מעבר רטיקוסה הוא אחד המעברים המפורסמים מבין המעברים האפניניים. הרי האפנינים הם רכס הרים המשתרעים לאורך החוף המזרחי של איטליה, מצפונה לדרומה. מעבר רטיקוסה מחבר בין פירנצה ובולוניה. עד לבניית הכביש המהיר בין שתי הערים, המעבר היה החיבור היחיד בין שתי הערים הללו. בנוסף, מדובר באחד השלבים המדהימים ביותר במירוץ המילה מיליה המפורסם. שופארד החליטה לציין את המעבר המפורסם הזה בשעון חדש. שופארד מילה מיליה רטיקוסה. שעון כרונוגרף במראה קלאסי, במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. מוזמנים לטפס עם הגורו ולהכיר את השעון החדש. טוב נו, לא באמת חייבים לטפס. אפשר גם להמשיך לשבת על הספה. 

שופארד מילה מיליה רטיקוסה – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 12.67 מ”מ. שופארד תציע את השעון בשני דגמים. רפרנס 168589-3034 מגיע עם לוח בצבע שחור, רפרנס 168589-3033 יגיע עם לוח בגוון אוף-וייט. שני הדגמים מגיעים עם זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים. 

הדגם עם הלוח השחור. מקור - TimeandWatches.
הדגם עם הלוח השחור. מקור – TimeandWatches.

בלוח השעון אנו מוצאים שלושה לוחות קטנים. בשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. הלוח השלישי, בשעה 3, הוא לוח השניות של השעון. בין השעות 4 ו-5 בלוח השעון אנו מוצאים את התאריכון. 

לוח עמוס מעט, אך קריא. מקור - TimeandWatches.
לוח עמוס מעט, אך קריא. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון עמוס מעט, אך עם זאת קריא מאוד, הודות לשימוש בספרות גדולות וברורות ומחוגים בולטים. ספרות השעות ומחוגי השעון מגיעים עם ציפוי סופר לומינובה בגוון וינטאג’י. 

שופארד מילה מיליה רטיקוסה – מנגנון

באופן די מוזר, שופארד לא מספקת יותר מדי פרטים על המנגנון שנמצא בתוך השעון. אבל אם מתבססים על דגמי עבר בסדרת המילה מיליה והמפרט הטכני שכן פורסם, אפשר להבין מיד באיזה קליבר מבוסס. 

הגב השקוף של השעון והמנגנון המסתורי. מקור - TimeandWatches.
הגב השקוף של השעון והמנגנון המסתורי. מקור – TimeandWatches.

המנגנון הוא מנגנון מוסמך כרונומטר על ידי ה-COSC. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות. שני הנתונים האחרונים “זועקים ETA” וליתר דיוק – ETA 2894-2, כשמן הסתם מדובר במנגנון שעבר מודיפיקציות על ידי שופארד. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, שם אנו מזהים בקלות את הדימיון הרב ל-ETA 2894-2. 

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש בסדרת המילה מיליה. המילה מיליה היה אירוע מוטורי שנוסד בשנת 1927 באיטליה, על ידי הרוזנים פרנסקו מצוטי ואיימו מג’י. הוא נערך בסך הכל 24 פעמים בין השנים 1927 ל-1957 אבל נותר אחד המירוצים המפורסמים והרומנטיים ביותר בעולם. רבים מגדירים אותו כמירוץ היפה ביותר בעולם, הודות לכבישים הפתוחים שבהם הוא נערך. המירוץ חודש בשנת 1977 כראלי המיועד למכוניות אספנות, כשהששתפות בו מוגבלת רק לרכבים שהשתתפו באחד או יותר מהמירוצים המקוריים. 

שעון במראה וינטאג'י. מקור - TimeandWatches.
שעון במראה וינטאג’י. מקור – TimeandWatches.

כאמור, שופארד החליטה להקדיש שעון חדש בסדרת המילה מיליה לאחד המעברים המפורסמים במירוץ, מעבר רטיקוסה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש יגיע עם רצועת עור עגל. רצועת העור תפורה מעל רצועת גומי בגימור צמיגים. הגימור הזה אמור להיות נוח יותר לענידה ולאפשר לעור “לנשום”. תג המחיר של השעון? 5,900 פרנקים שוויצריים. 

השורה התחתונה

כפי שציינו, המילה מיליה מוגדר על ידי רבים כמירוץ היפה ביותר בעולם. שילוב נפלא של מכוניות עתיקות ונהדרות עם נופים מרהיבים. סדרת שעוני המילה מיליה של שופארד חולקת כבוד רב למירוץ. לסדרת השעונים הזאת מצטרף שעון נוסף במראה וינטאג’י אופייני כל כך לשופארד. השעון החדש מתחבר בצורה נפלאה למירוץ – הבחירה בשעון כרונוגרף וכמובן העיצוב “המיושן”. למרות שמדובר במהדורה מוגבלת של 500 יחידות, הוא מגיע עם תג מחיר סביר למדי. אנחנו לא צריכים להזכיר לכם שמדובר עדיין בשעון כרונוגרף מוסמך COSC של יצרנית שוויצרית נחשבת, כן? 

שופארד מילה מיליה רטיקוסה - שני הדגמים בסדרה. מקור - TimeandWatches.
שופארד מילה מיליה רטיקוסה – שני הדגמים בסדרה. מקור – TimeandWatches.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של שופארד.