טקס פרסי האוסקר שנערך בלוס אנג’לס בשבוע שעבר סיפק לחובבי שעונים הזדמנות נפלאה להתעדכן בשעונים החביבים על כוכבי הוליווד וסלבס נחשבים אחרים שהשתתפו בטקס, ביניהם הבמאי המוערך, שזכה בפרס התסריט המעובד הטוב ביותר, ספייק לי, שענד שעון ייגר לה-קולטרה רברסו. זוכה פרס שחקן המשנה הטוב ביותר, מהרשה עלי, שהופיע לטקס עם שעון קרטיה סנטוס. זוכה פרס השחקן הטוב ביותר, ראמי מאלק, כוכב הסרט “רפסודיה בוהמית”, שענד שעון קרטיה טנק. שחקן הבייסבול לשעבר ובן זוגה של השחקנית ג’ניפר לופז, אלכס רודריגז שענד שעון וושרון קונסטנטין פטרימוני (Patrimony), שאפילו שיתף את העוקבים אחריו בטוויטר בסרטון שלו מתכונן לטקס ועונד את השעון.

View this post on Instagram

#Oscars glam.

A post shared by Alex Rodriguez (@arod) on

אך את גולת הכותרת עבור חובבי שעונים קוטף ללא ספק השחקן בראדלי קופר, אשר כתב, הפיק, ביים וכיכב בסרט “כוכב נולד” ביחד עם הזמרת ליידי גאגא, שהופיע לטקס עם שעון IWC Big Pilot. אולי לא מדובר בשעון המיוחד ביותר ברשימה, אך מדובר בשעון יחיד במינו. השעון הוא סוג של מיקס בין שעוני סדרת הביג פיילוט הרגילה של החברה ושעוני סדרת הלוח הכחול של החברה, שעוני ה-IWC Le Petit Prince – שעוני הנסיך הקטן. השעון (רפרנס IW500923) מגיע עם חריטה ייחודית על גב השעון, עם הציטוט מהספר הנסיך הקטן – “It is only with the heart that one can see rightly”.

שעון ה-IWC ביג פיילוט הייחודי של בראדלי קופר מטקס האוסקר. מקור - IWC.
שעון ה-IWC ביג פיילוט הייחודי של בראדלי קופר מטקס האוסקר. מקור – IWC.

מה שהופך את השעון הזה למיוחד עוד יותר, היא העובדה שהוא הוצע למכירה פומבית על ידי בית המכירות הפומביות סות’ביס, כשכל ההכנסות ממכירת השעון יועברו לקרן אנטואן דה סנט-אקסופרי, ארגון צדקה שמתמקד בהוראת ילדים לקויי ראיה. שיתוף הפעולה בין IWC לארגון נמשך שנים רבות, כשהמכירה הפומבית הנוכחית היא האחרונה במאמצים הפילנתרופיים של החברה לטובת הקרן.

סות’ביס פרסמו את השעון עם מחיר התחלתי של 16,000 דולרים, עבור שעון ייחודי שנענד כאמור במשך מספר שעות בלבד על ידי קופר במהלך הטקס, כשההערכות היו כי השעון יימכר בסכום שבין 20 ל-30 אלף דולרים. ההערכות המוקדמות נופצו תוך זמן קצר, כשההצעות עבור השעון עברו את הסכומים הללו, כשההצעה שזכתה בשעון הייתה מעל לכפולה – 75,000 דולרים.

שעון ה-IWC ביג פיילוט הייחודי של בראדלי קופר מטקס האוסקר. מקור - IWC.
שעון ה-IWC ביג פיילוט הייחודי של בראדלי קופר מטקס האוסקר. מקור – IWC.

כדי להפוך את השעון למיוחד עוד יותר עבור הזוכה, השעון יגיע עם מכתב אישי מהשחקן בראדלי קופר, שביצע במהלך הטקס ביחד עם ליידי גאגא את השיר “Shallow”, שזכה גם בפרס השיר הטוב ביותר בטקס האוסקר, בוודאי מוסיפה לייחודיות של השעון.

השעון עצמו הוא כאמור שעון מסדרת הביג פיילוט של IWC, רפרנס IW500923, שמגיע עם גוף מזהב 18 קראט ולוח כחול, מנגנון 51111 אוטומטי מבית IWC, בקוטר של 46.2 מ”מ. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-60 מטרים ורזרבת כוח של 168 שעות (7 ימים).

הזוכה בשעון יקבל אותו עם הניירת המקורית שלו, תעודת אחריות מבית IWC, אריזת תצוגה ייחודית וכמובן המכתב האישי מבראדלי קופר.