במסגרת תערוכת Watches & Wonders שהתקיימה בשנה שעברה, הציגה מון בלאן את סדרת שעוני הצלילה שלה, ה-1858 ים קפוא (Iced Sea). שעוני צלילה במראה קלאסי, עם לוחות בצבע שחור, כחול וירוק, שמאופיינים בטקסטורה בדמות ים קפוא, עם בזל אינסרט קרמי בצבע תואם. בימים אלו השיקה מון בלאן שעון חדש בסדרה, 1858 ים קפוא מהדורה מוגבלת ל-FWC (באנגלית 1858 Iced Sea Limited Edition For The FWC), שיתוף פעולה עם ה-Fine Watch Club, מועדון חברים לחובבי שעונים מסביב לעולם. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

1858 ים קפוא מהדורה מוגבלת ל-FWC – מפרט טכני

השעון החדש של מון בלאן מגיע בגוף זהה לזה של השעונים האחרים בצלילה. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד 316L ומגיע בקוטר של 41 מ״מ ועובי של 12.9 מ״מ.

1858 ים קפוא מהדורה מוגבלת ל-FWC. מקור - Monochrome Watches.
1858 ים קפוא מהדורה מוגבלת ל-FWC. מקור – Monochrome Watches.

מון בלאן משלבת בשעון בזל חד כיווני מפלדת אל-חלד עם אינסרט קרמי, בצבע ירוק, כשהשעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי.

הלוח ״הקפוא״ של השעון. מקור - Monochrome Watches.
הלוח ״הקפוא״ של השעון. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח ״הים הקפוא״ אותו הציגה מון בלאן בשעונים הקודמים בסדרה, מעין מראה של מים קפואים ועמוקים או קרחון אם תרצו, אותו משיגה מון בלאן בעזרת טכניקה עתיקה בשם gratté-boisé. לוח השעון מגיע בצבע ירוק, כשעל הלוח אנו מוצאים את הספרות הערביות 6 ו-9, כשבשעה 11 אנו מוצאים את הספרות הערביות 23, מספר השעונים במהדורה המוגבלת.

1858 ים קפוא מהדורה מוגבלת ל-FWC – מנגנון

בתוך השעון משלבת מון בלאן את קליבר MB 24.17. למרות השם המרשים, מדובר במנגנון המבוסס על קליבר SW-200 של סליטה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה (תדר של 4Hz) ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

גב השעון. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם גב מוצק, כך שאנחנו לא יכולים לראות את המנגנון, אם כי על גב השעון אנו מוצאים תחריט של קרחון מעל ומתחת לפני המים, כשמתחת למים אנו מוצאים גם צוללן. בנוסף, על גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב LIMITED EDITION – מהדורה מוגבלת.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שיתוף פעולה של מון בלאן עם מועדון החברים Fine Watch Club. שיתוף הפעולה מגיע בדמות שעון במהדורה מוגבלת, עם ציון של מספר היחידות במהדורה המוגבלת על לוח השעון. לא ברור לנו ומון בלאן לא פרסמה מדוע נבחר המספר 23 דווקא. אם אתם שואלים אותנו, היינו מהמרים כי מדובר בשנה הנוכחית לשיתוף הפעולה.

הלוגו של מון בלאן בכתר של השעון. מקור - Monochrome Watches.
הלוגו של מון בלאן בכתר של השעון. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של מון בלאן, רפרנס FWC-MTB-ICED-001, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 23 יחידות. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים. השעון מגיע עם צמיד פלדת אל-חלד, עם מנגנון מהיר להחלפת רצועות. תג המחיר שלו עומד על 3,295 פרנקים שוויצריים, שהם כ-3,600 דולרים אמריקאיים.

1858 ים קפוא מהדורה מוגבלת ל-FWC. מקור - Monochrome Watches.
1858 ים קפוא מהדורה מוגבלת ל-FWC. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

טוב, זה לא המקרה הקלאסי שבו אנחנו רוצים להגיד למון בלאן – תמשיכי לעשות עטים. השעון מיוחד ויוצא דופן, בגלל טקסטורת הלוח ובגלל הספרה 23 בלוח השעון. עם זאת, תג המחיר שלו נראה לנו קצת גבוה מדי, במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר בשעון צלילה עם בזל קרמי ועם מנגנון סליטה, משהו שנשמע לנו כמו תיאור מדויק לשעון של אוריס (מבלי לזלזל בה כמובן), כשהשעונים של אוריס מגיעים בדרך כלל עם תג מחיר נמוך הרבה יותר …

למעבר לאתר של מון בלאן.