אחח ואן קליף והרפל’ס.. חברת התכשיטנות הצרפתית העילית מייצרת שעוני יד שאי אפשר בתור חובב שעונים, להשאר אדיש אליהם. עם כל הכבוד לאומגה, רולקס ושאר המותגים ה”תעשייתיים” כאן מדובר על אוסף קטנטן, של יצירות בעלות קריצה רומנטית וייחודית לקהל לקוחות המחפש זאת ורוצה שענות עילית עם נופך רציני של תכשיטנות ואמנות. ועוד דבר חשוב – הסדרה ברובה מיועדת לנשים והחברה החליטה שהיא נותנת כבוד למין היפה, שבלעדיו כנראה ולא היו לנו היום שעוני יד.

 כיום שעוני הנשים של ואן קליף נחשבים לכאלו בעלי רמת הורולוגיה גבוהה במיוחד , אם לא הגבוהה ביותר הקיימת היום בשוק שעוני הנשים. קולקציית הזמנים הפואטים של ואן קליף עונה על הקריטריונים הללו בצורה הטובה ביותר. לשם כך, נבחרו מספר מוטיבים שונים, על ידי מעצבי ואמני ואן קליף, למטרת הצגת השעה בדרך הרומנטית ביותר והייחודית ביותר שאפשר להעלות על הדעת. 

היום אדבר על אחת מהיצירות המדהימות ביותר מסדרת הזמנים הפואטים -“רונדה דס פפילונס”, בתרגום לצרפתית – הפרפרים העגולים.

ראשית כל, לפני שאפתח בדבריי ואתעמק בתכונות השעון, אציין כי השעון מיועד לנשים שרוצות לצאת מהמסגרת המקובלת של “גודל השעון האלגנטי” ורוצות שעון עם נוכחות. זה לא שמדובר באיזו מפלצת בגודל של 47 מ”מ. סה”כ מדובר על 38 מ”מ תמימים שאפילו מנקודת מבט גברי ייחשבו כקטנים מדי לענידה, אך לנישת שעוני נשים האלגנטים כמו זה בתמונה מדובר על שעון ייחסית גדול, כמובן שהגודל הוא גם בגלל הסיבוכים הרבים המצויים בשעון.

חוגה משגעת ומורכבת. מקור- אתר ואן קליף הרפלס הרשמי.
חוגה משגעת ומורכבת. מקור- אתר ואן קליף הרפלס הרשמי.

ראשית הקייס. הקייס כפי שציינתי בקוטר 38 ממ עשוי זהב לבן 14 קראט כיאה לסדרת הפואטיקה של ואן קליף. הרצועה היא קרוקו מעור עגל שנתלית על הקייס המשובץ בססגוניות ובאלגנטיות. 

מקור- אתר ואן קליף הרשמי.עכשיו כפי שעינייכם וודאי רואות הלוח עוצר נשימה בכל קנה מידה. 
מקור- אתר ואן קליף הרשמי.עכשיו כפי שעינייכם וודאי רואות הלוח עוצר נשימה בכל קנה מידה.

הצורה הייחודית של החוגה גורמת לשעון הזה להפוך ליצירת מופת. הלוח עשוי פנינה ועליו צורפו דמויות עננים מזהב לבן ופנינה גם כן. העניין הוא שמאחורי העננים מסתתרים שלושה דמויות של פרפרים עשויים זהב וצבועים בשלושה צבעי אמייל שונים ותפקידם הוא לטייל ולעופף לאורכה של חוגת הדקות המתפתלת ולהציג את הדקות יחד עו ציפור האמייל המונחת בחוגת השעות ומצביעה על השעה עם קצב כנפה.  אוקיי אז אתם וודאי שואלים את עצמכם , מדוע צריך שלושה פרפרים בשביל חוגה אחת?

אז התשובה היא שהפרפרים החמודים שלנו, עושים משמרות בכך שכל אחד מורה על הדקות בחלק אחר של החוגה. שלושת הפרפרים מחוברים לדיסק במנגנון בעזרת זרוע. כל פרפר מסיים סיבוב ונעלם לו בין העננים, כשזה קורה פרפר אחר יוצא מהעננים , מאותו מקום שהפסיק הפרפר הראדון וממשיך לטייל בחוגת הדקות וכן הלאה עם הפרפר השני. 

הפרפר הראשון מציג את הדקות מ 0-30, הפרפר השני מציג את הדקות מ 30-50 והפרפר השלישי מציג את הדקות מ 50-60.

ובהתחשב בכך שכל פרפר מציג קטע זמן שונה מקודמו אז המהירויות בהם הפרפרים מתעופפים משתנים ביחס לכך. מטורף אה?

ואם לעונדת היקרה לא מספיק משעשע אז לחיצה על הכפתור בשעה שמונה, יגרום להנפשה כוללת של החוגה בכך שהפרפרים יתעופפו ברונדלים. היצירה הזאת יצאה ב 2016 נבחרה לאחת מהמדוברות ביותר בתחום.

המנגנון המדהים בעל 40 שעות הכח, יוצר עבור ואן קליף בבלעדיות על ידי Valfleurier , יצרנית מנגנונים בבעלות ריצ’מונט.  כמו כן לואן קליף ישנו פטנט על החוגה והרעיון.