תערוכות השעונים לא יורדות מהכותרות בחודשים האחרונים, כשמי שהתחילה את הסערה הזאת הייתה קבוצת סווטש, קונגלומרט השעונים הגדול בעולם, שהודיעה כי תפסיק להשתתף בתערוכת באזלוורלד, תערוכת השעונים הגדולה בעולם, החל משנת 2019. ההודעה של קבוצת סווטש החלה מגמה של הכרזות דומות מצד יצרניות שעונים שונות שהודיעו גם הן על צעד זהה, בין אם מתערוכת באזלוורלד או התערוכה הקטנה יותר של עולם השעונים, SIHH שבג’נבה. היום אנו מתבשרים כי קבוצת סווטש החליטה על קיום תערוכה פרטית, שתערך בציריך, שתתקיים – באופן מפתיע – במקביל לתאריכים של תערוכת באזלוורלד.

רק לפני יומיים דיווחנו כי לאור הטלטלות הרבות שעברו על הארגונים שמנהלים את תערוכות השעונים העולמיות ובניסיון של שתי התערוכות הגדולות בשוויץ ובעולם כולו – באזלוורלד ו-SIHH, לעצור את המגמה ולנסות ליצור מומנטום חיובי שיגרום ליצרניות שעונים לרצות ולהישאר כמציגות בתערוכות הללו, החליטו מנהלי שתי התערוכות על תיאום תאריכים בין שתיהן, כשהחל משנת 2020 ולמשך חמש שנים, שתי התערוכות יתקיימו אחת אחרי השניה, בצעד שאמור להקל על ההשתפות של אנשים מתעשיית השעונים העולמית, חובבי שעונים מרחבי העולם ואפילו אנשי תקשורת שמכסים את עולם השעונים, שיוכלו לוותר על נסיעה אחת לשוויץ במהלך השנה ויוכלו לסקר את שתי התערוכות בביקור אחד במדינה, כש-24 שעות בלבד לאחר מכן מגיע הדיווח המפתיע אודות קבוצת סווטש, שהופיע לראשונה ברויטרס ואומת גם ב-Le Temps השוויצרי.

קבוצת סווטש. מקור - קבוצת סווטש.
קבוצת סווטש. מקור – קבוצת סווטש.

על פי הדיווחים, קבוצת סווטש החליטה על קיום תערוכה עצמאית או סוג של אירוע פרטי אם תרצו, בחודש מרץ 2019, שיכיל את המותגים היוקרתיים ביותר של הקבוצה – ברגה, הארי ווינסטון, בלנפיין, ז’ק דרוז, גלאסהוט ואומגה. על פי אותם דיווחים, קבוצת סווטש לא תציג בתערוכה את המותגים הנגישים יותר שנמצאים תחת הקבוצה, ביניהם מותגים כמו טיסו, ראדו ואפילו לונג’ין.

למרות שהיינו מצפים מקבוצת סווטש לקיים את האירוע שלה לפני או אחרי תערוכת באזלוורלד, בקבוצה החליטו, בצעד שנראה כסוג של התרסה כנגד באזלוורלד, לקיים את האירוע שלהם דווקא במקביל לתערוכת באזלוורלד. חשוב לציין כי על פי הדיווחים, האירוע של הקבוצה הוא אירוע פרטי שמיועד למשווקים בלבד ולא לציבור הרחב – אפילו לא לאנשי מדיה שמכסים את עולם השעונים. על פי הדיווח ב-Le Temps, בקבוצת סווטש אמרו כי התאריכים נבחרו בהתאם לבקשות של משווקים שעובדים עם הקבוצה, שהודיעו כי הם מעדיפים לבקר ולהתעדכן במותגים השונים שתחת קבוצת סווטש במקביל לביקור שלהם בשוויץ עבור תערוכת באזלוורלד.

לאור ההכרזה השבוע של תערוכת באזלוורלד ותערוכת ה-SIHH על תיאום התאריכים ביניהן ולפי דיווחים עדכניים, גם שינוי במועד קיום התערוכות לחודש אפריל, יהיה מעניין לראות כיצד תגיב קבוצת סווטש, כשככל הנראה תזיז גם היא את תאריך האירוע הפרטי שלה לחודש אפריל, החל משנת 2020.

לאתר סווטש העולמי