הגורו אוהב לספר לכם על שעונים של סלבס שונים ושעונים יקרים במיוחד, אבל מה לגבי השעונים של האנשים החזקים בעולם, השעונים של מנהיגי מדינות כמו ארצות הברית, רוסיה, צרפת, קנדה ואפילו ישראל? מה עונדים האנשים בעמדות הכוח החזקות ביותר ואלו שלרוב לא יורדים מהכותרות? מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו.

ניקולא סרקוזי, הנשיא לשעבר של צרפת

בימיו הראשונים כנשיא, אוסף השעונים המשובח (והיקר מאוד) של ניקולא סרקוזי גרר לא מעט ביקורת שלילית, מה שגרם לו לנסות ולהסתיר את השעונים שלו, כשהוא נתפס פעמים רבות מנסה לעשות זאת. בין השעונים באוסף שלו ניתן למצוא פטק פיליפ רפרנס 5140, דגמים שונים של ג’יררד פרגה ומגוון רחב של דגמי רולקס, כשסרקוזי נחשב לחובב מושבע של הרולקס דייטונה “פול ניומן”.

סרקוזי עם שעון הפטק פיליפ 5140 שלו. מקור - BBC.
סרקוזי עם שעון הפטק פיליפ 5140 שלו. מקור – BBC.

סילביו ברלוסקוני , ראש ממשלת איטליה לשעבר

ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה, מיליארדר ואחד האנשים החזקים במדינה, גם היום, שנים רבות לאחר שנפרד מתפקיד ראש הממשלה, כמעט ולא נתפס מצולם עם שעון, כשהחליפות שלו הגיעו בדיוק במידה הנכונה, עם חפתים שידאגו לשמור את השעון מתחת לשרוול החולצה ושלא יציץ החוצה בטעות, אך באחת הפעמים הנדירות שהוא בכל זאת “נתפס” עם שעון על היד שלו, זה היה שעון וושרון קונסטנטין Patrimony Minute Repeater Perpetual Calendar, שעון בשווי של כחצי מיליון דולרים, אם כי על פי דיווחים שונים, ברלוסקוני מחזיק באוסף שעוני יוקרה מרשים, שגדול יותר ממספר הגרביים שיש לגבר ממוצע בארון הבגדים שלו …

שעון הוושרון קונסטנטין של סילביו ברלוסקוני. מקור - placetaken.
שעון הוושרון קונסטנטין של סילביו ברלוסקוני. מקור – placetaken.

בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל

כיוצא סיירת מטכ”ל היינו מצפים מנתניהו לבחור בשעון “Field” יותר, אך נתניהו מעדיף דווקא שעון שהיה מתאים יותר ליוצא שייטת 13 – שעון פנריי PAM048, אחד הדגמים הקלאסיים של החברה, שנתניהו נצפה עונד אותו אינספור פעמים

פנריי PAM048. שעון היד של בנימין נתניהו. מקור - פנריי.
פנריי PAM048. שעון היד של בנימין נתניהו. מקור – פנריי.

דונלד טראמפ, נשיא ארצות הברית

טראמפ הוא ככל הנראה הנשיא העשיר ביותר אי פעם של ארצות הברית, כך שהיינו מצפים לראות אוסף שעונים יוצא דופן ברשותו, אבל אצל טראמפ, כמו טראמפ, אסור להניח הנחות מוקדמות, כשנדמה שלאיש החזק בעולם פשוט לא אכפת איזה שעון הוא עונד. טראמפ, שהשיק ליין שעונים הנושא את שמו בעבר, נצפה עונד את אחד השעונים מהמותג שלו מדי פעם בפעם, כשעל פי דיווחים שונים, לטראמפ יש אוסף שעונים משובח, שכולל בין היתר שעון רולקס דיי-דייט שאיתו הוא נצפה פעמים בודדות מאז בחירתו והשעון המרשים ביותר באוסף שלו, פטק פיליפ Ellipse מזהב.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בודק את השעה. מקור - Quartz.
נשיא ארה”ב דונלד טראמפ בודק את השעה. מקור – Quartz.

ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה

פוטין מחזיק באוסף שעונים מרהיב, שכולל את אחד מהשעונים היקרים בעולם, א. לאנגה אנד שוהן טורבוגרף, ששווה על פי ההערכות כ-6 מיליון דולרים, אבל מלבד השעון המדהים הזה הוא מחזיק גם בשעונים מבית פטק פיליפ ובלנפיין, המותג היום-יומי האהוב עליו, כשלהזכירכם, על פי דיווחים רשמיים, המשכורת השנתית שלו עומדת על כ-60 אלף דולר לשנה …

שעון הטורבוגרף של פוטין. מקור - ORACLEOFTIME.
שעון הטורבוגרף של פוטין. מקור – ORACLEOFTIME.

תרזה מיי, ראש ממשלת אנגליה

תרזה מיי סופגת לא מעט אש בחודשים האחרונים בשל הברקזיט, אבל אם תספרו לחובבי שעונים מה השעון שהיא עונדת, היא תהפוך ככל הנראה לנושא לבדיחה. מיי מסתפקת בשעון צנוע במיוחד – שעון סווטש כרונו פלסטיק.

תרזה מיי ובעלה עם שעונים זהים - סווטש פלסטיק.
תרזה מיי ובעלה עם שעונים זהים – סווטש פלסטיק.

האפיפיור פרנציסקוס

פרנציסקוס, הדמות הבכירה ביותר בדת הנוצרית ומי שחולש על הון עתק ששייך לכנסיה הקתולית, מפגין את הטעם הצנוע שלו וההסתפקות במועט גם בשעון שלו, כשהוא בוחר בלא אחר משעון קסיו MQ24-7B.

שעון הקסיו MQ24-7B של האפיפיור פרנציסקוס.
שעון הקסיו MQ24-7B של האפיפיור פרנציסקוס.

שינזו אבה, ראש ממשלת יפן

כאן כנראה שאין ספק שראש ממשלת יפן יענוד שעון מתוצרת מקומית, אבל בעוד הגורו הימר על אחד מדגמי המופת של גרנד סייקו, אבה מסתפק גם הוא במועט ונצפה פעמים רבות עונד דגם פשוט יחסית של סייקו, ה-SARC013.

סייקו SARC013. שעון היד של ר"מ יפן. מקור - סייקו.
סייקו SARC013. שעון היד של ר”מ יפן. מקור – סייקו.

ברק אובמה, נשיא ארצות הברית לשעבר

אחד הסיפורים המעניינים ביותר סביב שעון נשיאותי מגיע מהנשיא אובמה. אובמה נצפה עונד שעון יד מסתורי פעמים רבות, שחובבי שעונים ומומחי שעונים ברחבי העולם לא הצליחו לזהות. הסיבה לכך הייתה די פשוטה, אובמה ענד שעון יורג גריי 6500 כרונוגרף, שהוענק לו על ידי אנשי השירות החשאי שהופקדו על בטחונו, שעון שהכיל את סמל השירות החשאי והוענק לו לרגל יום הולדתו בשנת 2007 ולכן היה חביב כל כך על הנשיא. הסיבה שכמעט אף אחד לא הצליח לזהות את השעון, היא היות ויורג גריי ייצר עד אז שעונים כמתנות לחברות, ארגונים ותאגידים ולא כאלו שנמכרו לציבור הרחב. ביורג גריי מיהרו לנצל את ההזדמנות והשיקו גרסה של השעון, ללא הסמל של השירות החשאי, שנמכרה לציבור הרחב תמורת 395 דולרים.

שעון היורג גריי 6500 של ברק אובמה. מקור - LUXUO.
שעון היורג גריי 6500 של ברק אובמה. מקור – LUXUO.