שנת 2019 הייתה שנה מטלטלת בכל הקשור לתערוכות של שעוני היוקרה. כל כך הרבה ידיעות ליוו אותנו השנה, כאשר בין הגדולות והחשובות בידיעות אלו הייתה הודעתה של קבוצת סווטש על כך שאין סיכוי שזו תחזור לתערוכות השעונים המוכרות (באזלוורלד או SIHH). ברייטלינג מצידה הודיעה שבשנה הבאה תעדר מבאזלוורלד, בעוד ידיעות על כך שזוג התערוכות העיקריות – באזלוורלד ו-SIHH – ישלבו כלים ויתופעלו כתערוכת-על אחת שבה יצרניות שעוני היוקרה יחשפו את מרכולתן העיקרית לשנה הנוכחית.

בין הסיקורים של SIHH 2019 ושלל סיכומי באזלוורלד 2019, כעת כששנת 2019 מתקרבת לסיומה, אנו מדווחים לכם כעת על כך שתערוכת SIHH עומדת לשנות את פניה ולהפוך לתערוכת Watches & Wonders Geneva. התערוכה החדשה למעשה לא נוגדת את דיווח העבר על כך שזוג התערוכות יאוחדו בתאריכים זהים, אך תערוכת SIHH החדשה (לה נקרא מעתה W&WG) תארך חמישה ימים שלמים.

(מקור: Geneva.info)

הסיבה העיקרית להארכה הזו היא התכנון של מארגני התערוכה – לטענתם, ועל פי ההודעה שפורסמה לעיתונות, תערוכת SIHH מאז ומעולם הייתה תערוכה שמשלבת גם את הציבור הרחב, ולא רק את הדילרים והיצרנים. רעיון זה ימשיך גם ב W&WG ואף ינתן לגביו דגש, כאשר הציבור הרחב יוזמן לראות את “מאחורי הקלעים” של הענף, וכיצד הכל בא לידי ביטי בזמן הייצור.

הקונספט הזה לא חדש, והוא מגיע בהמשך למגוון רחב של תערוכות אשר מתקיימות במקומות רבים ושונים בעולם – בין השאר מיאמי וסינגפור (לשם פטק פיליפ שלחה רק לאחרונה מספר דגמים מעניינים, שיימכרו בסינגפור באופן בלעדי, אך ורק במסגרת התערוכה). למרות זאת, יהיה מעניין לראות כיצד הרעיון הזה ישתלב בתכנון המקורי של שילוב זוג התערוכות בתאריכים מסונכרנים.

אם חשבנו לפני מספר חודשים שהתמונה לאט לאט מתבהרת, וכל האינפורמציה לה נזדקק נמצאת כבר מעבר לפינה – הרי שכעת ניתן לראות כי השינויים והתמורות בתחום התערוכות רחוקות מסיום, ולמעשה – ייתכן מאוד שעד מספר שבועות לפתיחת התערוכות, עדיין לא נדע מה קורה ובאיזה אופן. מה שבטוח הוא שהגורו ימשיך לדווח לכם על כל אינפורמציה חדשה, עד לרגע בו הוא יינחת בשערי תערוכת באזלוורלד 2020 ו-W&WG.

תערוכת Watches & Wonders תתקיים בין התאריכים 25-29 באפריל 2020,

ותערוכת באזלוורלד 2020 תתקיים בין התאריכים 30/4-5/5. הגורו כמובן ידווח משתי התערוכות.