בדרך כלל, השעונים שמציתים את הדמיון שלנו הם שעונים עם קומפליקציות מתקדמות או כאלו שמציגים שילוב של יכולות גבוהות כמו לוחות אמייל או חריטות כאלו ואחרות בלוח השעון. בדרך כלל אלו גם השעונים שמושכים לא מעט תשומת לב כאן אצלנו בכתבות ובקבוצת הפייסבוק שלנו. אבל מדי פעם בפעם אנחנו נתקלים בשעונים פשוטים, שמזכירים לנו שלפעמים כמה שפחות, זה הרבה יותר טוב. שעון אחד כזה הוא השעון שמגיע אלינו היום – שופארד L.U.C XP – האם הסוד הוא בפשטות? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

שופארד L.U.C XP – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ״מ. עוביו של השעון עומד על 7.2 מ״מ. אם הנתון הזה לא מרשים אתכם, תרשו לנו לספר לכם ששעון האוטביה פלייבאק כרונומטר פנדה שהכרנו אמש של טאג הויר מגיע בעובי של 15.68 מ״מ. אם המתמטיקה לא מסתדרת לכם, תרשו לנו לגלות לכם שמדובר בקצת יותר מפי 2 מעוביו של ה-L.U.C XP של שופארד.

שופארד L.U.C XP. מקור - watchilove.
שופארד L.U.C XP. מקור – watchilove.

למרות העובי המרשים, או שאולי יהיה נכון להגיד דווקא הדקיקות המרשימה של השעון הזה, מה שמרשים בו במיוחד הוא לוח השעון. שופארד בוחרת בלוח שעון פשוט, נקי ועם זאת – סופר אלגנטי.

שופארד L.U.C XP. מקור - watchilove.
שופארד L.U.C XP. מקור – watchilove.

לוח השעון מגיע בגוון כחול-מט, עם טקסטורה עדינה שמזכירה ג׳ינס, משהו שאצל גרנד סייקו בטח היה מתקשר לאיזשהו סיפור מרשים ואקזוטי על עצים בכפר עלום כלשהו ביפן. את לוח השעון משלימות ספרות ערביות בשעות 3,6,9 ו-12, לצד אינדקסי שעה בצורת יתדות ומחוגי דופין-פוסי (Dauphine-fusée). מחוגי השעון, אינדקסי השעות והספרות הערביות מצופים זהב אדום.

לוח פשוט ומרשים. מקור - watchilove.
לוח פשוט ומרשים. מקור – watchilove.

את המראה הפשוט-לכאורה של השעון משלימה רצועת השעון. הרצועה עשויה מעור תנין חום, כשעל החלק החיצוני שלה תפירת צמר מרינו כחול.

שופארד L.U.C XP – מנגנון

מבעד לגב השקוף של השעון אנו יכולים לראות את המנגנון המרשים של השעון, קליבר L.U.C 96.53-L.

קליבר L.U.C 96.53-L בגב השעון. מקור - watchilove.
קליבר L.U.C 96.53-L בגב השעון. מקור – watchilove.

ה-L.U.C 96.53-L הוא מנגנון אוטומטי, עם מיני רוטור. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 58 שעות, כשהוא מגיע עם שני תופים.

המנגנון במלוא הדרו. מקור - watchilove.
המנגנון במלוא הדרו. מקור – watchilove.

המנגנון מגיע עם 27 אבני חן ו-172 רכיבים בסך הכל. שופארד מעטרת את המנגנון בעיטורי ה- Côtes de Genève ביחד עם כיתובים בצבע שחור.

אז מה חדש בעצם?ֿ

שעון  מיוחד בפשטות שלו, כאילו מתאמץ שלא להרשים, אבל מצליח לעשות זאת בצורה נפלאה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של שופארד, רפרנס 168592-3002, מגיע בתג מחיר של 8,810 פרנקים שוויצריים. למתקשים במט״ח, מדובר בכ-9,500 דולרים. אנחנו תיכף ננתח את תג המחיר הזה.

שופארד L.U.C XP. מקור - watchilove.
שופארד L.U.C XP. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

תג המחיר של ה-L.U.C XP היה נראה לנו קצת גבוה, כי בכל זאת, בעולם שבו רולקס סאבמרינר נמכר, על הנייר, בסכום כמעט זהה, זה נשמע יקר. אבל הסאמברינר הוא, איך נגיד את זה בעדינות – שעון צלילה די פשוט, עם מנגנון לא מתקדם מבחינה הורולוגית. עכשיו בואו נגיד את זה לא בעדינות – את הסאבמרינר אין לכם סיכוי שבעולם להשיג במחיר הטיקט שלו. מה כן יש לכם סיכוי להשיג במחיר הזה במצב השוק הנוכחי? את האויסטר פרפטואל. עכשיו בואו ננסה להשוות את האויסטר פרפטואל לשופארד ותקבלו נצחון בנוק-אאוט לטובת השופארד. אם נחפש מתחרים מהליגה של השופארד, הרי שאחד המתחרים הבולטים מגיע מבית ייגר לה-קולטרה, עם שעון המאסטר אולטרה-דק שלה.

המאסטר אולטרה-דק מגיע בעובי של 7.8 מ״מ (עבה יותר מהשופארד). הוא מצויד במנגנון ״פשוט״ יותר עם רוטור רגיל ולא מיני-רוטור. בנוסף, עם כל ההערכה שלנו לייגר לה-קולטרה, המנגנון שלה לא זכאי לחותם ז׳נבה. תג המחיר שלו? 8,650 אירו. בפרנקים שוויצריים זה יוצא 9,150 (מוזמנים לבדוק אם אתם לא מאמינים לנו). אז מה אתם חושבים עכשיו על התמחור של שופארד?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של שופארד.