“תעשיות רויאל” זה אחד מבתי השענות המדהימים והמסתוריים ביותר שיש. מדובר בחברת עילית מדהימה בכל קנה מידה אפשרי המייצרת שעונים מורכבים ביותר בסדרות קטנות במיוחד.
 הטכניקה וכישוריהם הנעלים של בעלי המלאכה כאן באים לידיי ביטוי בשעונים מטורפים, שמוגדרים על ידי החברה כ”עליונות מכנית ועיצובית”.

הסיפור שלנו מתחיל בצרפת בשנת 1770, כאשר הפילוסוף הצרפתי וולטיר שהיה ידוע כחובב שענות עילית, מחליט להקים סדנא גדולה שתעסיק את השענים הטובים במדינה, זאת בכדי ליצור שעוני עילית ברמה הגבוהה ביותר. 

ז'אן אנטואן לאפין. מקור - ויקיפדיה.
ז’אן אנטואן לאפין. מקור – ויקיפדיה.

אחד השענים שלקחו חלק בפרוייקט היה השען ז’אן אנטואן לפין” האגדי, שהיה השען הראשי של המלך וכמובן למורהו הנערץ של אברהם לואי בריגה. החברה ייצרה שעוני כיס ושעוני שולחן מדהימים בסדרות קטנות בתגי מחיר אסטרונומיים, אך למרבה הצער היא נעלמה אט אט משורותיה של התעשיה.

בשנת 2010 מחליטים כמה יזמים ומשקיעים להקים את החברה לתחיה ובאמצעות אנשי מקצוע מהטובים שיש, תעשיות רויאל חזרה לפעוך. החברה הוציאה מספר סדרות קטנות בתגי מחיר אסטרונומים כאשר השעון המדובר והמרהיב ביותר הוא שעון מיוחד ייחיד מסוגו הנקרא “אופרה”.

שענות ייחודית ומורכבת שאין שניה לה. מקור: אינסטגרם תעשיות רויאל הרשמי
שענות ייחודית ומורכבת שאין שניה לה. מקור: אינסטגרם תעשיות רויאל הרשמי

שעון האופרה נוצר כמחווה לבית האופרה המרהיב של סידני. בית האופרה הזה הוא אחד המבנים המפורסמים ביותר שנבנו במאה ה-20. הוא שוכן במרכז העיר של סידני על חצי אי במפרץ ג’קסון ליד גשר הנמל של העיר סידני. כאשר מה שמייחד אותו הוא המבנה ה”טלסקופי” בעל הצורה המזכירה מפרשים של אוניה או קונכיות נפתחות.

 וכמו בית האופרה קייס השעון נבנה באופן “טלסקופי” ייחודי הנפתח בצורה עיקולית המזכירה את נראות המבנה. זה דבר כל כך סבוך וקשה מבחינה טכנית… ועקב כך השעון הפך למדובר בכל העולם וגרף מספר זכיות של פרסי עיצוב שונים.

השעון בנוי כמבנהו של בית האופרה בסידני. מקור: אנסטגרם תעשיות רויאל הרשמי
השעון בנוי כמבנהו של בית האופרה בסידני. מקור: אנסטגרם תעשיות רויאל הרשמי

 הקייס עשוי כולו מזהב צהוב וזהב אפור 18 קראט.. ולא, לא התבלבלתי.. זהב אפור זהו אחד מסוגי הזהב כגון צהוב ולבן. הצבע האפור מתקבל ,כאשר סגסוגות זהב אפור מיוצרות בדרך כלל מזהב ופלדיום שהיא מתכת לבנה המזכירה פלטינה. 

בית האופרה בסידני. מקור :ויקיפדיה
בית האופרה בסידני. מקור :ויקיפדיה 

הטורביליון הביתי כאן הוא טורביליון גשר העשוי כמובן ביד. זמן הכח של המנגנון הבייתי הוא 4.5 יום בעל 319 חלקים. הגונג בשעון חזק ועוצמתי בצורה יוצאת דופן, החברה הדגישה כי מה שתורם בעיקר לתהודה הוא מבנה הקייס. גב השעון הוא ספיר שקוף וכמובן קיימת אפשרות נעילת הקייס לבל ייפתח, זאת על ידי תופסן קטן הנמצא בצד. 

עולם השעונים הוא כמו הייקום, אין לו סוף….
ולכבוד הוא לי לחלוק ולשתף אתכם בייצירות המדהימות הללו.