זה לא סוד שכמה מהשעונים האיקוניים ביותר בעולם השעונים שייכים לרולקס, ביניהם כמובן הסאבמרינר והדייטונה. אבל בעוד רולקס ידועה בעולם השעונים כיצרנית שעונים “סולידיים” למדי, הגורו בטוח שכל חובב שעונים יחשוב מיד על לפחות 2-3 שמות של יצרניות שעונים אקזוטיים הרבה לעומת שעוני רולקס וכאלו שמגיעים עם מספר גבוה של קומפליקציות. כדי להוכיח לחובבי השעונים שקוראים אותנו שרולקס היא לא באמת יצרנית “משעממת”, אספנו עבורכם כמה משעוני הרולקס המיוחדים ביותר שיוצרו אי פעם, שהגורו בטוח שלא הכרתם עד היום.

Padellone Rolex Circa 1950

בתור אחד משני העיצובים “המסובכים” היחידים שרולקס עיצבה אי פעם, לצד האויסטר הקטן יותר, ה-Padellone הוא אחד השעונים הייחודיים ביותר של רולקס, עם קומפליקציות של מצב ירח ולוח שנה שנתי. רולקס ייצרה את השעון במשך זמן קצר מאוד במהלך שנות החמישים המוקדמות, מה שהופך את השעונים הללו לנדירים במיוחד ולכמעט בלתי ניתנים להשגה.

שעון רולקס פדלונה רפרנס 8171. מקור - iCollector.
שעון רולקס פדלונה רפרנס 8171. מקור – iCollector.

רולקס דיי-דייט Stella

שעון לא מיוחד מבחינה הורולוגית, כשמדובר בשעון רולקס דיי-דייט רגיל לחלוטין, עם הקומפליקציה המוכרת של יום ותאריך, כשמה שמיוחד בשעונים הללו הוא העובדה שרולקס ייצרה אותם עם לוחות צבעוניים בגוונים שלא היינו מצפים לראות מרולקס – ירוק, כחול, צהוב, כתום ואפילו ורוד. הלוחות הללו היו ידועים כמבריקים כשהם נחשפו לאור, מה שגרם לאספני וחובבי רולקס מסביב לעולם לקרוא להם Stella – בתרגום לאיטלקית, כוכב.

שעון רולקס דיי דייט עם לוח סטלה. מקור - HQ MILTON.
שעון רולקס דיי דייט עם לוח סטלה. מקור – HQ MILTON.

רולקס Oyster Perpetual של ד”ר רג’נדרה פרסד

גם כאן לא מדובר בשעון מיוחד מבחינה הורולגית, אלא כזה שמגיע עם ייחודיות עיצובית. מדובר בשעון רולקס מזהב ורוד 18 קראט, מסדרת ה-Oyster Perpetual. כפי שניתן לראות בתמונות, המיוחד בו הוא המפה של הודו ותאריך העצמאות שלה – 26 לינואר, 1950. השעון הוענק במתנה לנשיא הראשון של הודו, ד”ר רג’נדרה פרסד, ככל הנראה לרגל ההשבעה שלו, אם כי העובדה הזאת מעולם לא אומתה. השעון הוצע למכירה פומבית על ידי בית המכירות סות’ביס, אך לאחר שבני משפחת פרסד סיפרו לרשויות כי השעון נגנב מהם לפני שנים, סות’ביס ביטלו את המכירה והנושא עבר לבדיקת רשויות החוק.

שעון הרולקס של ד"ר רג'נדרה פרסד. מקור - Crown & Caliber.
שעון הרולקס של ד”ר רג’נדרה פרסד. מקור – Crown & Caliber.

רולקס סי-דוולר “Khanjar”

הרולקס סי-דוולר “Khanjar” הוא עוד שעון עם לוח ייחודי של רולקס, כשבעצם מדובר בשעון סטנדרטי מהליין של רולקס, עם תוספת לוגו ה-“Khanjar” על לוח השעון. השעונים הללו יוצרו לבקשת קבוס בין סעיד אל סעיד, הסולטן של עומאן ולא נמכרו מעולם לציבור הרחב, כשאל סעיד העניק את השעונים הללו במתנה לנכבדים הקרובים אליו ולמשרתיו הנאמנים.

שעון רולקס Khanjar. מקור - Vintqage-DB.
שעון רולקס Khanjar. מקור – Vintqage-DB.

רולקס Jean Claude Killy

ז’אן קלוד קילי היה גולש סקי אגדי מצרפת, שזכה שלוש פעמים באליפות העולם במהלך שנות השישים. קילי היה אחד מהשגרירים של רולקס, כשלפני שהשעון הזה הוצג, רולקס מעולם לא ייצרה שעון עם לוח שנה מלא וכרונוגרף באף דגם אחר שלהם, מה שהופך את השעון הזה לייחודי כל כך.

שעון רולקס Jean Claude Killy. מקור - Rolex Passion Report.
שעון רולקס Jean Claude Killy. מקור – Rolex Passion Report.

רולקס Stelline

עוד שעון נדיר במיוחד – שעון היד האוטומטי הראשון עם תצוגת תאריך ומצב ירח (Moon Phase) בתוך גוף עמיד למים. אבל מה שבאמת הופך את השעונים הללו לכל כך נדירים ומבוקשים הוא העיצוב יוצא הדופן ללוח השעון, כשאת מספרי השעה או סמני השעה מחליפים שמונה כוכבים, כשגם כאן השם Stelline מגיע מהשפה האיטלקית, כשהתרגום שלו הוא “כוכבנית”.

שעון רולקס Stelline. מקור - כריסטיס.
שעון רולקס Stelline. מקור – כריסטיס.

לאתר רולקס העולמי