סיפרנו לכם שעונת המכירות הפומביות מתחילה, עם לא מעט שעונים מעניינים שצפויים להגיע לכותרות בשבועות הקרובים ואחרי שעון הרולקס סטלין שצפוי לגרוף סכום בן 7 ספרות, מגיעה אלינו ידיעה נוספת על שעון רולקס (Rolex) מעניין במיוחד, שלמען האמת, קשה להעריך באיזה סכום הוא יימכר, בשל הייחודיות שלו – מדובר בשעון הרולקס דייטג’אסט שהיה שייך לשחקן הנודע מרלון ברנדו.

השעון הוא כאמור רולקס דייטג’אסט מפלדת אל-חלד, כשעל הגב שלו מופיע כיתוב שמתייחס להופעה של ברנדו, שנחשבת ככל הנראה לגדולה ביותר שלו על המסך הגדול – או לפחות המוכרת ביותר וזאת שהפכה אותו למפורסם כל כך, כשכיכב בסרט הסנדק.

שעון רולקס דייטג'אסט שהיה שייך לשחקן מרלון ברנדו. מקור - Hodinkee.
שעון רולקס דייטג’אסט שהיה שייך לשחקן מרלון ברנדו. מקור – Hodinkee.

השעון מגיע עם בזל מפלדת אל-חלד, מה שמתארך אותו לסוף שנות הששים או תחילת שנות השבעים, לפני שרולקס שילבה זהב לבן בבזל של השעונים הללו, כשהשעון נראה במצב טוב מאוד, עם לוח עם סימני התיישנות סבירים וסמני שעה במצב תקין לחלוטין, כשניתן לראות די בבירור כי השעון לא עבר פוליש מעולם, מה שהיה פוגע בערך שלו. השעון אמנם לא מגיע עם צמיד מתכתי אלא עם רצועת עור, אך סביר להניח שאם הרוכש המאושר ירצה להשלים את המראה המקורי של השעון, הוא לא יתקשה למצוא צמיד מתכתי מתאים.

על פי בית המכירות הפומביות GWS מבוורלי הילס, השעון ניתן לשחקן מרלון ברנדו לאחר שזכה באוסקר בשנת 1973 בתואר השחקן הטוב ביותר, על ההופעה שלו בסרט הסנדק, בדמותו של ראש משפחת הפשע דון ויטו קורליאונה. ברנדו סירב לקבל את הפרס, כמחאה על ההתייחסות של עולם הקולנוע והתיאור ההוליוודי של הילידים האמריקאיים, מה שלא מנע מהסרט לזכות בשני פרסי אוסקר באותה שנה – הסרט הטוב ביותר והתסריט המעובד הטוב ביותר, כשהסרט היה מועמד באותה שנה ל-8 פרסי אוסקר נוספים. בגב השעון מופיע כאמור תחריט שמתייחס להופעה הבלתי נשכחת של ברנדו – “Vito’s / MB” – ויטו, על שם הדמות דון ויטו קורליאונה ו-MB, ראשי התיבות של שמו של השחקן.

שעון רולקס דייטג'אסט שהיה שייך לשחקן מרלון ברנדו. מקור - Hodinkee.
שעון רולקס דייטג’אסט שהיה שייך לשחקן מרלון ברנדו. מקור – Hodinkee.

הבעלים של בית המכירות הפומביות GWS מספר כי השעון נרכש ממעצבת התלבושות של הסרט הסנדק, פטרישיה נוריס, אשר קיבלה את השעון במתנה מברנדו בשנת 1976, לאחר שנרקמו ביניהם קשרי ידידות. השעון מגיע עם מכתב מהבעלים הנוכחי של השעון, בו הוא מאשר כי השעון נרכש ממשפחתה של נוריס לאחר מותה, אם כי אין שום תיעוד רשמי כיצד השעון הגיע אליה, מה שמסבך עוד יותר את עניין תג המחיר הסופי שהשעון יכול לגרוף, שכן באופן רשמי אין כל אישור או תיעוד כי השעון אכן היה בבעלותו של מרלון ברנדו מתישהו במהלך ההיסטוריה או שהוא נתן אותו במתנה לנוריס, כך שאין ספק כי מי שירכוש את השעון בסופו של דבר, או כל מי שישתתף במכרז על השעון, יעשה זאת מתוך אמונה מלאה כי אכן מדובר בשעון המדובר שהיה בבעלות ברנדו ועבר לידיה של נוריס מתישהו במהלך השנים.

שעון רולקס דייטג'אסט שהיה שייך לשחקן מרלון ברנדו. מקור - Hodinkee.
שעון רולקס דייטג’אסט שהיה שייך לשחקן מרלון ברנדו. מקור – Hodinkee.

השעון הוא הפריט העשירי במכירה הפומבית של GWS, מכירה שנקראת Archives of Hollywood & Music Auction, כשהמחיר ההתחלתי של השעון היה 2,600 דולרים, אם כי נכון לכתיבת שורות אלו, הוא כבר טיפס לסכום של 27,500 דולרים. המכירה תתחיל ביום ראשון בשעה 10:00 לפי אזור הזמן הפסיפי.

לאתר רולקס העולמי