סדרת שעוני ה-RM 11 של ריצ’רד מיל היא הסדרה המוכרת ביותר והמפורסמת ביותר של שעונים של יצרנית השעונים המיוחדת. סדרת שעוני הכרונוגרף של החברה הושקה בשנת 2007 עם ה-RM 011 כרונוגרף אוטומטי בגרסת פליפה מסה ומאז המשיכה החברה להשיק בסדרה שעונים נפלאים שציינו את הקידמה הטכנולוגית שבה נמצאים שעוני החברה. לסדרה הזאת הצטרף לאחרונה שעון חדש – ריצ’רד מיל RM 11-05 העשוי מסגסוגת חדשה.

Grey Cermet – מבוא לכימיה 

הבטחנו לכם חומר חדש, אז לפני שניגש לשעון החדש בואו נתחיל עם החומר החדש. שעון ה-RM 11-05 עשוי מחומר חדש בשם Grey Cermet. לפי ריצ’רד מיל, מדובר בסגסוגת קלה כמו טיטניום, אך עם זאת חזקה כמעט כמו יהלום. הסגסוגת החדשה פותחה על ידי ריצ’רד מיל בשיתוף קבוצת IMI במשך שנים, כשהסגסוגת בעצם מורכת ממטריצת זירקוניום מתכתית, לתוכה מכניסים תערובת קרמית. היות ומדובר בשני חומרים שונים מאוד, תהליך החיבור שלהם מאתגר במיוחד. לאתגר החיבור שלהם הצטרפה העובדה שבריצ’רד מיל וקבוצת IMI החליטו שלא להשתמש בניקל וקובלט, חומרים המשמשים לעיתים קרובות לחיבור הומוגני של חומרים שונים, כדי להתאים את הסגסוגת החדשה לתקני ה-REACH – תקנים המבטיחים בטיחות בייצור ובשימוש בכימיקלים בתעשייה באירופה. 

סגסוגת ה-Grey Cermet בשעון החדש של ריצ'רד מיל. מקור - Ablogtowatch.
סגסוגת ה-Grey Cermet בשעון החדש של ריצ’רד מיל. מקור – Ablogtowatch.

החיבור בין הסגסוגות בוצע בסופו של דבר בשילוב של תהליך הטבעה חמה עם זרמי חשמל עוצמתיים. בסופו של התהליך מתקבל חומר שהצפיפות שלו פחותה מזו של טיטניום, אך עם זאת, הוא מגיע עם 2,360 ויקרס, מה שמקרב אותו מאוד לקשיות של היהלום – 2,400 ויקרס. 

בשעון החדש משתמשים בריצ’רד מיל בגריי סרמט עבור בזל השעון, החלק הנוטה ביותר לשריטות בשעון, בעוד גוף השעון עשוי מפחמן TPT. בשילוב של שני החומרים, מתקבל משקל נמוך במיוחד ל-RM 11-05, אך עם זאת כאמור הוא עמיד וחזק במיוחד. 

ריצ’רד מיל RM 11-05 – מפרט טכני

אז אחרי שחפרנו קצת ביסודות כימיים וחיבור סגסוגות, הגיע הזמן לדבר קצת על שעונים. כפי שציינו, מדובר בשעון כרונוגרף של ריצ’רד מיל, אך עם קומפליקציית GMT. מחוג ה-GMT הוא המחוג הכתום עם השפיץ הלבן. 

ריצ'רד מיל RM 11-05. מקור - Ablogtowatch.
ריצ’רד מיל RM 11-05. מקור – Ablogtowatch.

לוח השעון, כמו כל לוחות השעונים של ריצ’רד מיל, מגיע בתצורת סקלטון בצבע אפור, עם נגיעות של צבע כחול, כתום ולבן. 

ריצ'רד מיל RM 11-05. מקור - Ablogtowatch.
ריצ’רד מיל RM 11-05. מקור – Ablogtowatch.

השעון מגיע עם רצועת גומי כחולה, כשכתר השעון מעוטר בשני פסים בצבע כתום וכחול. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

ריצ’רד מיל RM 11-05 – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר RMAC3. מנגנון אוטומטי של ריצ’רד מיל עם רזרבת כוח של 50 שעות הפועל בתדר של 4Hz. 

קליבר RMAC3. מקור - Ablogtowatch.
קליבר RMAC3. מקור – Ablogtowatch.

מה חדש בעצם?

אנחנו מקווים שאתם לא רציניים. אם אתם באמת שואלים מה חדש – תקראו את הפסקה השניה בכתבה ותחזרו לכאן. בהצלחה. 

כמה זה עולה לנו?

כמו כל שעון של ריצ’רד מיל, תצטרכו להיפרד מכליה או יותר כדי לקנות שעון כזה. במקרה של היצירה החדשה של ריצ’רד מיל מדובר בשעון במחיר של 215,000 דולרים. אם במקרה יש לכם את הסכום הזה נזיל ובא לכם להתחדש בשעון כזה, כדאי לכם להזדרז, כי הוא מגיע במהדורה מוגבלת של 140 יחידות … 

השורה התחתונה

עוד יצירה טכנולוגית נפלאה של ריצ’רד מיל שלא מיועדת לחובבי שעונים מסורתיים אלא בעיקר לסלבס עם כיסים עמוקים במיוחד. הגורו היה שמח לענוד שעון כזה, אבל לא בטוח שאם היו מבקשים ממנו להוציא 215,000 דולר על שעון, זאת הייתה הבחירה הראשונה שלו … 

למידע נוסף על ה-RM 11-05 באתר של ריצ’רד מיל.