טבעות. הטבעת הראשונה היא טבעת השעות, עליה אנו מוצאים את אינדקסי השעה הדקים, כשהשעה 12 מגיעה בצורה אינדקס כפול. את הטבעת הזאת עוטפת טבעת נוספת, טבעת דקות, כשאותה עוטפת טבעת נוספת, המחלקת כל טבעת דקות ל-4 חלקים.

שעון אלגנטי בגוונים אפורים. מקור - ריימונד וייל.
שעון אלגנטי בגוונים אפורים. מקור – ריימונד וייל.

כדי להעצים את האפקט הנהדר הזה, ריימונד וייל משלבת בלוח השעון גימורים משתנים – טבעת השעות מגיעה בגימור חלק, בעוד טבעת הדקות מגיעה עם פסים מחורצים מעגליים, גימור שאנו מוצאים גם בטבעת החיצונית. הסקטור המרכזי מגיע בגימור מוברש אנכי.

ריימונד וייל Millésime שניות קטנות – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי הגב השקוף שלו, אנו מוצאים את קליבר RW4251 של ריימונד וייל. קליבר RW4251 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - ריימונד וייל.
המנגנון בגב השעון. מקור – ריימונד וייל.

המנגנון מגיע עם רוטור ועליו האות W, מהסמל של ריימונד וייל.

אז מה חדש בעצם?

שעון נהדר של ריימונד וייל, כשבמבט ראשון חשבנו בכלל כי מדובר בגרסה חדשה לשעוני הסקטור של לונג׳ין. הגימורים המשתנים של השעון יוצרים מעין אשליה של אפקט קרני שמש מעניין, שרק מעצים את המראה המיוחד של לוח השעון והחלוקה לסקטורים השונים.

גימורים משתנים משדרגים את המראה של לוח השעון. מקור - ריימונד וייל.
גימורים משתנים משדרגים את המראה של לוח השעון. מקור – ריימונד וייל.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ריימונד וייל, רפרנס 2930-STC-65001, מגיע עם רצועת עור עגל אפורה. תג המחיר של השעון עומד על 1,950 אירו.

השורה התחתונה

אנחנו כנראה נשמע כמו תקליט שבור, אבל מדובר בשעון נהדר של ריימונד וייל, בביצוע פשוט, מינימליסטי, אבל כל כך קשה לביצוע. אולי לא מדובר בשעון דרס קלאסי, אבל אין ספק כי מדובר בשעון אלגנטי, שאי אפשר שלא להתרשם ממנו. היינו מתלהבים הרבה יותר מהשעון הזה אם לא היינו מכירים את שעוני הסקטור של לונג׳ין, אבל עם תג מחיר סביר לחלוטין ולוח וגוונים נהדרים כמו של השעון הזה – אנחנו לא באמת מתלוננים.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ריימונד וייל.