כל חובב שעונים מתחיל יידע לספר לכם ששעון הרולקס דייטונה של השחקן המנוח פול ניומן הפך לשעון היקר ביותר בעולם שנמכר במכירה פומבית. השעון המדובר נמכר במכירה פומבית שערך בית המכירות הפומביות פיליפס ב-26 לאוקטובר 2017, כשבסיום המכירה השעון גרף את הסכום הדמיוני של 17.8 מיליון דולרים, כששני רוכשים אנונימיים התמודדו במהלך דקות ארוכות באמצעות הטלפון על רכישת השעון לפני שאחד מהם החליט לוותר על השעון. הדייטונה “פול ניומן” הוא אולי השעון היקר ביותר בעולם, אבל חובבי שעונים יידעו מיד לספר לכם ששעוני רולקס הם לאו דווקא השעונים היקרים ביותר בעולם, אלא ישנן לא מעט יצרניות שעונים שהשעונים שלהן מגיעים לרוב עם תגי מחיר גבוהים הרבה יותר מאלו של רולקס – אודמר פיגה, וושרון קונסטנטין וכמובן פטק פיליפ, מה שגרם לגורו לפשפש מעט בדפי ההיסטוריה ולחפש אחר שעוני הרולקס היקרים ביותר שנמכרו אי פעם.

רולקס Bao Dai

שעון הרולקס Bao Dai היה השעון שנושל מתואר שעון הרולקס היקר ביותר אי פעם על ידי שעון הדייטונה של פול ניומן. השעון היה שייך בעבר לקיסר האחרון של וייטנאם – באו דאי – ומכאן שמו, כשהוא היה נחשב לאחד השעונים עם מספר הקומפליקציות הגבוה ביותר בעידן שלו ובוודאי אחד המיוחדים ביותר שבהם עבור רולקס, שדווקא לא ידועה במספר גבוה של קומפליקציות בשעונים שלה, כשבשעון שולבו גם תצוגת מצב ירח (Moon Phase) וגם לוח שנה שנתי (Annual Calendar). רולקס ייצרה רק שלושה שעונים כאלו, שהגיעו עם לוח שחור ועם שיבוץ יהלומים. השעון נמכר במכירה פומבית בסכום של 5,060,427 דולרים.

שעון רולקס BAO DAI. מקור- HODINKEE.
שעון רולקס BAO DAI. מקור- HODINKEE.

רולקס זהב צהוב פול ניומן דייטונה “לג’נד”

הרולקס Yellow Gold Paul Newman Daytona הוא אחד משלושה שעונים מסוגו שידוע עליהם, כשהוא השעון השלישי ברשימת השעונים היקרים אי פעם של רולקס, כשהגורו לא צריך לספר לכם מה סוד הקסם שלו – שעון הלג’נד (אגדה, שם שבהחלט הולם אותו) הוא אחת הגרסאות הנדירות של שעוני רולקס דייטונה פול ניומן, כשהוא מגיע כולו בזהב צהוב, מה שעזר לו להימכר תמורת 3.7 מיליון דולרים.

שעון רולקס רפרנס 6263 The Legend. מקור - Bob's Watches.
שעון רולקס רפרנס 6263 The Legend. מקור – Bob’s Watches.

רולקס 1942 Antimagnetique (רפרנס 4113)

רפרנס 4113 הוא השעון הגדול ביותר שרולקס ייצרה אי פעם, עוד תכונה שמצטרפת למגוון התכונות הייחודיות שלו, שתרמו לערך הגבוה שלו. רולקס ייצרה 12 יחידות כאלו, בגודל של 44 מ”מ, שמעולם לא נמכרו לציבור הרחב, השעון מגיע עם קומפליקציית  Split Secondsכרונוגרף, כשהוא השעון היחיד אי פעם של רולקס עם הקומפליקציה הזו, כשהוא נמכר במאי 2016 תמורת סכום של כ-2.5 מיליון דולרים.

שעון הרולקס 4113. מקור - פורבס.
שעון הרולקס 4113. מקור – פורבס.

רולקס פול ניומן Oyster Sotto רפרנס 6263

כבר אמרנו לכם בעבר שרולקס חייבת לא מעט תמלוגים לפול ניומן וליורשים שלו, לא? עוד שעון אגדי ברשימה מסדרת הדייטונה פול ניומן, הפעם שעון הרולקס הראשון עם לחצני כרונוגרף מתברגים, שמגיע עם לוח שחור ולוחות כרונוגרף קטנים בצבע לבן, מה שהופך אותו ל”פנדה הפוך” אם תרצו. השעון נמכר על ידי בית המכירות פיליפס במאי 2016 תמורת סכום של קצת מעל ל-2 מיליון דולרים.

שעון רולקס דייטונה רפרנס 6263. מקור - פיליפס.
שעון רולקס דייטונה רפרנס 6263. מקור – פיליפס.

רולקס דייטונה “Oyster Albino” – “הלבקן”

הגורו מתנצל אם התחלתם להתעייף משעוני דייטונה, אבל כבר הספקתם להבין שמדובר בשעונים המבוקשים ביותר והנחשקים ביותר בקרב אספני רולקס. הגרסה המדוברת היא רפרנס 6263, שיוצרה בשנת 1971, כשבניגוד לגרסאות 6263 רגילות שהגיעו עם לוחות כרונוגרף שחורים, כאן השעון מגיע עם לוח מרכזי כסוף-לבן, כמו גם לוחות הכרונוגרף, מה שהעניק לו את הכינוי “Albino”, בפירוש מילולי – הלבקן. העובדה שהזמר המפורסם אריק קלפטון, חובב שעונים ידוע, היה אחד הבעלים בעבר של השעון, במהלך שנות התשעים, רק העלתה עוד יותר את הערך שלו, כשהוא נמכר במאי 2015 על ידי פיליפס בסכום של 1.4 מיליון דולרים.

שעון רולקס ALBINO. מקור - פורבס.
שעון רולקס ALBINO. מקור – פורבס.

לאתר רולקס העולמי