אי אפשר להגיד שהידיעה הזאת מפתיעה מישהו, אבל בכל זאת מדובר בידיעה חשובה מאוד, שאפשר להגיד שכל חובבי השעונים בעולם כבר ציפו לה – תערוכת Watches & Wonders בג’נבה, תערוכת SIHH לשעבר, בוטלה, על רקע החשש מוירוס הקורונה.

רק לפני כשבועיים דיווחנו על משבר הקורונה העולמי וההשפעה שלו על תערוכות שונות ברחבי העולם. תערוכת המובייל העולמית בברצלונה (MWC) בוטלה לחלוטין, כשכפי שציינו אז, מדובר בתערוכה גדולה בהרבה מכל תערוכת שעונים בעולם. אמנם במקרה של MWC מדובר במציגות רבות שמגיעות מהמזרח הרחוק בכלל ומסין בפרט, אבל הביטול הזה לא בישר טובות לתערוכות שונות ברחבי העולם.

על פי ההודעה לעיתונות שפורסמה לפני דקות אחדות, ארגון ה-FHH, ה-Fondation de la Haute Horlogerie, הארגון שאחראי על ארגון התערוכה, שהתקיימה עד השנה האחרונה תחת השם SIHH, הודיע על ביטול התערוכה, שבשנה שעברה השתתפו בה 23,000 מבקרים מכל רחבי העולם, ביניהם 1,400 עיתונאים.

תערוכת Watches & Wonders במתכונתה הקודמת כ-SIHH.

בהודעה לעיתונות של ה-FHH נכתב :

“לאור ההתפתחויות האחרונות בנושא התפשטות העולם הנגיף ב- COVID-19, זוהי חובתה של Fondation de la Haute Horlogerie, כמארגנת תערוכת Watches & Wonders Geneva, לצפות את הסיכונים הפוטנציאליים שמסעות ומפגשים בינלאומיים חשובים עלולים להיות כרוכים בהם. לפיכך, על מנת להגן על בריאותם ורווחתם של כל האורחים, העיתונות, השותפים והצוותים שלנו, התקבלה ההחלטה לבטל את המהדורה הקרובה של התערוכה ואת תוכנית “In The City” שלה, שהייתה אמורה להתקיים בג’נבה.

כעת אין ספק כי כל תעשיית השעונים העולמית מחכה להודעה מה יעלה בגורלה של תערוכת באזלוורלד, שאמורה להתקיים השנה, לאור איחוד התאריכים בינה ובין תערוכת Watches & Wonders, שבוע לאחר התערוכה בג’נבה, בתחילת חודש מאי. קשה להאמין כי מארגני באזלוורלד ימשיכו עם התוכניות לקיום התערוכה כמתוכנן, במיוחד לאחר ביטול התערוכה בג’נבה והמשך התפרצות הוירוס באירופה.