בשנים האחרונות נדמה כי אין חובב שעונים שלא נחשף לסיפור של שעון הרולקס דייטונה פול ניומן, השעון שנמכר בסכום היקר ביותר אי פעם במכירה פומבית, כשאחד מסימני ההיכר הבולטים של השעון הם לוח ה”פנדה” שלו – לוח לבן עם לוחות כרונוגרף קטנים בצבע שחור. שעוני “פנדה” היו מבוקשים מאז ומתמיד ובעלי קסם מיוחד, אבל נדמה שהמכירה של הדייטונה פול ניומן עוררה מחדש את האהדה לשעונים המיוחדים הללו. הגורו אסף עבורכם כמה משעוני הפנדה האהובים ביותר על הגורו כיום, למי שאין כסף לרכוש דייטונה “פול ניומן”.

זניט דפיי אל פרימרו רפרנס 95.9005.9004/01.R582

שעון חדש יחסית מבית זניט, אחת היצרניות האהובות ביותר על הגורו, שמגיע עם מנגנון האל פרימרו האגדי של החברה, מנגנון הכרונוגרף הטוב ביותר בעולם לדעת רבים, בגרסה 9004A שלו, כשגוף השעון עשוי מאלומיניום מוברש והוא מגיע עם רצועת גומי עם ציפוי עור תנין, שמשלימים את משחק הצבעים השחור-לבן בצורה מושלמת, ביחד עם הלוח הלבן-כסוף ולוחות הכרונוגרף השחורים.

זניט דפי אל פרימרו 21 רפרנס 95.9005.9004/01.R582. מקור - זניט.
זניט דפי אל פרימרו 21 רפרנס 95.9005.9004/01.R582. מקור – זניט.

טאג הויר הריטאג’ אוטביה קליבר הויר-02

עוד שעון פנדה צעיר יחסית, הפעם מבית טאג הויר, שהשיקה את השעון עם הלוגואים הותיקים HEUER ו-AUTAVIA, כשהשעון הוא מחווה לג’ק הויר, הנין של מייסד הויר בשנת 1860 לרגל יום ההולדת ה-85 שלו. השעון מגיע עם מראה פנדה קלאסי – שלוש לוחות כרונוגרף קטנים בצבע שחור המפוזרים בשעות שלוש, שש ותשע, בגוף מפלדת אל חלד בקוטר 42 מ”מ ועם מנגנון הויר-02, מנגנון כרונוגרף של חברה נוספת עם עבר עשיר בשעוני כרונוגרף, שפועם בקצב של 28,000 ויברציות בשעה.

טאג הויר אוטביה 02. מקור - טאג הויר.
טאג הויר אוטביה 02. מקור – טאג הויר.

ג’ררד פרגה לורטו כרונוגרף

עוד שעון צעיר יחסית ברשימה, מיצרנית השעונים ג’ררד פרגה, כשגם כאן אנו רואים משחק מעניין עם רצועת עור שחורה וגוף שעון עם גימור מוברש, שמגיע בגדלים שונים – 38 מ”מ ו-42 מ”מ, עם מנגנון ה-GP03300-01 האוטומטי, עם 63 אבנים בתוכו וצבירת אנרגיה של 46 שעות, שפועל גם הוא בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

שעון Girard-Perregaux Laureato Chronograph פנדה. מקור- GP.
שעון Girard-Perregaux Laureato Chronograph
פנדה. מקור- GP.

אומגה ספידמאסטר CK 2998 לימיטד אדישן

עוד שעון צעיר ברשימה שלנו (הגורו מתחשב בקוראים שלו ומעדיף שעונים שאפשר להשיג בקלות יחסית …), שהושק השנה, במהדורה מוגבלת של 2,998 יחידות, שמתבסס על דגם שהושק על ידי אומגה בשנת 1959. השעון מגי בגוף עגול סימטרי בקוטר של 39.7 מ”מ מפלדת אל-חלד, כשבתוכו מנגנון מתיחה ידנית של אומגה, קליבר 1861, שפועל בקצב של 21,600 פעימות בשעה ועם צבירת אנרגיה של 48 שעות.

שעון אומגה CK2998. מקור - אומגה.
שעון אומגה CK2998. מקור – אומגה.

מון-בלאן טיים ווקר כרונוגרף

שעון שהושק בתערוכת SIHH 2018, שמשלב גם הוא מראה קלאסי של שעוני הכרונוגרף של מינרבה, יצרנית השעונים הוותיקה שנרכשה על ידי מון-בלאן, שבתוכו פועל מנגנון אוטומטי, קליבר MB 25.10 עם מספר חידושים  בתוכו, ביניהם משקולת נדנדה העשויה מטונגסטן מצופה רודיום שחור המעוצבת בצורת גלגל הגה. המנגנון של השעון, אותו ניתן לראות דרך הגב השקוף של השעון, הוא יצירת אומנות של ממש, עם שילוב של גימורים שונים, ביניהם ה-côtes de Genève – גימור מרהיב בצורת פסים אלכסוניים שמקנה למנגנון מראה מיוחד.

שעון מון-בלאן טיימווקר כרונוגרף. מקור - Fratello Watches.
שעון מון-בלאן טיימווקר כרונוגרף. מקור – Fratello Watches.

אודמר פיגה רויאל אוק כרונוגרף

אודמר פיגה ציינה את יובל ה-20 להשקת הרויאל אוק כרונוגרף עם מספר דגמים חדשים בסדרה, ביניהם דגם פנדה עם גימור כסוף-לבן-שחור, כשהלוח של השעון מגיע עם ה-Grand Tapisserie, הגימור המוכר בצורת וופל של לוחות השעונים של אודמר פיגה. בתוך השעון נמצא את קליבר 2385, מנגנון אוטומטי של אודמר פיגה, עם 37 אבנים שפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ועם צבירת אנרגיה של 40 שעות.

שעון אודמר פיגה רויאל אוק כרונוגרף פנדה. מקור - TimeZone.
שעון אודמר פיגה רויאל אוק כרונוגרף פנדה. מקור – TimeZone.

רולקס קוסמוגרף דייטונה

אתם יודעים שאין רשימת שעונים שיכולה להיות מושלמת בלי שעון רולקס ולמרות שהגורו ניסה לציין רק שעונים שאפשר להשיג, אי אפשר להתעלם מאחד משעוני הפנדה – כשבינינו, זה לא באמת שעון פנדה, אבל תרשו לנו לעגל פינות, שמגיע עם קליבר 4130 של רולקס, עם הסמכת COSC כרונוגרף, צמיד רולקס אויסטר ומספר שדרוגים טכנולוגיים לעומת דגמי דייטונה קודמים של החברה. הבעיה היחידה של השעון הזה היא שהסיכוי שלכם להשיג אחד כזה שווה בערך לסיכוי שלכם להשיג רולקס דייטונה פול ניומן – בהצלחה …

שעון רולקס קוסמוגרף דייטונה. מקור - רולקס.
שעון רולקס קוסמוגרף דייטונה. מקור – רולקס.