רולקס היא יצרנית השעונים המפורסמת ביותר בעולם, המוכרת ביותר בעולם והנחשקת ביותר בעולם. תשאלו כל אדם מהרחוב, גם אם אין לו מושג קלוש בשעוני יוקרה, איזה יצרנית שעוני יוקרה הוא מכיר ואפשר להכריז כמעט בבטחה שהשם הראשון שיעלה בדעתו הוא רולקס, כשאם תשאלו אותו כמה עולה שעון של רולקס, הוא בוודאי יגיד לכם שמדובר בשעון יקר מאוד.

כמובן שאנחנו מדברים על עולם שעוני היוקרה, כך שגם כשאנו מדברים על יקר, יקר מאוד או תקציבי, צריך לקחת את המונחים הללו באופן יחסי לכל אדם ואדם, אבל גם אם לא נולדתם עם כפית של זהב בפה ואתם מתפרנסים מעמל ידיכם בצורה מכובדת, אתם עדיין יכולים להרשות לעצמכם שעון של רולקס ואפילו כזה שתוכלו להתחיל איתו את אוסף השעונים שלכם, כי הגורו חושב שכמו בכל דבר בחיים, ההתחלה חשובה מאוד ומשפיעה על ההמשך, אז למה לא להתחיל מראש עם שעון של אחת היצרניות המובילות בעולם השעונים ? אספנו עבורכם כמה משעוני הרולקס התקציביים ביותר שניתן להתחיל איתם אוסף שעונים מכובד.

רולקס אויסטר פרפצ’ואל (Rolex Oyster Perpetual)

ה-Oyster Perpetual הוא שעון הכניסה לעולם השעונים המצוינים של רולקס, שמציע לרוכשים שלו כמה מהפיתוחים הטכנולוגיים המובילים בועלם השעונים של יצרנית השעונים המובילה. גוף בקוטר של 36 מ”מ העשוי מסגסוגת ה-904L המפורסמת של החברה, עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים, כשהחלק המרכזי של השעון עשוי מיציקת פלדה, כתר עם מערכת ה-TwinLock שמוגנת בפטנט וכמובן קליבר 3130 של החברה, שמגיעה עם אישור תקן הכרונומטר.

שעון רולקס אויסטר פרפצ'ואל. מקור - רולקס.
שעון רולקס אויסטר פרפצ’ואל. מקור – רולקס.

רולקס אקספלורר

האקספלורר הוא אייקון אמיתי של רולקס, שעון שהתלווה לסר אדמונד הילארי וטנזינג נורגיי (על פי חלק מהאגדות …) במסע שלהם לכיבוש פסגת האוורסט, כשהגרסה החדשה של השעון, שהושקה בשנת 2010, נשארה נאמנה למורשת של השעון שנפרשת על פני מעל לחמישה עשורים. גם כאן אנו מקבלים גוף אויסטר, הפעם בקוטר של 39 מ”מ, כתר עם מנגנון TwinLock וקליבר 3132, מוסמך כרונומטר רשמית, מנגנון מדויק וחזק במיוחד, שמבטיח שהאקספלורר ילווה אתכם נאמנה בכל מסע שתצאו אליו – לכיבוש הקטבים או האוורסט או לקניון הקרוב …

שעון רולקס אקספלורר. מקור - רולקס.
שעון רולקס אקספלורר. מקור – רולקס.

רולקס דייטג’אסט II

אחד משעוני ה-All Around הטובים ביותר בעולם – שעון שאפשר לענוד עם חליפה, עם ג’ינס, עם חולצה קצרה, עם מכנסיים קצרים או בעצם, עם כל הופעה שתרצו. הדייטג’אסט המקורי הושק בשנת 1945, אך הגרסה החדשה, ה-Datejust II שהושקה בשנת 2009, נשארה נאמנה לעיצוב המקורי עם החידושים הטכנולוגיים המתבקשים שהופכים אותו לשעון מודרני מהשורה הראשונה של רולקס. גם כאן מדובר בשעון שמגיע עם סגסוגת 904L, עם קליבר 3136 האוטומטי של רולקס, עם תקן הכרונומטר ומספר פטנטים של החברה שמשולבים בו, להבטחת הדיוק והעמידות שלו.

שעון רולקס דייטג'אסט II. מקור - רולקס.
שעון רולקס דייטג’אסט II. מקור – רולקס.

רולקס מילגאוס

רולקס השיקה את המילגאוס בשנת 1956, עבור מהנדסים וטכנאים שנחשפו באופן תדיר לשדות מגנטיים חזקים בעבודה שלהם, שדות שהיו בעלי השפעה הרסנית על מנגנונים של שעונים מכאניים. רולקס פתרה את הבעיה על ידי פיתוח מגן מפני שדות מגנטיים שהגן על המנגנון של השעון ואפשר לו לעמוד בשדות מגנטיים של עד ל-1,000 (“מיל” בצרפתית) גאוס – יחידת המידה לחוזקם של שדות מגנטיים. בשנת 2007 השיקה החברה את המילגאוס המודרני, שמכיל מלבד מגן מגנטי, העשוי סגסוגת פרומגנטית, פטנט רשום של רולקס משנת 1956 ששוכלל במהלך השנים, גם מרכיבי מפתח במנגנון השעון שעשויים מחומרים אנטי-מגנטיים. אתם כבר יודעים לבד מאיזה סגסוגת השעון עשוי (904L) ועם איזה מערכת מוגנת בפטנט מגיע הכתר של השעון (TwinLock), כך שנשאר לנו רק לספר לכם שבתוך השעון תמצאו את קליבר 3131 של החברה, שגם הוא, כמו שאתם כבר יודעים, מגיע עם הסמכת כרונומטר.

רולקס מילגאוס. מקור - רולקס.
רולקס מילגאוס. מקור – רולקס.

רולקס סאבמרינר

הגענו לשעון האיקוני ביותר בעולם, המזוהה ביותר בעולם והמפורסם ביותר בעולם. הגורו אישית מעדיף את רפרנס 114060, שמגיע ללא התאריכון, מה שמקנה לזכוכית השעון מראה חלק יותר וקלאסי יותר. הסאבמרינר המקורי הושק בשנת 1953 והיה השעון הראשון עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. הדגמים המודרניים של השעון מגיעים עם בזל קרמי ועם גוף מסגסוגת ה-904L, עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, כתר TripLock ומנגנון אוטומטי, קליבר 3130 המצוין של החברה, אחד ממנגנוני השעונים האמינים ביותר בעולם.

רולקס סאבמרינר 116610 קרמי עם תאריכון - פלדה
רולקס סאבמרינר 116610 קרמי עם תאריכון – פלדה. קרדיט: אתר רולקס העולמי

הסאבמרינר הוא אולי לא השעון הכי זול שאפשר להעלות על הדעת, אבל הגורו יכול להבטיח לכם שאם תרכשו את הסאבמרינר, יש סיכוי לא קטן שהוא יהיה גם השעון האחרון שתרכשו, כשגם אם תחליטו “לבגוד” בו מדי פעם עם דגמים אחרים, הגורו בטוח שתמצאו את עצמכם חוזרים אליו פעם אחר פעם …

לאתר רולקס העולמי