כשאנחנו חושבים על קטגוריית הספורט-אלגנט, אותם שעונים ספורטיביים עשויי פלדת אל חלד מבית יצרני העילית – אנחנו בדרך כלל חושבים על האודמר פיגה רויאל אוק, על הפטק פיליפ נאוטילוס שהגיע אחריו, על הושרון קונסטנטין אוברסיז… לעיתים אנו עלולים להזכר שהזניט דפיי הקדים את כל החבורה הזאת בשנים בודדות, ויש כאלו אשר מרחיבים את היריעה אף יותר – ומכניסים גם את דגמי הספורט של רולקס היישר פנימה, מפאת חוסר זמינותם לרכישה.

למרות הקשר ההדוק לעולם המוטורי, שופארד (Chopard) לא תהיה בשורה הראשונה של יצרניות אשר שעוניהן נחשבים כדגמי ספורט אלגנט אייקוניים. ניסיון של שופארד בקטגוריה זו, בשנות ה-80, עם הדגם “סנט מוריץ”, נחל פחות הצלחה מאלו שציינו בפסקה הקודמת, ולמרות הקשר ההדוק של שופארד לעולם המוטורי, לא ראינו דגמי “ספורט אלגנט” אשר יצאו משערי מפעל החברה. שופארד ממוקמת בז’נבה, ובדומה לפטק פיליפ, רולקס ואודמר פיגה – גם יצרנית זו נמצאת בידיים פרטיות לחלוטין, נקודת דמיון חסרת משמעות, אך מעניינת, היות וקטגוריית הספורט-אלגנט החלה את דרכה אצל יצרניות פרטיות בראש ובראשונה.

כעת, אנו שמחים לבשר שגם לשופארד יש נציגות בקטגוריה זו, לראשונה מזה כ-30 שנים בערך. ההחלטה להכנס לשוק הרותח של שעוני הספורט אלגנט עשויי פלדת האל חלד הוציאה משופארד תוצאה מעניינת בהחלט, ובתור התחלה – לא פחות מעשרה רפרנסים של הסדרה החדשה יהיו זמינים לרכישה. גם נקודה זו מעניינת, ומראה על האמון של שופארד בתחום הרותח הזה – בעבר, כששעוני הספורט אלגנט היו בחיתוליהם, היצרניות השיקו את הדגמים טיפין-טיפין, ועברו שנים רבות עד שהושקו דגמים קטנים או גדולים יותר, עם יותר או פחות קומפליקציות.

אז שופארד הסתכלו על ההיסטוריה, ואמרו – “לא בבית ספרנו”. כל אחד יוכל למצוא את חביבו בליין ה-Alpine Eagle החדש של שופארד. נכון לכתיבת שורות אלו, הליין החדש יהיה זמין בשני גדלים – 36 מ”מ ו-41 מ”מ. בגזרת ה-36 מ”מ נמצא לא פחות משבעה רפרנסים – פלדת אל חלד, טוטון זהב צהוב, זהב צהוב מלא – ובכל אחת מהמתכות ניתן יהיה להזמין את השעון גם עם בזל משובץ יהלומים.

גזרת ה-41 מ”מ דלה מעט יותר, ומכילה שלושה רפרנסים בלבד – זוג שעוני פלדת על חלד הנבדלים בצבע הלוח (כחול או כסוף), וגרסאת טוטון. נוסף לכך – לדגמי ה-41 מ”מ ישנו גם תאריכון. חובבי השמירה על איכות הסביבה מבינכם ישמחו לשמוע שפלדת האל חלד אשר נמצאת בשימוש בדגמי ה-Alpine Eagle היא פלדת אל חלד מיוחדת ששופארד עושה בה שימוש, ומתוכה כ-70% היא פלדה ממוחזרת.

הליין הזה חדש על כל המשתמע מכך – פרט לעיצוב השעון, גם המנגנונים חדשים לחלוטין. את דגם ה-41 מ”מ מאכלס מנגנון אינהאוס של שופארד, הקליבר 01.01-C. מנגנון זה פועל בתדר של כ-28,800 פעימות (4Hz) בשעה, ולו רזרבת כוח של כ-60 שעות. הקליבר 09.01-C מאכלס את גרסאת ה-36 מ”מ, הוא פועם בתדר של 3.5Hz, גרסה אשר לה יש 42 שעות רזרבת כוח. את זוג המנגנונים ניתן כמובן לראות מבעד לגב השקוף של דגמי הסדרה.

דגמי הסדרה זמינים למעשה לרכישה באופן מיידי משופארד. אין כאן אומנם בשורה של ממש בתחום, אבל שמחנו לראות שגם יצרנית זו בחרה להכנס לקטגוריה הרותחת ביותר בענף שעוני היוקרה, ומעניין לראות האם ה-Alpine Eagle יזכה ליותר הצלחה מהסנט מוריץ. מחירי דגמי ה-36 מ”מ מתחילים מ-9,600 יורו לגרסאת פלדת האל חלד הסטנדרטית, ומאמירים לכדי 44,800 יורו לדגם הזהב המלא עם שיבוץ יהלומים על הבזל והצמיד. בדגמי ה-41 מ”מ המצב קצת יותר פשוט – פלדת האל חלד תומחרו בכ-12,500 יורו, בעוד גרסאת הטוטון הבודדת תומחרה בכ-19,500 יורו.

לאתר שופארד העולמי