ריצ’רד מיל ידועה בשיתופי הפעולה שלה עם מספר רחב של סלבס מרחבי העולם. אבל אין ספק כי אחד משיתופי הפעולה הידועים ביותר שלה הם עם הטניסאי הספרדי רפאל נדאל, אשר נוהג להופיע לטורנירי הטניס השונים ברחבי העולם עם שעונים של החברה על פרק ידו. במסגרת שיתוף הפעולה הזה, השיקה ריצ’רד מיל עד היום שני שעונים, ה-RM 35-01 וה-RM 35-02 ובימים אלו מגיע תורו של השעון השלישי בסדרה – ריצ’רד מיל רפאל נדאל RM 35-03. הגורו יצא להכיר את השעון, מוזמנים להצטרף אליו.

ריצ’רד מיל RM 35-03 – מפרט טכני

השעון החדש של ריצ’רד מיל מגיע בגוף בממדים של 43.15 מ”מ על 49.95 מ”מ. ריצ’רד מיל תציע שתי גרסאות לגוף השעון. דגם אחד יהיה עשוי מסגסוגת קוורץ TPT, הדגם השני יהיה עשוי מסגסוגת פחמן TPT. גוף השעון העשוי מקוורץ TPT יגיע בצבע לבן. גוף השעון העשוי מסגסוגת הפחמן TPT יגיע בצבע כחול.

ריצ'רד מיל RM 35-03. מקור - TimeandWatches.
ריצ’רד מיל RM 35-03. מקור – TimeandWatches.
שעון הפחמן TPT. מקור - TimeandWatches.
שעון הפחמן TPT. מקור – TimeandWatches.

כמו כל השעונים של החברה, גם השעון הזה מגיע עם לוח סקלטון. בלוח השעון אפשר למצוא מעין מסגרת בצורת עלים או אם תרצו פרפר – מוטיב שעוד מעט נראה במקום נוסף בשעון.

ריצ'רד מיל RM 35-03. מקור - TimeandWatches.
ריצ’רד מיל RM 35-03. מקור – TimeandWatches.

ריצ’רד מיל בחרה ברצועת גומי בצבע תכלת לשעון הקוורץ TPT. לעומת זאת, שעון הפחמן TPT יגיע עם רצועת גומי לבנה. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים. כתר השעון עשוי טיטניום דרגה 5 ופחמן TPT. ריצ’רד מיל עטפה אותו באטם O-Ring בגומי. שעון הקוורץ TPT מגיע עם גומי בצבע תכלת. שעון הפחמן TPT מגיע עם גומי בצבע אדום.

ריצ’רד מיל RM 35-03 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר RMAL2. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רוטור בעיצוב פרפר (זוכרים שהבטחנו לכם קאמבק לפרפר?). הרוטור הזה מכיל בתוכו מנגנון מתקדם, שכבר ראינו בשעונים של ריצ’רד מיל.

קליבר RMAL2. מקור - TimeandWatches.
קליבר RMAL2. מקור – TimeandWatches.

המנגנון המדובר מאפשר לעונד השעון לשלוט במהירות הסיבוב-נדנוד של הרוטור. למעשה, בהתאם לסגנון החיים ואורח החיים של עונד השעון, הוא יכול לכוון את הרוטור כך שיתאים לפעילות שלו.

הרוטור של השעון. מקור - TimeandWatches. 
הרוטור של השעון. מקור – TimeandWatches.

הרוטור מורכב משתי משקולות העשויות מטיטניום דרגה 5 ומפלדת אל-חלד. במיקום ההתחלתי שלהן, המשקולות הללו גורמות לתנועה רדיאלית של מרכז הכובד ומייצרות את המומנט הדרוש למתיחה של תוף השעון. בלחיצה פשוטה על לחצן בשעה 7 בגוף השעון, רכבת גלגלים ייעודית המוקדשת לרוטור, פורסת את המשקולות ב-180 מעלות. כתוצאה מכך, מרכז הכובד מוחזר למרכז ומביא את הרוטור לאיזון. כך בעצם תהליך הסיבוב-נדנוד נעצר, כמו גם סיבוב מוגזם של הרוטור, במקרה של פעילות ספורטיבית. לחיצה נוספת על הכפתור תחזיר את הרוטור לפעילות ולסיבוב ולמתיחה של המנגנון.

הלחצן בשעה 7 בגוף שעון הריצ'רד מיל RM 35-03. מקור - TimeandWatches.
הלחצן בשעה 7 בגוף שעון הריצ’רד מיל RM 35-03. מקור – TimeandWatches.

לחצן נוסף ממוקם בשעה 2 בגוף השעון. הלחצן הזה מאפשר בחירה בין מצבים שונים – מתיחה\נדנוד (Winding), ניטרלי (N) או קביעת זמן (H). מחוון בשעה 2 בלוח השעון מציג את המצב הנוכחי.

בורר המצבים בשעה 2 בגוף השעון. מקור - TimeandWatches. 
בורר המצבים בשעה 2 בגוף השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

השעון השלישי במסגרת שיתוף הפעולה של ריצ’רד מיל עם רפאל נדאל, שבאופן די מפתיע, מעדיף לענוד דווקא שעונים אחרים של ריצ’רד מיל בזמן משחקים ולאו דווקא את השעונים “שלו”. בנוסף, תרשו לנו להזכיר לכם קצת על הסגסוגות המיוחדות שמהם עשויים השעונים הללו.

סגסוגות הפחמן TPT והקוורץ TPT מורכבות משכבות מורכבות של חוטים מקבילים, המורכבות מפיצול סיבי פחמן או חוטי סיליקה. לאחר מכן החוטים הללו עוברים התכה בטמפרטורות גבוהות. תהליך ההתכה הזה הוא לא אחיד ולכן כל גוף שעון מקבל מראה ייחודי משלו, מה שהופך את השעונים הללו למעניינים יותר ועם תחושה “אישית” יותר.

כמה זה עולה לנו?

השעונים החדשים של ריצ’רד מיל יגיעו במחיר של 220,000 דולרים. ריצ’רד מיל לא מציינת האם מדובר במהדורה מוגבלת. מההיכרות שלנו עם החברה – כל שעון של החברה מגיע במהדורה מוגבלת, כך שאפשר להניח שגם בשעון החדש מדובר במהדורה מוגבלת.

ריצ'רד מיל RM 35-03. מקור - TimeandWatches. 
ריצ’רד מיל RM 35-03. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

יצירת מופת טכנולוגית נוספת מבית ריצ’רד מיל. השעונים של החברה המוקדשים לרפאל נדאל תמיד מרשימים אותנו, הפעם נדמה כי ריצ’רד מיל החליטה להרשים אותנו עוד יותר. מבין שני הדגמים, אנחנו מעדיפים את דגם הקוורץ TPT. השילוב של הגוף הלבן עם הרצועה בצבע תכלת עם כתר בצבע זהה מעניקה לו מראה מיוחד. אז אם תמיד שאלתם את עצמכם, איזה מתנה אפשר לקנות לגורו – קיבלתם תשובה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ריצ’רד מיל.