על ריצ’רד מיל (Richard Mille) לא יוצא לנו לדווח הרבה כאן בווטש גורו. מדובר ביצרנית צעירה יחסית, שהוקמה בשנת 1999 על ידי ריצ’רד מיל ודומיניק גואנה, זוג אנשי עסקים וחובבי שענות אשר היו פעילים מאוד בענף במשך שנים רבות עוד קודם לכן. החברה ידועה בעיצוביה הסופר מוחצנים, ובתגי מחיר מתקרבים לקצה של אזורי ה-5 ספרות במקרה הטוב, ונמצאים גם בטווח של 6-7 ספרות ממש בקלות..

הצטערנו לשמוע על כך שהחברה לא תשתתף בתערוכת Watches & Wanders Geneva (הגלגול העדכני של SIHH לשנת 2020), אך כפי הנראה – הנושא לא ממש הפריע לקברניטי היצרנית המיוחדת, ואנחנו רואים היום דגם חדש ומעניין, עם תג מחיר לא פחות ממבהיל.

richard mille RM62-01 tourbillion
לוח עמוס בכל טוב (מקור: אתר ריצ’רד מיל הרשמי)

הדגם החדש הוא ה-RM 62-01, וכפי שציינו, כיאה ליצרנית זו – מדובר בשעון שונה לחלוטין מהרוב המוחלט של הדברים האחרים עליהם אנחנו בדרך כלל מדווחים כאן בווטש גורו. כבר בקייס אנחנו נתקלים במימדים שגרתיים אומנם – 42 מ”מ, אך החומר ממנו הוא עשוי הוא לא פחות מתרוכבת מיוחדת של טיטניום ופחמן.

richard mille RM62-01 tourbillion front
מחיר של 7 ספרות לפני מיסים. בקטנה. (מקור: אתר ריצ’רד מיל הרשמי)

הלוח עמוס. יש שיאהבו ויש שישנאו, אבל אחד מהמאפיינים של שעוני ריצ’רד מיל הוא הלוחות המוחצנים והעמוסים לעייפה שלהם. מחוגי השעות והדקות מכילים סופר לומינובה צהובה, בעוד מחוג ה-GMT ירוק. השעות 6, 9 ו-12 מובלטות באמצעות ספרות ערביות, כאשר “מסילת רכבת” בחלקו החיצוני של הלוח מייצגת את השניות ואת השעה ביממה (מתוך 24).

מתחת לשעה 12 ישנו תאריכון אדיר מימדים, יחסית למה שאנחנו רגילים לראות בדרך כלל, ואחרי שעברנו על הקומפליקציות השגרתיות משהו, לדגם זה ישנו גם שעון מעורר רוטט, באמצעות מנגנון מכאני כמובן. מי שיתמקד היטב, יראה בין השעה 10 ל-11 את מד רזרבת הכוח, ובמאונך אליו – ישנו את מד העוצמה של הויברציה-המעוררת. בחלק התחתון ימני של הלוח ישנה חוגה נוספת, שמשמשת לקביעת השעון המעורר (חוגת 24 שעות), הפעלתו ותפעולו. וכדי לסיים את כל החגיגה הזו – טורביון חמוד “מסתתר” לו בשעה 9.

richard mille RM62-01 tourbillion back
גב שקוף ורצועת סיליקון (מקור: אתר ריצ’רד מיל הרשמי)

המנגנון נושא למעשה את אותו השם של השעון – RM 62-01. מדובר במנגנון מתיחה ידנית, אשר מיוצר בעבודת יד במפעלי ריצ’רד מיל. המנגנון פועל בתדר של כ-21,600 פעימות בשעה (3Hz), ולו רזרבת כוח של כ-70 שעות. כל החבילה השנויה במחלוקת משהו הזו – לפחות מבחינה עיצובית – מגיעה עם צמיד סיליקון אופייני ליצרנית. רוצים להתחדש באחד? ובכן, את ה-RM 62-01 תוכלו להשיג אך ורק בבוטיקי ריצ’רד מיל ברחבי העולם. דגם זה ייוצר בהיקף של כ-30 יחידות בלבד, ותכניסו את היד עמוק לכיס – המחיר עומד על לא פחות מ-1,225,000 דולרים.

לאתר ריצ’רד מיל העולמי