“רוצה לדעת מאיפה יש לי את הצלקות? אבא שלי היה שתיין ונבל. ולילה אחד, הוא השתגע יותר מהרגיל. אמא לקחה את סכין מטבח כדי להגן על עצמה. והוא.. לא אהב את זה בכלל…

ואז, תוך כדי שאני צופה במתרחש, הוא לוקח לה את הסכין, תוך כדי שהוא צוחק ונלהב הוא פונה אלי ואומר: “למה כל כך רציני?” הוא בא אליי עם הסכין, הוא תוקע לי את הסכין בפה ואומר- “בוא נשים חיוך על הפרצוף הזה”.

הג’וקר הוא דמות בדיונית המופיעה בחוברות הקומיקס של באטמן. הדמות הופיעה לראשונה  מאפריל 1940 ונוצרה על ידי ביל פינגר, בוב קיין וג’רי רובינסון.

לאורך כל שנות קיומו, הג’וקר מתואר כפושע מתוחכם מאוד, רוצח המונים ופסיכופת. גם סיפור מקורו השתנה עם השנים, אך האלמנט השכיח בכולם היה נפילתו למכל כימיקלים והתמוטטות העצבים שעבר בעקבות המאורע הטראומתי. הג’וקר הוא אויבו המושבע של באטמן שאחראי למספר רב של טרגדיות בחייו של האביר האפל.

הג’וקר הוא נחשב לאינטליגנט בצורה חריגה,ערמומי ומתוחכם,כימאי ומהנדס מומחה,מיומן בקרבות ובאומנויות לחימה ובעל גישה לאמצעי לחימה ופטנטים מתוחכמים.

דמותו החלונית של הג'וקר - וויקיפדיה
דמותו החלונית של הג’וקר – וויקיפדיה

חברת שעוני היוקרה העצמאית רומיין ג’רום האחראית למספר רב של יצירות ייחודיות הקדישה סדרת שעונים מיוחדים לג’וקר, כאשר השעונים מתהדרים בשלל מוטיבים המיוחסים לאותה דמות מצמררת. ראשית נתחיל עם הקייס, מדובר כאן על 45 מ”מ עשויים טיטניום ומוברשים בסאטן. כאשר על הבאזל חרוטות דמויות לייצן בעבודת לייזר מרשימה.

בחוגת הכרונוגרף מופיעים סימני תלתן ויהלום כמו כן המחוגים ,סמני החוגה ובכלליות מראהו של השעון הינם בעלי מראה אפלולי המזכיר את העיר גות’אם.

 הג'וקר של רומיין ג'רום. – יצירתיות מדרגה ראשונה מקור:  אינסטגרם רומיין הרשמי
הג’וקר של רומיין ג’רום. – יצירתיות מדרגה ראשונה מקור:  אינסטגרם רומיין הרשמי
 הג'וקר של רומיין ג'רום. – יצירתיות מדרגה ראשונה מקור:  אינסטגרם רומיין הרשמי
הג’וקר של רומיין ג’רום. – יצירתיות מדרגה ראשונה מקור:  אינסטגרם רומיין הרשמי

עוד פרט המופיע בשעון הינו סמלו של באטמן החרוט על ברגי הקייס המחזיקים ומקבעים את רצועת הקרוקו המגיעה בצבעי חליפת הג’וקר האייקונית, ירוק/סגול ע”פ בחירה וכמו כן מגיעה גם רצועת סיליקון שחורה עם לוגו של RJ. מחוג הסטופר מצופה באמייל סגול שוב בקייס האחורי חרוטה דמותו של הג’וקר ועמידות השעון למים היא כ 100 מטרים.

הקאליבר הינו ביתי – RJ 2042 במהירות של 4 הרץ עם 52 אבנים ושמורת כח של 42 שעות.

השעון מיוצר במהדורה מוגבלת של 100 יחידות ומחירו עומד על 17,900 דולר.