המכירה הפומבית Only Watch היא מכירה פומבית למטרות צדקה אשר מתקיימת בשוויץ אחת לשנתיים. מדובר ביוזמה אשר החלה בשנת 2005 על ידי הנסיך אלבר – נסיך מונאקו, ולוק פטווינו – יו”ר הארגון Monégasque Contre les Myopathies. כל ההכנסות מהמכירה מועברות לחקר מחלת ניוון השרירים על שם דושן, וגולת הכותרת של המכירה הפומבית – כ-48 שעונים, ממגוון יצרנים, שייוצרו בהיקף של יחידה אחת בלבד – לצורך מכירתם במסגרת אירוע הצדקה.

המכירה הפומבית תתקיים ב-9 בנובמבר בז’נבה, כאשר קודם לתערוכה, מגוון השעונים יוצאים ל”סיבוב הופעות” במספר נקודות בעולם, בו יוצגו למשתתפים פוטנציאליים במכירה הפומבית. בין המקומות האלו ניתן למנות את ניו יורק, לונדון, פריז, טוקיו, הונג קונג, סינגפור ומונאקו. את המכירה הפומבית עצמה, שתערך לבסוף בז’נבה, ינהל בית המכירות הפומביות “כריסטיס”. עד כה, האירועים האלו אספו מעל 400 מיליון פרנקים שוויצריים לצורך מחקר במחלת ניוון השרירים, ועושה רושם שגם השנה – האירוע לא יאכזב. הגורו אסף 16 שעונים מרתקים שיוצגו במכירה.

הראשון אותו נמנה הוא ה-Grandmaster Chime, רפרנס 6300A, של פטק פיליפ – שעון היד בעל הקומפליקציות הרבות ביותר שנמצא כיום בייצור. מה שהופך את השעון הזה למיוחד, פרט להיקף הקומפליקציות האדיר שלו ועלותו האדירה (שעונים אלו נמכרים בטווח של מיליוני דולרים וצפונה), הוא שהפעם פטק פיליפ יצרו את הדגם מפלדת אל חלד עם לוח בצבע סלמון. הדגם הזה כבר כיכב בסיכום פטק פיליפ 2019, וכעת הוא חוזר שוב לקדמת הבמה – ללא הזהב הלבן, ועם לוח בצבע שגם כן נראה כי מבצע קאמבק לענף שענות העילית.

patek philippe 6300A
פטק פיליפ 6300A – השעון בעל כמות הקומפליקציות הגדולה ביותר בעולם ביצור סדרתי (מקור: אתר פטק פיליפ הרשמי)

אודמר פיגה הציגה לכבוד אירוע הצדקה צלע חדשה של סדרת ה-CODE11.59. כאן מדובר שעון סקלטון עם טורביון, מתיחה ידנית, עשוי זהב לבן ורוז גולד. הרפרנס 26600CR.OO.D002CR.99 צפוי להיות קצת יותר “שימושי” מהפטק – בעוד הראשון יגיע עם קייס בקוטר 47.5 מ”מ, הרי שה-CODE11.59 יגיע עם קייס צנוע יחסית בקוטר 41 מ”מ.

audemars piguet code1159 sekelton tourbillion two tone
טוטון – זהב לבן ורוז גולד, לוח סקלטון וטורביון. ה-CODE11.59 של אודמר פיגה (מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

את זניט ייצג במכירה שעון יחיד המבוסס על ה- A386 Revival, ההוצאה המחודשת של ה-A386 האגדי – האל פרימרו הראשון, עלייה דיווחנו לכם ממש לא מזמן, שהגיע כחלק מחגיגות ה-50 שנים למנגנון האל פרימרו של החברה.

zenith el primero only watch 2019 a386
A386 המודרני, בגרסאת Only Watch 2019 (מקור: אתר זניט הרשמי)

שעון סקלטון נוסף שיוצג בתערוכה הוא היוליס נרדין Exo-Skeleton X, גם זה שעון עליו דווחנו זה מכבר, כאשר הפעם הוא מיוצר בגרסה יחודית שתמכר אך ורק ב-Only Watch 2019. נגיעות כתומות יעטרו את הלוח ורצועת השעון.

טודור תלך לכיוון חדש ומסקרן במסגרת המכירה, ואותה ייצג בלאק ביי קרמי שחור עם קייס בקוטר 41 מ”מ, מנגנון אינהאוס, רצועת עור ומראה קשוח במיוחד. לדעתנו, מדובר בשעון הסולידי ביותר שמוצג עד כה במכירה (מה שמתקשר לתצוגה היבשה משהו של טודור 2019 מתערוכת באזלוורלד), אך מנגד – לפחות הם משתתפים…

tudor black bay PVD ceramic only watch 2019
קרמי שחור – לראשונה בסדרת הבלאק ביי (מקור: אתר טודור הרשמי)

גם בריגה לוקחת חלק בחגיגת ההוצאות המחודשות, כאשר כאן החברה מעמידה למכירה הוצאה מחודשת ונאמנת במיוחד למקור של ה-Type 20 כרונוגרף, אותו שעון טייסים אגדי ששווק במקור לצרכי הצבא, משנות ה-50. קייס בקוטר 38.5 מ”מ עשוי פלדת אל חלד, רפרנס 2055ST/Z5/398 של בריגה הינה אחת היציאות המעניינות של Only watch 2019.

breguet type 20 revival only watch 2019
הוצאה מחודשת לאייקון נחשק (מקור: אתר בריגה הרשמי)

ריצ’רד מיל שולח את ה-RM 11-03 McLaren Prototype, עם עיצוב בצורת חבית – טיפוסי לריצ’רד מיל, שכולו עשוי קרבון. השעון בתצורת סקלטון, עם קומפליקציית כרונוגרף, ומנגנון אינהאוס של ריצ’רד מיל.

MB&F, חברה עלייה דברנו לא מעט במהלך תערוכת באזלוורלד 2019, שולחת לתערוכה לא סתם שעון – אלא “מכונה הורולוגית” – ה-l’Epée T-Rex Only Watch. כיאה ל”שעון” מבית MB&F, מדובר ביצרת אומנות הנדסית, ולדעתנו היצירה הזאת תמכר בסכום גבוה במיוחד.

MB&F Lepee T Rex Only Watch 2019
מכונה הורולוגית (מקור: אתר MB&F הרשמי)

קונסטנטין צ’ייקין תפס לא מעט מתשומת ליבנו במסגרת תערוכת באזלוורלד 2019, והוא שולח ל-Only Watch את ה-Selfie, שמבוסס בעצמו על ה-Vampire המפורסם שלו. העיניים מהוות את תצוגת השעות והדקות, בעוד הפה מהווה תצוגת Moonphase.

Konstantin Chaykin Selfie
הסלפי של קונסטנטין צ’ייקין (מקור: אתר קונסטנטין צ’ייקין הרשמי)

ז’אקה דורו הציגו גם הם יצירה יחודית ומהפנטת, ה-Grande Seconde Skelet-One Red, שעון בתצורת סקלטון עם חוגת שניות נפרדת וגדולה משמעותית – בהתאם לקו בו הולך יצרן זה. הצבע האדום מהווה מוטיב מרכזי בשעון זה והוא יימכר עם רצועת בד אדומה גם כן.

Jaquet Droz Grande Seconde Skelet One Red Onle watch
מוטיב אדום שולט בשעון (מקור: אתר ז’אקה דורו הרשמי)

רג’אפ רג’אפי מנצח על חברת אקריביה וישלח ל-Only Watch 2019 שעון עם לוח מהפנט בצבע כחול ובגימור מחוספס משהו, בהתאם ליכולות המדהימות של יצירת הלוחות באקריביה. לשעון, כמו לז’ק דורו, חוגת שניות נפרדת (אם כי לא גדולה מהחוגה הראשית).

rexhap rexhapi akrivia chronometer only watch 2019
לוח כחול מהפנט (מקור: אתר אקריביה הרשמי)

בלנקפיין מציגה שעון ייחודי ל-Only Watch 2019 בסדרת הפיפטי פאטומס שלה, סדרה שזה מכבר חוזקה ב“ברקודה”. כאן מדובר בגרסה דומה מאוד לברקודה, עם מוטיב בצבע תכלת ששולט בשעון הצלילה מבין הנחשקים והמפורסמים ביותר בעולם.

blancpain fifty fathoms only watch 2019
בלנקפיין פיפטי פאטומס Only Watch 2019 (מקור: אתר בלנקפיין הרשמי)

פרדריק קונסטנט, יצרנית שאנחנו מחבבים מאוד בווטש גורו, עשתה עלינו את הרושם כי היא יצאה מגדרה כדי לספק למכירה מוצר סופר מיוחד, וכאן יש לנו את ה-Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture Meteorite, טורביון עם תאריכון נצחי, לוח בתצורת סקלטון חלקי בגימור מטאוריט, וגולת הכותרת – כל הטוב זה במנגנון אינהאוס של פרדריק קונסטנט. שאפו.

Frederique Constant Perpetual Tourbillion only watch 2019
תאריכון נצחי, לוח סקלטון חלקי, טורביון – והכל עם מנגנון אינהאוס (מקור: אתר פרדריק קונסטנט הרשמי)

הובלו ממשיכה את המגמה של סיכום הובלו 2019, בה הופיע לא מעט האמן ריצ’רד אורלנסקי, וגם כאן יש לאמן זה נגיעה קטנה – השעון שהחברה שולחת למכירה הינו ה-Classic Fusion Tourbillon Sapphire Orlinski, טורביון נוסף בתצורת סקלטון גם כאן, עם עיצוב שכיאה להובלו – שנוי ביותר במחלוקת.

blancpain fifty fathoms only watch 2019
שעון נוסף עם עיצוב שנוי במחלוקת מבית הובלו (מקור: אתר הובלו הרשמי)

גם על ג’ייקוב אנד קו יצא לנו לדווח במסגרת תערוכת באזלוורלד 2019, וגם הם שולחים נציגות – בדמותו של ה-Epic X Chrono Messi Baguette, אחד השעונים הספורטיביים ביותר בעיצובם מבין השעונים המוצגים למכירה, ועם שיבוץ אבני חן כחולות על הבזל.

Jacob & Co Epic X Messi Chronograph only watch 2019
(מקור: אתר ג’ייקוב אנד קו הרשמי)

יגר לה-קולטרה שולחת את ה-Master Ultra Thin Perpetual Enamel Chestnut, השעון עטיר הקומפליקציות, שגולת הכותרת שלו היא לוח אמייל בצבע אגוז. האמייל הוא חומר קשה ביותר לעיבוד ועבודה, והמטלה הופכת לקשה אף יותר כאשר נדרשת צביעה מיוחדת שלו. נראה שיגר בחרו ללכת בכיוון שונה במקצת מאשר יצרניות אחרות, וזה מעניין לא פחות.

jaeger lecoultre master ultra thin only watch 2019
אמייל עם צבע מיוחד (מקור: אתר יגר לה-קולטרה הרשמי)

כאמור, כל אחד ואחד מהשעונים כאן הינו שעון יחיד מסוגו בעולם, והם כולם יועמדו למכירה במסגרת Only Watch 2019 שתערך ב-9 בנובמבר בז’נבה.