בתקופה שקדמה להתפרצות הקורונה, נדמה היה כי עולם שעוני היוקרה משתגע. ליתר דיוק – עולם המכירות הפומביות. שעונים רבים ניפצו שיאי מכירות פומביות ונדמה היה כי כל שעון וינטאג’ שעולה למכירה יכול להימכר בסכומים דמיוניים. אבל מאז התפרצות וירוס הקורונה, הדיווחים על שיאים חדשים במכירות פומביות כמעט ונעלמו. אבל כנראה שעם התפשטות החיסונים כנגד הקורונה ברחבי העולם וסימנים של חזרה לשגרה, גם עולם שעוני היוקרה והמכירות הפומביות חוזר לשגרה. לפחות כך נראה היה בסוף השבוע האחרון, במכירה פומבית של פיליפס, שם נקבע שיא חדש לשעון אומגה במכירה פומבית. הגיע הזמן להכיר אותו.

שיא חדש לשעון אומגה במכירה פומבית

פיליפס עורכת בימים אלו מכירה פומבית בג’נבה. המכירה, שהחלה ביום שישי (5/11/2021) ותמשיך ביום ראשון (7/11/2021), נקראת The Geneva Watch Auction : XIV. במסגרת המכירה הזאת הוצע למכירה שעון אומגה ספידמאסטר CK2915-1. המומחים של פיליפס העריכו כי השעון הזה צפוי להימכר בסכום של בין 80 אלף פרנקים שוויצריים ל-120 אלף פרנקים שוויצריים. עם סיום המכירה, הסכום שהתקבל עבור השעון ניפץ כל תחזית אפשרית. הסכום הסופי שהתקבל עבור השעון עמד על 3,115,500 פרנקים שוויצריים. בתרגום לדולרים – 3.4 מיליון דולרים. סכום שהופך את השעון הזה לשעון האומגה היקר ביותר בהיסטוריה.

שעון שובר שיאים של אומגה. מקור - פורבס.
שעון שובר שיאים של אומגה. מקור – פורבס.

מי אתה רפרנס CK2915? 

רפנס CK2915 בסדרת הספידמאסטר יוצר על ידי אומגה בין השנים 1957 ל-1959 בלבד. אומגה ייצרה שלוש גרסאות ממנו. השעון שהוצע למכירה היה אחד מהם. שעון בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 38 מ”מ. השעון הזה ספציפית היה חלק מהסדרה הראשונה של שעוני אומגה ספידמאסטר ששוחררו בשנת 1957, תחת המיתוג “טרילוגיה” של שעוני Professional. מלבד השעון הזה, הטרילוגיה כללה גם את הסימאסטר 300 ואת הריילמאסטר.

שיא חדש לשעון אומגה במכירה פומבית - רפרנס CK2915. מקור - פורבס.
שיא חדש לשעון אומגה במכירה פומבית – רפרנס CK2915. מקור – פורבס.

הדור הראשון של שעוני ה-CK2915 נחשב ל-“Grail Watch” על ידי חובבי אומגה ואספני שעונים. מדובר בשעון הכרונוגרף הראשון בעולם עם סקאלת טכימטר על בזל השעון (בזל חיצוני) במקום על לוח השעון. בנוסף, מדובר בשעון הספידמאסטר הראשון שהגיע עם קליבר 321 האגדי.

שיא חדש לשעון אומגה במכירה פומבית - רפרנס CK2915. מקור - פורבס.
שיא חדש לשעון אומגה במכירה פומבית – רפרנס CK2915. מקור – פורבס.

השעון הספציפי שנמכר

השעון שנמכר במכירה הפומבית ביום שישי מגיע עם לוח “טרופי” מושלם. אם אתם לא מכירים את המושג, נסביר כי מדובר בלוחות וינטאג’יים שבעקבות חשיפה ארוכת שנים לשמש הצבע שלהם דהה וקיבל גוונים חומים-קרמיים. בניגוד לשעונים שנשמרים בכספות בתנאי מעבדה למשך שנים, כאן מדובר בשעון שהיה בשימוש יום-יומי, אך עם זאת עדיין מגיע במצב שמור מאוד. בשעון הספציפי הזה, לא רק לוח השעון דהה וקיבל את הגוון הטרופי, אלא גם צביעת הסופר לומינובה, כשהגוונים שהתקבלו בלוח השעון, במחוגים ובאינדקסים של השעון משלימים אחד את השני בצורה מושלמת.

עבור אספני שעונים, אחידות הצבעים מצביעה כי השעון הזה לא עבר טיפול כלשהו שבו הוחלפו חלקים כלשהם בשעון, מה שרק מעלה עוד יותר את הערך שלו.

שיא חדש לשעון אומגה במכירה פומבית - רפרנס CK2915. מקור - פורבס.
שיא חדש לשעון אומגה במכירה פומבית – רפרנס CK2915. מקור – פורבס.

הרוכש המאושר של השעון הזה קיבל ביחד עם השעון ניירת “Extract from the Archives” של אומגה, המאשרת את גילו המדויק של השעון ותאריך הייצור שלו – 22 לנובמבר 1957. תאריך שמאשר כי השעון הזה יחגוג יום הולדת 64 בעוד כשבועיים …

מזל טוב לשעון ולרוכש המאושר …

לעמוד המכירה הפומבית.