תחום ההוצאות המחודשות נמצא בתנופה אדירה בענף השעונים. בהתחשב בכך ששנת 2019 הינה שנה היסטורית הן לזניט (Zenith) – כאשר זו חוגגת 50 שנים להשקת מנגנון האל פרימרו האגדי, והן לאומגה – שזו חוגגת 50 שנים לרגל נחיתת האדם על הירח (כאשר על חלקה החיצוני של החליפה נכח אומגה ספידמאסטר) – מדובר בהזדמנות מצויינת לשתי יצרניות אלו להשיק הוצאות מחודשות של אי-אלו שעונים מהעבר.

ראינו את ה-A384 המחודש של זניט, את ההוצאה המחודשת והמוגבלת של אומגה לשעון הראשון בחלל, ולמעשה שתי היצרניות האלו הן רק טיפה בים ההשקות של הוצאות מחודשות; גם בלנקפיין השיקה הוצאה מחודשת לברקודה, וסיטיזן הגדילה לעשות והשיקה זוג שעונים במהדורה מוגבלת לרגל 50 שנות פעילות באירופה

כעת, בפעם השנייה בתוך פחות מחודשיים, מי שנכנס בכל הכוח לתחום זה של הוצאות מחודשות הוא מגזין השעונים האינטרנטי הודינקי. רק באמצע חודש יולי, השיקו בהודינקי בשת”פ עם בלנקפיין הוצאה מחודשת ומוגבלת לפיפטי פאטומס BATHYSCAPHE, מהדורה שתוך דקות בודדות אזלה לחלוטין מהמלאי, וכעת התפנו במגזין לפנות לזניט, ולהשיק הוצאה מחודשת ומוגבלת לרגל חמישים שנים להשקת הזניט אל פרימרו.

zenith el primero g381 hodinkee
הוצאה מחודשת לדגם פחות נפוץ של האל פרימרו המקורי. ה-G381 (מקור: הודינקי)

השעון הנבחר להוצאה מחודשת הוא הזניט אל פרימרו G381. ה-G381 הוא אחיו הצעיר והיוקרתי של ה-A386 – האל פרימרו המקורי והראשון. בעוד ה-A386 (שאף הוא הושק כהוצאה מחודשת ממש לאחרונה) עשוי הפלדה היה הדגם הנפוץ והפופולרי, ה-G381 יוצר עם קייס עשוי זהב צהוב 18 קראט, והוא נמכר בהיקף של פחות מ-800 יחידות בלבד בכל רחבי העולם. שני הדגמים מבוקשים מאוד בקרב אספנים – אך ה-G381 קשה להשגה באופן ניכר, מסיבות מובנות. הוא נבדל מה-A386 במספר מאפיינים נוספים, פרט למתכת ממנה הוא עשוי, ובהוצאה המחודשת הזו – הודינקי וזניט הלכו הכי קרוב למקור שהם רק הצליחו.

ה-G381 החדש, או בשמו המלא – Zenith El Primero Revival G381, מגיע עם קייס בקוטר 38 מ”מ, עשוי כמובן זהב צהוב 18 קראט. החוגה היא בתצורת “פנדה” – כאשר החוגה הראשית לבנה, ותת חוגות הכרונוגרף שחורות, ונפרדות לחלוטין (בניגוד לחלק ניכר מדגמי זניט, בהם חוגות הכרונוגרף חופפות אחת לשניה). בכל מקום על גבי החוגה בו הצבע הוא שחור – הספרות המעטרות את אזור זה הן זהובות. מחוגי השעות והדקות שחורים גם הם. על מנת ליצור קונטרסט בין תת חוגות הכרונוגרף למחוגים, אלו מגיעים בחציים עם סופר-לומינובה. מחוג השניות הראשי צבוע באדום ולקראת קצהו גם כן נוכחת הסופר לומינובה. בנוסף, ישנו תאריכון בין השעות 4 ל-5. 

zenith el primero g381 hodinkee
גב שקוף שחושף לראווה את המנגנון האגדי (מקור: הודינקי)

רצועת עור קרוקו שחורה משלימה את כל החגיגה הזאת, ויוצרת – שוב – שעון שנאמן למקור בצורה מדהימה. ה-G381 החדש ייוצר בהיקף של כ-50 יחידות בלבד, והוא יימסר על ידי הודינקי עם לא פחות מ-50 שנות אחריות. מחירו של השעון עומד על כ-19,200 דולרים פלוס משלוח ומיסים, ובאופן מפתיע, בניגוד לבלנקפיין Bathyscaphe, השעון הזה עדיין זמין לרכישה.

הודינקי – כוח שלא ניתן להתעלם ממנו

מגזין השעונים האינטרנטי הודינקי נחשב כמגזין המוביל בתחומו בעולם. הוא הוקם בשנת 2008, וכיום – 11 שנים אחרי – מדובר בגוף שיצרניות השעונים חפצות ביקרו. אחת לזמן מה המגזין פוצח בשת”פ עם יצרן כזה או אחר ומשיק מהדורות סופר אקסקלוסיביות אך ורק לשעונים אייקוניים, במחירים שרק מתי-מעט מסוגלים להרשות לעצמם, וכמובן שהשעונים נחטפים בתווך של בין דקות בודדות לשעות בודדות מרגע ההכרזה. אנחנו לא יכולים לחכות לקראת ההשקה המשותפת הבאה של הודינקי עם יצרנית שעוני יוקרה שוויצרית.

zenith el primero g381 hodinkee
(מקור: הודינקי)

 

לאתר זניט העולמי