בשבוע האחרון של שנת 2020, הציגה שופארד את אחד השעונים המרהיבים שלה. אם אתם שואלים את הגורו, אולי הכי מעניין שלה בשנת 2020 כולה. סוג של שמרה את הקלף האחרון בשרוול עד הדקה התשעים. השעון, שופארד L.U.C LUNAR ONE בזהב אדום, מגיע עם לוח שנה תמידי ומצב ירח אסטרונומי. השעון הוא השעון היחיד בקטגוריה המצויד בתצוגת מצב ירח המופיעה בצמצם מסתובב והוא מגיע עם דיוק נדיר של יום אחד ל-122 שנים בין מצב הירח האמיתי לתצוגה בלוח השעון. יצאנו להכיר את הקסם השמימי של שופארד.

שופארד L.U.C LUNAR ONE – מפרט טכני

השעון החדש, רפרנס 161927-5002, מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט. גוף השעון מגיע בקוטר של 43 מ”מ ובעובי של 11.47 מ”מ. השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים, עם גב שקוף.

שופארד L.U.C LUNAR ONE. מקור - WATCHILOVE.
שופארד L.U.C LUNAR ONE. מקור – WATCHILOVE.

שופארד משלבת בשעון לוח כחול גללוני, בגימור סאטן בתבנית קרני שמש. על לוח השעון אנו מוצאים אינדקסים ומחוגים מצופים רודיום.

שופארד L.U.C LUNAR ONE. מקור - WATCHILOVE.
שופארד L.U.C LUNAR ONE. מקור – WATCHILOVE.

השעון מגיע עם תצוגת דקות, שעות, תאריכון, יום בשבוע, חודש ושנה מעוברת. בשעה 6 אנו מוצאים את תצוגת מצב הירח. שופארד תשווק את השעון עם רצועת עור חומה עם תפרים בעבודת יד בגוון טון-על-טון. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

שופארד L.U.C LUNAR ONE – מנגנון

שופארד משלבת בשעון את קליבר L.U.C 96.13-L. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון הוא אחד ממנגנוני לוח השנה הנצחי האוטומטיים הבודדים בעולם שמגיעים עם מיקרו רוטור. הוא עשוי מזהב 22 קראט.

קליבר L.U.C 96.13-L. מקור - WATCHILOVE.
קליבר L.U.C 96.13-L. מקור – WATCHILOVE.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 65 שעות והוא מגיע עם עיטורי Côtes de Genève. מעבר לדיוק האסטרונומי שלו, המנגנון מגיע גם עם הסמכת כרונומטר ועם חותם ג’נבה היוקרתי.

אז מה חדש בעצם?

שעון מרהיב עם דיוק אסטרונומי נדיר ועם מנגנון שהוא יצירת מופת. מה עוד אפשר לבקש? מנגנון עם חותם ג’נבה היוקרתי, רזרבת כוח מרשימה. שכחנו לציין את העובדה שהשעון מגיע, כמו כל שעוני הזהב של שופארד, עם זהב אתי. חשוב להדגיש שלא מדובר בשעון חדש של החברה, אלא בשעון שמגיע לראשונה בזהב אדום 18 קראט, שמשדרג אותו עוד יותר לדעתנו.

כמה זה עולה לנו?

אז זהו, שזה כנראה כבר לא עולה לנו. לא בגלל שזה שעון יקר מדי. כלומר, הוא יקר, אבל בטח לא למה שמקבלים ממנו. אבל בגלל העובדה שמדובר בשעון שמגיע במהדורה מוגבלת של 25 יחידות בלבד, שלהערכתנו, נחטפו כבר מזמן. תג המחיר של השעון הזה עומד על 59,000 אירו, שהם 60,800 דולרים או 200 אלף שקלים חדשים. אם תשאלו את הגורו, אם היה לו את הכסף, אם הוא היה קונה שעון כזה? התשובה היא חד משמעית כן, כן ועוד פעם כן.

שופרד L.U.C LUNAR ONE - דיוק אסטרונומי מרהיב. מקור - WATCHILOVE.
שופרד L.U.C LUNAR ONE – דיוק אסטרונומי מרהיב. מקור – WATCHILOVE.

השורה התחתונה

כבר הצלחתם להבין שאנחנו ממש אבל ממש מחבבים את השעון הזה. שופארד היא יצרנית שעונים נפלאה ואי אפשר להתעלם מהבחירה שלה בזהב אתי והמשמעות החברתית החשובה שלו. אמנם לא מדובר בשעון חדש אלא בגרסה חדשה בגוף העשוי מזהב, אבל אם מדובר בשעונים כל כך מרהיבים, אנחנו מוכנים לקבל גרסאות חדשות כאלו כל שבוע. טוב נו, לא כל שבוע, אבל אפשר גם פעם בחודש …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של שופארד.