שעון רולקס עם היסטוריה משמעותית במיוחד לחובבי המותג יוצע למכירה פומבית בחודש אוקטובר הקרוב, בניו יורק, ע”י חברת פיליפס – אחד משני שעוני רולקס סאבמרינר 5513 שמאמינים כי היו בבעלותו של סטיב מקווין, שחקן הקולנוע המפורסם שנודע גם בכינוי “The King Of Cool”.

מה שמייחד את השעון הספציפי הזה הוא חריטה של הקדשה אישית על גב השעון :

“Loren, The Best Damn Stuntman In The World, Steve” – בתרגום חופשי – “לורן, איש הפעלולים המדהים בעולם, סטיב”, כשהסיפור מאחורי ההקדשה הוא העובדה כי בשנות ה-70 מקווין העניק את השעון במתנה ללורן ג’יינס, איש פעלולים וכפיל ששיתף איתו פעולה ברבים מסרטיו הגדולים, ביניהם Bulitt ו-The Thomas Crown Affair.

מקור: ClassicDriver.com

ג’יינס החזיק בשעון עד לשנת 2016, אז שריפה הרסה את ביתו והוא האמין שכילתה גם את השעון בערך הערך הנוסטלגי, או לפחות שהוא נעלם בין ההריסות. בסופו של דבר, בהתחשב בעובדה שהשעון נחשב לעמיד במיוחד וככל הנראה גם בעקבות סכומי שיא ששולמו לאחרונה עבור שעונים בעלי ערך נוסטלגי דומה, ג’יינס ומשפחתו החלו בחיפושים אחר השעון, שנמצא בסופו של דבר והחליטו למכור אותו. רולקס הצליחה לשפץ ולשחזר את השעון ולהשיב אותו למצב עבודה תקין, כשתשומת לב רבה הוקדשה לשמירה על גב השעון וההקדשה שהופכת אותו לבעל ערך מיוחד.

מקור: ClassicDriver.com

לאחר השיפוץ והשחזור המוצלחים, פיליפס תציע את השעון למכירה כאמור ב-25 לאוקטובר בניו יורק, כשאל השעון יצורפו מכתבים מג’יינס בעצמו שיאמת את ההיסטוריה והסיפור מאחורי השעון ומרולקס, שתאשר את המקוריות של השעון ואת ההתאמה של החוגה והמחוגים לאותה תקופה (המחוגים והחוגה הוחלפו על ידי רולקס בשלב כלשהו במהלך השנים, אם כי המועד המדויק של ההחלפה לא ברור.

מקור: ClassicDriver.com

השעון הוא ככל הנראה שעון הרולקס המשמעותי ביותר שמופיע למכירה מאז המכירה של הרולקס דייטונה של פול ניומן, כשעל פי ההערכות השעון צפוי להמכר בסכום שבין 300,000 ל-600,000 דולרים, אם כי, בהתחשב בניסיוון העבר, פריטים שקשורים לסטיב מקווין ולפול ניומן מושכים תשומת לב רבה ונמכרים פעמים רבות בסכומים גבוהים הרבה יותר מההערכות המוקדמות, כך שאל תתפלאו אם תגלו שהסאבמרינר האגדי הזה יימכר בסופו של דבר בסכום גבוה הרבה יותר …

מקור: ClassicDriver.com

אתר רולקס העולמי