בשנת 2013 השיקה א לאנגה אנד זוהן (A. Lange & Söhne) שני שעונים כמעט זהים. שעון אחד הגיע בגוף העשוי מזהב אדום, השעון השני הגיע בגוף העשוי מפלטינה. שני השעונים היו שעוני רטרפנטה (Rattrapante – כרונוגרף Split Seconds – כרונוגרף המאפשר מדידת של שני אירועים בו זמנית), עם לוח שנה נצחי. השעונים נקראו 1815 רטרפנטה לוח שנה נצחי ובימים אלו, עשר שנים לאחר ההשקה שלהם, משיקה החברה גרסה חדשה של השעון הזה, הפעם בזהב לבן. מוזמנים להכיר את יצירת המופת החדשה ביחד איתנו.

1815 רטרפנטה לוח שנה נצחי – מפרט טכני

השעון החדש של א לאנגה אנד זוהן מגיע בגוף העשוי מזהב לבן כאמור, בקוטר של 41.9 מ״מ ובעובי של 14.7 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, עם שני לחצני כרונוגרף הממוקמים בצד ימין של השעון בצורת כרית, עדינים מאוד למראה, כשביניהם הכתר של השעון.

1815 רטרפנטה לוח שנה נצחי. מקור - TimeandWatches.
1815 רטרפנטה לוח שנה נצחי. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח זהב אדום מרשים, עם משחק של עומק בין השכבות השונות שלו. השכבה הגבוהה ביותר היא השכבה החיצונית, שם אנו מוצאים טבעת דקות בצורת פסי רכבת. מתחתיה אנו מוצאים שכבה נוספת, עליה אנו מוצאים ספרות ערביות ואת החריצים ללוחות הקטנים המשולבים בשעון.

תצוגת מצב הירח. מקור - TimeandWatches.
תצוגת מצב הירח. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 אנו מוצאים את לוח תצוגת החודש, כשהשכבה התחתונה שלו היא תצוגת השנה המעוברת. בשעה 6 אנו מוצאים את תצוגת מצב הירח ובשעה 9 אנו מוצאים את תצוגת היום בחודש, כשהשכבה התחתונה של הלוח הזה היא תצוגת היום בשבוע. בשעה 12 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, כשהשכבה התחתונה שלו היא תצוגת רזרבת הכוח של המנגנון.

כרונוגרף 30 דקות ורזרבת כח. מקור - TimeandWatches.
כרונוגרף 30 דקות ורזרבת כח. מקור – TimeandWatches.

הסידור ההרמוני הזה מקנה איזון כמעט מושלם ללוח השעון, כשלמרות שילוב קומפליקציות רבות כל כך, לוח השעון קריא ונקי יחסית למראה. בנוסף, שילוב מחוגים בצבע כחול, עם תצוגת מצב הירח עם הרקע הכחול משדרגים עוד יותר את המראה הקלאסי והכל כך אלגנטי של השעון הזה.

1815 רטרפנטה לוח שנה נצחי – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר L101.1 של א לאנגה אנד זוהן. מנגנון מתיחה ידנית מתקדם, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 42 שעות. המנגנון המרהיב מגיע עם 631 חלקים בסך הכל, 211 מתוכם הם רכיבי לוח השנה הנצחי ו-206 מהם הם רכיבי מנגנון הכרונוגרף רטרפנטה.

המנגנון במלוא הדרו. מקור - TimeandWatches.
המנגנון במלוא הדרו. מקור – TimeandWatches.

היות וגלגל האיזון של המנגנון מבצע שש תנודות בשניה, ניתן למדוד באמצעות השעון את הזמנים בדיוק של שישית השנייה. כדי לשפר את הקריאות של מחוגי שניות הכרונוגרף, חילקה א לאנגה אנד זוהן את טבעת הדקות-שניות, כשכל מקטע של דקה (או שניה) מחולק למעשה ל-3 מקטעים קטנים, מה שמאפשר קריאה נוחה יותר של הזמן.

631 רכיבים מרכיבים את היצירה הזאת.מקור - TimeandWatches.
631 רכיבים מרכיבים את היצירה הזאת.מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

ה-1815 רטרפנטה לוח שנה נצחי מאזכר את שנת הלידה של מייסד א לאנגה אנד זוהן – פרדיננד אדולף לאנגה, שנולד בדרזדן ב-25 לפברואר 1815. השעון הזה, כמו גם שני השעונים הקודמים בסדרה שהגיעו לפני עשר שנים, הם דוגמה נהדרת לסגנון העיצובי המאופק והמובהק כל כך של החברה הזאת, שלדעת חובבי שעונים רבים, אפשר להרחיב את המונח ״השילוש הקדוש״ ולהכניס אותה לתוך הרשימה המכובדת שכוללת את אודמר פיגה, ושרון קונסטנטין ופטק פיליפ, כשאפשר אפילו לשמוע קולות שקוראים להכניס את א לאנגה אנד זוהן במקום אחת החברות הקבועות בשילוש הקדוש.

1815 רטרפנטה לוח שנה נצחי. מקור - TimeandWatches.
1815 רטרפנטה לוח שנה נצחי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של א לאנגה אנד זוהן, רפרנס 421.056FE, יגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות, כשהוא משווק עם רצועת עור תנין חומה. תג המחיר של השעון לא פורסם, כשכנהוג בשעוני יוקרה ברמה הזאת, את המחיר תקבלו רק בבוטיק של החברה, אחרי שיתהו מעט על קנקנכם. אם אתם רוצים לדעת כמה פחות או יותר אתם צריכים שיהיה לכם בקנקן, תרשו לנו לספר לכם שהדגמים הקודמים נמכרים בכ-250 אלף דולרים.

השורה התחתונה

בשתי מילים? Haute Horlogerie. בחמש מילים? אין יותר Haute Horlogerie מזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של א לאנגה אנד זוהן.