אודמר פיגה חושפת שלושה שעוני כרונוגרף חדשים בסדרת האופשור שלה, סדרה שמבוססת במקור על הרויאל אוק. השעונים החדשים מעוצבים באופן יוצא דופן המבוססת על צבעי הסוואה, והחברה צפוייה להשיק אותם בסלון הבינלאומי להורולוגיה גבוהה (SIHH – SALON International de le Haute Horlogerie) שייערך בג’נבה בינואר 2019, בו אודמר פיגה צפויה להשתתף לצד יצרניות שעוני יוקרה נוספות בו יוצגו חלק גדול מהשעונים החדשים של שנת 2019. זו הפעם השנייה בחודש האחרון בה אודמר פיגה מציגה דגמים חדשים לשנת 2019, שמיועדים להופיע באופן רשמי בתערוכה, כאשר רק לפני זמן קצר דווחנו לכם על גירסא מיוחדת ומזוגגת של הרויאל אוק הסדרתי שהחברה תחשוף ב-SIHH.

סדרת האופשור של אודמר פיגה היא אחת מסדרות השעונים המוכרות ביותר בעולם שעוני היוקרה. היא מתבססת על סדרת הרויאל אוק הוותיקה, כשמאז השקתה בשנת 1993 אודמר פיגה השיקה גרסאות רבות של שעונים בסדרה עם תצורות שונות של צבעים וחומרים. לכבוד שנת 2019 נראה כי באודמר פיגה החליטו ללכת על קונפיגורציה ספורטיבית-צבאית יותר, כשהדגמים החדשים של השעונים בסדרת האופשור מגיעים כאמור עם עיצוב שכולל צבעי הסוואה, בשלושה צבעים שונים – כחול (רפרנס 26400SO.OO.A035CA.01) וירוק (26400SO.OO.A055CA.01), דגמים מפלדת אל-חלד ודגם נוסף, בצבע חום (רפרנס 26401RO.OO.A087CA.01), שמיוצרים מזהב ורוד.

שעוני אודמר פיגה רויאל אוק אופשור כרונוגרף 2019. מקור - TimeandWatches.
שעוני אודמר פיגה רויאל אוק אופשור כרונוגרף 2019 (מקור – TimeandWatches)

שלושת השעונים החדשים של אודמר פיגה מגיעים בקטור של 44 מ”מ, כשהם משלבים בזל קרמי, לחצני כרונוגרף וכתר ננעל עם הברגה, עם לוח ה- Méga-Tapisserie  המוכר של אודמר פיגה (לוח דוגמת הופל אם תרצו) ורצועות גומי קשיחות.

כל הדגמים מגיעים כאמור עם בזל קרמי בצבע הלוח של השעון, שמדגיש את הצבעים והנראות של השעון. הדגם החום הוא יוצא דופן יחסית, שכן זו הפעם הראשונה בה אודמר פיגה משתמשת בסגסוגת קרמית בצבע חום. צביעה של תרכובות קרמיות היא תהליך מורכב ומסובך, שדורש מחקר מעמיק ושלבים רבים של ניסוי וטעיה כדי להגיע לשילוב הנכון של פיגמנטים, כשהתוצאה הסופית מתקבלת לאחר הליך ארוך ומייגע. אין ספק כי התוצאה הסופית מצדיקה את ההשקעה הרבה – הבזל שמתקבל הוא קשיח יותר ממתכת ויכול לעמוד בטמפרטורות גבוהות במיוחד, זאת בנוסף לצבע המרשים והמיוחד שלו.

רויאל אוק אופשור כרונוגרף קמופלאג' כחול. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק אופשור כרונוגרף קמופלאג’ כחול (מקור – TimeandWatches)
רויאל אוק אופשור כרונוגרף קמופלאג' ירוק. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק אופשור כרונוגרף קמופלאג’ ירוק (מקור – TimeandWatches)

את השעונים החדשים בסדרת האופשור מניע מנגנון אוטומטי אין-האוס של אודמר פיגה, קליבר 3126/3840. קליבר זה פועל בתדר של 3 הרץ (כ-21,600 פעימות בשעה), ורזרבת הכוח שלו עומדת על כ-50 שעות. המנגנון הזה מאכלס את כלל סדרת האופשור של אודמר פיגה, הוא מורכב מ-365 חלקים והרוטור שלו עשוי זהב 22 קראט.

רויאל אוק אופשור כרונוגרף קמופלאג' חום. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק אופשור כרונוגרף קמופלאג’ חום (מקור – TimeandWatches)

כל השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים, כשכל אחד מהדגמים מגיע עם רצועת גומי קשיחה, שצבועה בצביעה המשלבת מספר גוונים בדוגמת הסוואה. הרצועות מגיעות בצבע כחול, ירוק חאקי או חום, כמובן בהתאם לדגם השעון.

אודמר פיגה טרם פרסמה את המחיר לשעונים החדשים, אך סביר להניח שתחשוף אותם עם ההצגה הרשמית של השעונים, בעוד כחודשיים, בג’נבה. עבור אודמר פיגה, חשוב לציין כי מדובר בהופעה האחרונה של יצרנית השעונים היוקרתית ב-SIHH, לאחר שהחברה הודיעה, כמו גם יצרנית השעונים ריצ’רד מיל, כי שנת 2019 תהיה השנה האחרונה שבה החברה תופיע בתערוכה.

לאתר אודמר פיגה העולמי