נדמה שבכל הקשור לתחום האחריות על שעוני יוקרה, הענף הזה נשאר קצת “תקוע”. מזה שנים ארוכות מאוד, הסטנדרט התעשייתי עומד על שנתיים אחריות יצרן בין לאומית. לא משנה אם קניתם קרטיה סנטוס בעשרות אלפי שקלים בודדים, או פטק פיליפ נאוטילוס מאות אלפי שקלים (אם תצליחו לשים את ידיכם על אחד…) – אתם מכוסים לשנתיים בלבד, כאשר לעיתים קרובות, במידה והשעון מתקלקל במסגרת האחריות (וגם אם לא) – יש צורך לשלוח אותו לזמן רב מאוד למעבדות היצרן בחו”ל.

בתוך הענף קיימות מספר יצרניות שהמצב אצלן שונה במקצת – זניט למשל, נותנת אחריות יצרן של כ-3 שנים, שנה בודדת מעבר לסנטדרט של רוב התעשייה. רולקס מעניקה אחריות של כ-5 שנים מזה מספר שנים, אומגה יישרה מוקדם יותר השנה קו עם רולקס וגם היא החלה להעניק אחריות יצרן של כ-5 שנים, וגם ברייטלינג נותנת חמש שנות אחריות על השעונים אשר מכילים את מנגנוני האינהאוס שלה. אצל חלק לא קטן מיצרניות אלו, שאפשרו אחריות ארוכה יותר, הצעד גם כיסה בדיעבד לקוחות רבים שקנו שעונים מסדרות ייצור ספציפיות ורפרנסים מסוימים, ורבים שרכשו שעון לפני שנה-שנה וחצי, זכו לשמחתם הרבה לגלות שללא שום פעולה מיוחדת מצידם, האחריות על שעונם הוארכה בין לילה. אצל שאר היצרניות נכון להיות, גדולה כקטנה, עממית כיוקרתית – הסטנדרט נותר כפי שהיה – שנתיים בלבד. 

תעודה מבית שפהאוזן. תשמש אתכם בהארכת האחריות דרך האתר הרשמי של היצרנית (מקור: אתר שפהאוזן הרשמי)

כעת, הגורו שמח לבשר לכם כי למגמה המבורכת של הארכות האחריות מצטרפת שפהאוזן (IWC), בתוכנית חדשה אשר נקראת “My IWC”. למה קראו להארכה הזו תוכנית? ובכן, בניגוד להארכות האחריות של רולקס ואומגה, אשר ניתנו אוטומטית לסדרות מסויימות שכבר נרכשו, במקרה של שפהאוזן – יש צורך בהרשמה קצרה באתר של היצרנית. התוכנית מציעה, נוסף על הרחבת האחריות, גם מידע אקסקלוסיבי על מוצרים חדשים ואירועים מבית שפהאוזן, ונכון – יותר קל כשהיצרנית פשוט “מעדכנת” את האחריות אוטומטית, אבל אם טרחתם ורכשתם לעצמכם שפהאוזן חדש בשנתיים האחרונות – תקדישו עוד דקות בודדות להרשמה בלינק במקום לדפדף בפייסבוק ובאינסטגרם.

המפעל החדש של שפהאוזן. ימים טובים עוברים על היצרנית (מקור: אתר שפהאוזן הרשמי)

תוכנית ה-My IWC תאריך את האחריות לשפהאוזן החדש שלכם ללא פחות מ-8 שנים מיום הרכישה שלו, ותכלול – כאמור – שעונים שגילם עד שנתיים אחורה. תהליך ההרשמה הקצר מצריך לא יותר ממספר דקות ואתם תהנו מ-8 שנים (או 6 לפחות) של שקט. עם המהלך הזה, שפהאוזן ממבצבת את עצמה בפסגת תחום האחריות על שעוני יוקרה בשוויץ, כאשר נכון להיום – היא היחידה שמציעה אחריות כה ארוכה, נוסף לייגר לה-קולטרה, שמציעה אחריות זהה באורכה.

הארכת האחריות של שפהאוזן הינה צעד נוסף בשנה מצויינת של היצרנית בכל הנוגע להשקות חדשות ומעניינות, כאשר בין השקות אלו ניתן למנות את הפיילוט במהדורת ה-Racing Green, המהדורה המיוחדת של הפיילוט כרונוגרף להנצחת הטיסה מניו יורק לצרפת, השת”פ המעניין עם קמעונאית השעונים בוכרר – שהניב שפהאוזן פורטוגיז עם סימן ההיכר של הקמעונאית – כחול שולט, ואף פתיחה של מתקן ייצור חדש שנערכה לפני קצת מעל שנה. ימים טובים עוברים על שפהאוזן.

 

לאתר שפהאוזן העולמי