אין ספק שריצ’ארד מיל מוכרת ואהודה בעיקר בזכות החשיבה מחוץ לקופסא בכל מה שקשור בעיצוב שעונים ובעבודת חומרים מדהימה ומרשימה.

מלבד עבודות ההורולוגיה הכוללים מנגנונים מינימליסטים איכותיים ומורכבים בולט העיצוב המיוחד והייחודי, שזועק “ריצ’ארד מיל” מקילומטרים, ועם כל הכבוד להומאז’ים הרבים בתעשיה, לריצ’ארד מיל אין מחליף ולה לא ניתן להדמות בשום צורה.

השעון הבא שאדבר עליו הוא שעון מיוחד עם טוויסט מעניין, שבולט בעיקר בגלל העיצוב הייחודי והאקסטרווגנדי בו הוא מתהדר. הכל התחיל בשיחת טלפון בין ריצרד מיל לבין נהג פורמולה במיל’ בשם אלן פרוסט. פרוסט , נהג פורמולה צרפתי, התחרה משנת 1987 ועד שנת 2001 והחזיק בשיא הניצחונות במרוצי פורמולה 1.

לאחר פרישתו עסק בין היתר במרוצי אופניים בצרפת וסיים במקום ה-12 בקטגוריה שבה השתתף ובמקום ה-42 בכלל בין 5,000 משתתפים. השת”פ עם ריצארד מיל’ התחיל משאלה ששאל פרוסט את מיל’ חברו הטוב :

“איך עדיין אין שעון יוקרה מסורתי המותאם לרוכבי אופניים?” אותה שיחה בין פרוסט למיל’ הולידה את דגם  RM 70-01. שהפך להצלחה אדירה ולמהלך הנחרט בהסטוריה של עולם השעונים עקב עיצוב השעון, הרכבו ותכונותיו.

הרוכב האגדי "אלן פרוסט" הידוע בכינויו "הפרופסור". מקור- pinterest 
הרוכב האגדי “אלן פרוסט” הידוע בכינויו “הפרופסור”. מקור- pinterest

ראשית נתחיל בעיצוב. עיצוב השעון נעשה והותאם לתצורת פרק היד של רוכבי האופניים כאשר כף היד אוחזת בכידון. מלבד הקימור הנעשה למטרת ההתאמה לרוכב, ניתן להבחין כי את השעון ניתן לענוד רק בצד ימין כאשר הכתר מופנה כלפי חוץ, זאת בכדי לייעד את השעון אך ורק למטרה לה הוא נועד והיא, נוחות מקסימלית לרוכבים.

השעון עשוי כולו טיטניום עם סיבי פחמן בשיטת “פלדת דמשק” שהיא שיטת חישול מתכות שהגיעה מארצות ערב ושימשה חרשי ברזל ביצירת כלי נשק כאשר הייחוד בשיטה היא הצורה הייחודית המקנה למתכת מראה של גלים. גודלו הוא  49.48 / 54.88 מ”מ. ובנוסף השעון מכיל מד מרחק המורכב מחמישה גלילי מתכת ממוספרים שבאופן ידני ניתן לקבוע את המרחק באמצעות כפתור המשפיע על מספורם.

גם כאן הכל נעשה ברמה הגבוהה ביותר, הגלילים מתיישרים בצורה מדויקת, והמערכת נועדה למנוע “קפיצות או בריחה לא רצויה של הגלילים, כולל אופציית נעילה כדי להבטיח יציבות כוללת. ניתן למדוד עד 99.999 קמ”ש.

צורה מושלמת המתאימה לפרק היד של הרוכב. מקור - forbes
צורה מושלמת המתאימה לפרק היד של הרוכב. מקור – forbes

בנוסף השעון מכיל טורביון גשר ייחודי הנתמך בחוגת הסקלטון, מנגנון בעל כח של 70 שעות, בקיצור תענוג של שעון יוקרה לספורטאים. גולת הכותרת היא כאשר ורוכשים את השעון, מקבלים אופני כביש מיוחדים במתנה העשויים סיבי פחמן מדגם Colnago C60. וכאשר אתם קונים את השעון אתם מצטרפים אוטומטית למועדון האופניים של ריצ’רד מיל שהוקם במיוחד לרוח השעון והרכיבה המקצועית.

השעון מגיע בלימיטד של 30 חתיכות ומחירו עומד על 815,500 דולרים. הדגם עשה גלים כה גדולים בתעשייה עד כי השנה נחנך שיתוף הפעולה השני של מיל ברוח רכיבת האופניים עם -“Team Bahrain McLaren”  קבוצת רכיבה מקצוענית, בחריינית, השייכת לסבב העולמי של איגוד האופניים הבינלאומי.