זה אולי ישמע לכם קצת מוזר, אנחנו יכולים לספר לכם שלנו במערכת ווטשגורו זה נשמע קצת מוזר, אבל מסתבר שריצ׳רד מיל השיקה השבוע את שעון הספורט הראשון שלה עבור נשים. כן, אין כאן טעות. ריצ׳רד מיל RM 07-04, שעון ספורט יוקרה חדש לנשים, שמגיע בשישה דגמים צבעוניים במיוחד, בחומרים אקסלוסיביים ובמראה האופייני לשעוני ריצ׳רד מיל. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

ריצ׳רד מיל RM 07-04 – מפרט טכני

ריצ׳רד מיל משיקה כאמור שישה דגמים חדשים של שעונים חדשים, ברוחב של 30.5 מ״מ, גובה של 44.95 מ״מ ועובי של 10.35 מ״מ. שעון אחד מגיע בגוף העשוי מפחמן TPT – השעון שיגיע בגוף בצבע שחור, כשחמשת הדגמים האחרים יגיעו בגוף העשוי מקוורץ TPT, בצבעי קרם לבן, ורוד סלמון, כחול כהה,  סגלגל וירוק.

ריצ׳רד מיל RM 07-04. מקור - TimeandWatches.
ריצ׳רד מיל RM 07-04. מקור – TimeandWatches.

גוף השעונים מגיע עם מרקם המזכיר מתכת דמשקאית, כשלמעשה כל גוף שעון מגיע עם פסים ייחודיים משלו. הפסים הללו מתקבלים מתהליך היצירה של גופי השעונים, בו שכבות מרובות של חוטים מקבילים נלחצים על ידי חלוקת סיבי פחמן או חוטי סיליקה.

ריצ׳רד מיל RM 07-04. מקור - TimeandWatches.
ריצ׳רד מיל RM 07-04. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם לוח סקלטון, המוכר לנו בתצורות השונות שלו משעונים אחרים של ריצ׳רד מיל, כשבעצם הלוח או אם תרצו, הקונסטרוקציה שאנו רואים בשעון, שהיא למעשה המנגנון, מורכב מגשרים ופלטת בסיס העשויים מטיטניום דרגה 5, שעברו טיפול PVD בצבע שחור.

ריצ׳רד מיל RM 07-04. מקור - TimeandWatches.
ריצ׳רד מיל RM 07-04. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם בורר פונקציות בשעה 4, לחצן שהפך למזוהה עם המותג. הלחצן הזה מאפשר בעצם מעבר בין המצבים נייטרלי (N), מתיחה (Winding) או הגדרת זמן (H), כשהוא בעצם שולט בפעולת הכתר של השעון. מחוג בשעה 5 מצביע על הפונקציה הנבחרת.

ריצ׳רד מיל RM 07-04 – מנגנון

בתוך השעונים משלבת ריצ׳רד מיל את קליבר CRMA8 שלה. קליבר CRMA8 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

כפי שציינו, פלטת הבסיס והגשרים של המנגנון מגיעים כשהם עשויים מטיטניום דרגה 5, בעוד הרוטור של המנגנון עשוי מפלטינה ומותקן על מיסבים כדוריים קרמיים. המנגנון מגיע עם מערכת כוונון אינרציה משתנה, אותה ראינו כבר בשעונים אחרים של ריצ׳רד מיל. כדי להבטיח את העמידות הספורטיבית של המנגנון, ריצ׳רד מיל בודקת כל מנגנון בעמידות לעד ל-5,000 כוח ג׳י, הישג משמעותי עבור המנגנון הקומפקטי יחסית שפותח על ידי ריצ׳רד מיל.

אז מה חדש בעצם?

סיבי הקוורץ TPT שבהם משתמשת ריצ׳רד מיל משמשים בדרך כלל ליישומים בהם נדרשים ביצועים גבוהים מאוד, בשל העמידות שלהם לטמפרטורות גבוהות, חוזקם ושקיפותם לגלים אלקטרומגנטיים. הסיבים מיושרים בשכבות בעובי שלא עולה על 45 מיקרון ולאחר מכן ממלאים אותם בשרף שפותח במיוחד עבור ריצ׳רד מיל.

צבעי הקולקציה החדשה. מקור - TimeandWatches.
צבעי הקולקציה החדשה. מקור – TimeandWatches.

שכבות אלו מוערמות לאחר מכן באמצעות מערכת מיקום אוטומטית, המשנה את מיקום הסיב בין כל שכבה ב-45 מעלות. לאחר חימום ל-120 מעלות צלזיוס, הם נתונים ללחץ של 6 בר, בו הם מעובדים במכונת CNC במתקני הייצור של ריצ׳רד מיל. גופי ה-Carbon TPT (פחמן TPT) מיוצרים בתהליך זהה, כשההבדל היחיד הוא שהם מיוצרים מסיבי פחמן. הגוף השלם עמיד במים בעומק של עד ל-50 מטרים, כשהוא קל משקל. השעונים מגיעים במשקל כולל של 36 גרם, כולל רצועת הסקוץ׳.

צבעי הקולקציה החדשה. מקור - TimeandWatches.
צבעי הקולקציה החדשה. מקור – TimeandWatches.

בריצ׳רד מיל מספרים כי השעונים החדשים מתאימים לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית, כשהם בנוסף לא אלרגניים ועמידים במיוחד בפני זעזועים, קרני UV ובלאי טבעי.

החלקים השונים של השעון. מקור - TimeandWatches.
החלקים השונים של השעון. מקור – TimeandWatches.

בריצ׳רד מיל מספרים כי תהליך היצירה של השעונים החדשים ארך כשלוש שנים, כשריצ׳רד מיל מקדישה מאמצים רבים בפיתוח מנגנון אוטומטי קומפקטי מאוד בתצורת סקלטון, כזה שיבטיח עמידות גבוהה בפני זעזועים.

מרכיבים את השעון. מקור - TimeandWatches.
מרכיבים את השעון. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

167,000 פרנקים שוויצריים הם כל מה שמפריד ביניכם לבין אחד משעוני ה-RM 07-04 החדשים של ריצ׳רד מיל. בתרגום לשקלים, מדובר בקצת יותר מ-650,000 שקלים.

ריצ׳רד מיל RM 07-04. מקור - TimeandWatches.
ריצ׳רד מיל RM 07-04. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

כמו תמיד אצל ריצ׳רד מיל, תג המחיר נראה דמיוני, אבל בסופו של דבר, צריך לזכור שמדובר באחד המותגים היחידים בעולם השעונים, אם לא היחידי, שלא באמת מיועד לאדם ממוצע מן השורה …

למעבר לאתר של ריצ׳רד מיל.