שופארד מילה מיליה זהב, סקירת דגם מאת שי חי

תמלול הסרטון:

המותג שופארד הוקם בשוויץ כבר בשנת 1860, וכיום הוא מחזיק במעל ל-100 חנויות בוטיק ברחבי העולם, ובנוסף, החברה היא אחת מיצרניות השעונים היחידות בשוויץ, שעדיין נמצאת בבעלות משפחתית, ולא בבעלות תאגידית.

היום, אני אספר לכם על אחד הדגמים הבולטים של שופארד – המילה מיליה – Mille Miglia:  המילה מיליה נקרא על שמו של אחד ממירוצי הראלי המפורסמים בעולם – מרוץ 1000 המיילים. המירוץ התרחש באיטליה בין השנים 1927 עד 1957, וחודש בשנת 1977, בשם “ראלי למכוניות אספנות”. היום הוא פתוח רק למכוניות אשר השתתפו במירוצים המקוריים.

המילה מיליה הוצג לראשונה בשנת 1988 להנצחת המירוץ הייחודי הזה, והוא מיוצר מאז, ובאותה השנה שופארד הפכה להיות הספונסרית וה-Time Keeper הרשמית של המירוץ. בשנת 1997, הדגם קיבל – לראשונה בהיסטוריה של הסדרה – מנגנון אוטומטי בייצור עצמי של שופארד, בהמשך, החל משנת 2000, המנגנונים קיבלו לראשונה הסמכת COSC והצטרפו למועדון של הגדולים.

מאז שנת 2000, בנוסף להסמכת ה-COSC, החלה שופארד ביצור גירסא מיוחדת של השוען למתחרים במירוץ, גירסא נפרדת מהשעון שנמכר לציבור הרחב. במקביל לכך, שופארד החלה לייצר את המילה מיליה בכמויות מוגבלות, ולמתגו כמהדורה מיוחדת בייצור מוגבל. גירסאות נוספות הוצאו בנוסף לפלדת האל חלד – טיטניום, זהב לבן ורוז גולד. החל משנת 2014, השעונים שיועדו למתחרים נשאו עליהם את הכיתוב Competitor. אם אתם נתקלים באחד כזה, מדובר כפי הנראה בגירסא מעט יותר נדירה מהילה מיליה שאתם רואים פה.

המילה מיליה הוא שעון שנבחר להנצחת אירוע מירוצים יחודי. הוא עושה זאת כול שנה במשך 30 השנים האחרונות, ולדגם הזה יש את כול המאפיינים של שעון אייקוני, ואנחנו בוואטשגורו לגמרי חושבים שהוא כבר שם

אתם יכולים למצוא את המילה מיליה למכירה באתר שניידר שעונים ברעננה.

לאתר שופארד העולמי