שעוני GMT חדשים מבית גרנד סייקו. אם אתם עוקבים אחרינו באופן יום-יומי, אתם בוודאי כבר הולכים לאיבוד (כמעט כמו שקורה לגורו) עם ההשקות הבלתי פוסקות של גרנד סייקו. בשבועות ובחודשים האחרונים נדמה כי אין שבוע שעובר בלי כותרת כזאת או אחרת מבית יצרנית שעוני היוקרה היפנית, כשבין התוספות האחרונות לקולקציה הרחבה של החברה אנו מוצאים שני שעוני GMT חדשים בסדרת ה-HI-BEAT של החברה, רפרנס SBGJ237 ו-SBGJ239, בואו נכיר אותם ביחד. 

שעוני GMT חדשים מבית גרנד סייקו – מפרט טכני 

שני השעונים החדשים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 44.2 מ”מ ובעובי של 14.4 מ”מ. השעונים מגיעים עם בזל מזכוכית ספיר, אשר עוטף סקלת 24 שעות עם תאורה זרחנית. הבזל מגיע עם חלוקה בין השעות 17:30 בערב ל-6:30 בבוקר (שעות החשיכה), כשהשעות על גבי הבזל בטווח השעות הזה זוהרות בחשכה.

שעוני GMT חדשים מבית גרנד סייקו. מקור - TimeandWatches.
שעוני GMT חדשים מבית גרנד סייקו. מקור – TimeandWatches.

לוחות השעונים פשוטים ונקיים, ללא גימורים מיוחדים, כשדגם אחד מגיע עם לוח כחול (בזל כחול-לבן בהתאמה), בעוד הדגם השני מגיע עם לוח ירוק עם בזל תואם (ירוק-לבן). 

כתר ותאריכון בשעה 4 של השעון. מקור - TimeandWatches.
כתר ותאריכון בשעה 4 של השעון. מקור – TimeandWatches.

הדגם עם הלוח הכחול יגיע עם מחוג GMT לבן, בעוד הדגם עם הלוח הירוק יגיע עם מחוג GMT בצבע אדום. 

הדגם עם הלוח הירוק יימכר בבוטיקים של גרנד סייקו בלבד. מקור - TimeandWatches.
הדגם עם הלוח הירוק יימכר בבוטיקים של גרנד סייקו בלבד. מקור – TimeandWatches.

בשני השעונים נמצא את התאריכון בשעה 4 בלוח השעון, שם גם ממוקם כתר השעון. 

מנגנון

גרנד סייקו שילבה בשני השעונים את קליבר 9S86 שלה. מדובר במנגנון אוטומטי הפועל בתדר של 36,000 ויברציות לשעה (5Hz) ומשתייך לסדרת ה-HI-BEAT של החברה, עם רזרבת כוח של 55 שעות ודיוק של 5+ שניות / 3- שניות ליום במצב סטטי. 

קליבר 9S86 של גרנד סייקו. מקור - TimeandWatches.
קליבר 9S86 של גרנד סייקו. מקור – TimeandWatches.

קליבר 9S86 מצויד במנגנון המאפשר כיוון השעה גם מבלי לעצור את מחוג השניות, לכיוון מדויק יותר של הזמן. 

שעוני GMT חדשים מבית גרנד סייקו –

מה חדש בעצם?

גרנד סייקו הפכה בשנים האחרונות ל”מומחית” בכל מה שקשור לקומפליקציית GMT. החברה מציעה מגון רחב של שעוני GMT עם מנגנוני ספרינג-דרייב, קוורץ, היי-ביט ו”סתם” מנגנונים אוטומטיים של החברה. השעונים החדשים מצטרפים לליין הרחב של שעוני GMT של גרנד סייקו, בצבעים חדשים ובעיצוב קצת יותר ספורטיבי לעומת דגמים אחרים. 

כמה זה עולה לנו?  

רפרנס SBGJ237, הדגם עם הלוח הכחול יהיה זמין החל מחודש אוגוסט 2020, במחיר של 6,800 דולרים.  רפרנס SBGJ239 יהיה דגם המיועד לבוטיקים של גרנד סייקו בלבד והוא יגיע עם תג מחיר של 6,600 דולרים, כשהוא יהיה זמין לרכישה החל מחודש יולי 2020. 

השורה התחתונה

דגם GMT חדש בגודל קצת לא סטנדרטי מגרנד סייקו ועם מראה קצת יותר ספורטיבי, גורם לגורו לחשוב שגרנד סייקו מנסה לכוון כאן לכל מאוכזבי רשימת ההמתנה של ה-GMT MASTER II של רולקס, בטח עם תג מחיר אטרקטיבי שכזה. לא ברור כמה הדגם הזה יהיה פופולרי, שכן למרות החיבה הרבה של הגורו ושל חובבי שעונים ברחבי העולם לכמעט כל מה שיוצא מבית גרנד סייקו, המראה הספורטיבי הזה פחות מאפיין את החברה, שמזוהה עם גימורים ועיצובים קצת יותר אלגנטיים. 

למידע נוסף על השעונים באתר של גרנד סייקו – רפרנס SBGJ237, רפרנס SBGJ239.