גל השקות השעונים ממשיך עם שעון חדש מבית שופארד, שעון השופארד L.U.C XPS Spirit Of Nature , שמגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות. השעון שמגיע עם השם המחייב כל כך אכן עומד בקנה אחד עם שמו, כשגוף העשון עשוי מזהב אדום שמוגדר כ-“Ethical Certified Fairmined” – כלומר מוסמך מוסרית, או במילים פשוטות יותר – מתכת שתהליך ההפקה והייצור שלה מתנהל לפי סטנדרטים מוסריים גבוהים ולא ממקורות מפוקפקים המנצלים את העובדים במדינות עולם שלישי.

שופארד L.U.C XPS Spirit Of Nature – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף העשוי מזהב אדום בקוטר של 40 מ”מ, בעובי של 7.2 מ”מ. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים. לוח השעון מגיע בצבע ירוק והוא מעוטר בחריטות המדמות עלים. אינדקסי השעה ומחוגי השעון עשויים גם הם מזהב אדום, כשהשעון מגיע עם לוח שניות קטן בשעה שש של הלוח. לשעון מתלווה רצועת עור תנין טבעונית בצבע ירוק – ככל הנראה מדובר ברצועה מחומר דמוי עור או עור מלאכותי.

L.U.C XPS Spirit Of Nature. מקור - TimeandWatches.
L.U.C XPS Spirit Of Nature. מקור – TimeandWatches.
L.U.C XPS Spirit Of Nature. מקור - TimeandWatches.
L.U.C XPS Spirit Of Nature. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר אנטי-רפלקטיבית ועם שילוב של גימור מוברש בצדדים של גוף השעון לצד גימור חלק בחלקים הקדמיים של גוף השעון.

מנגנון

בתוך השעון פועל קליבר L.U.C 96 12-L, מנגנון אוטומטי של שופארד שפועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה).

קליבר L.U.C 96 12-L. מקור - TimeandWatches.
קליבר L.U.C 96 12-L. מקור – TimeandWatches.
המנגנון מבעד לגב השעון השקוף. מקור - TimeandWatches.
המנגנון מבעד לגב השעון השקוף. מקור – TimeandWatches.

המנגנון הוא מנגנון אינהאוס של שופארד, אשר פותח, מיוצר ומורכב במפעלים של שופארד והוא מגיע עם אישור כרונומטר של ה-COSC. למרות העובדה שהוא מגיע בעובי של 3.3 מ”מ בלבד, המנגנון מגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 65 שעות. המנגנון מגיע עם מיקרו רוטור העשוי מזהב 22 קראט, כשאת היופי של המנגנון כולו ניתן לראות מבעד לזכוכית הספיר השקופה בגב השעון.

מה חדש בעצם?

לאחרונה דיווחנו על פסיקה שהתקבלה בבית המשפט במדינת קליפורניה בארצות הברית, שפסק לטובת ארגון PETA בעתירה שהגיש הארגון ואסר על מכירה של מוצרי עור, ביניהם רצועות שעונים, החל משנת 2020. שופארד לוקחת את הפסיקה הזאת צעד אחד קדימה ומחמירה עם עצמה עוד יותר, כשהיא מקפידה שלא רק רצועת השעון תעמוד בסטנדרטים אתיים ומוסריים המצופים מחברות בעולם המערבי, אלא גם גוף השעון ומן הסתם כל המתכות שבהן נעשה שימוש לייצור השעון, עומדות באותם תקנים ולא נעשה ניצול כלשהו במהלך הכרייה או ההפקה של המתכות לכל אורך שרשרת האספקה של החברה ועל כך מגיע לחברה שאפו.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, שופארד L.U.C XPS Spirit Of Nature, רפרנס 161948-5002, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 100 יחידות והוא יגיע עם תג מחיר של 17,400 פרנקים שוויצריים.

 L.U.C XPS Spirit Of Nature. מקור - TimeandWatches.

L.U.C XPS Spirit Of Nature. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

זה לא משנה אם אתם מחבבים או לא את שופארד, אין ספק כי מדובר בצעד מבורך של החברה שראוי להערכה ואפשר לקוות ולהאמין שיצרניות נוספות יילכו בדרכה בשנים הקרובות ונראה עוד ועוד שעונים שמגיעים עם אותו “תו תקן מוסרי” שנשמע כל כך טבעי שיהיה חלק בלתי נפרד מכל תעשייה בעולם, לא רק תעשיית השעונים.

למעבר לאתר של שופארד.