תערוכת SIHH 2019 תפתח בעוד כחודש וקצב ההשקות לקראת התערוכה רק הולך ומתגבר. היום אנו מדווחים על ארבעה שעוני טייסים חדשים מבית IWC, יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית, שהיא אחת היצרניות המזוהות ביותר בתחום שעוני הטייסים. IWC מתמקדת בחומרים חדשים שאותם תשלב בשעונים החדשים שלה, ביניהם שעון במהדורה מוגבלת עם קומפליקציה נדירה במיוחד –טורבילון כוח קבוע (Constant-Force Tourbillon). השעונים החדשים, שעשויים מחומרים מתקדמים כמו סראטאניום וברונזה ומשלבים תכונות מתקדמות, מייצגים את פסגת הטכנולוגיה בתעשיית השעונים ויכולות העיצוב של IWC.

שעון IWC Timezoner Spitfire Edition “The Longest Flight” רפרנס IW395501

ה- “IWC Timezoner Spitfire Edition “The Longest Flight הוא שעון טייסים עם תצוגת תאריך ושעון 24 שעות, שמגיע בקוטר של 46 מ”מ ויגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. ה-IW395501 מתבסס על מנגנון 82760, מנגנון תוצרת בית חדש של IWC והוא מגיע עם גוף מפלדת אל-חלד ורצועת בד ירוקה, בהשראת מטוס הספיטפייר האגדי.

ה-Timezoner מגיע עם תצוגת 24 שעות מתחת לסמן השעה 12, כשתצוגת התאריך ממוקמת בשעה 3. השעון משתמש בטכניקה מרשימה לשינוי השעה – על הבזל של השעון מופיעות ערים שונות בעולם, כשסיבוב הבזל בהתאם לכיתוב מקדם בהתאם את מחוג השעות ואת סמן ה-24 שעות. מדובר באחד הפתרונות היעילים והמתקדמים שקיימים לשינוי שעה מבלי ללחוץ על כפתור כלשהו או לשחרר את כתר השעון ולספק סוג של פונקציית GMT מבלי לשלב מחוג נוסף בשעון.

שעון IWC SPITFIRE TIMEZONER
שעון IWC SPITFIRE TIMEZONER. מקור – IWMAGAZINE.

כאמור, ה-Timezoner יגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות ועם תג מחיר של 12,400 דולרים, כש-IWC מודיעה כי ייתכן והמחיר ישתנה עד להשקה הרשמית.

שעון IWC Double Chronograph Top Gun Ceratanium רפרנס IW371815

במסגרת קולקציית שעונים חדשה של IWC, קולקציית Top Gun, על שם הסרט המפורסם משנות ה-80 בכיכובו של טום קרוז, משיקה IWC  את ה-IW371815, שעון טייסים עם קומפליקציית כרונוגרף שמגיע כולו בצבע שחור מטוסים (Jet Black), כשהשעון מבוסס על סגסוגת סרטניום– סגסוגת המשלבת את היתרונות של טיטניום ושל החומרים הקרמיים שמהם עושים שעונים, כשעל פי IWC מדובר בגוף שעון קל משקל ועמיד במיוחד ועם זאת קשיח ועמיד בפני שריטות. לפי IWC  החומר החדש מעניק גם תחושה טובה יותר במגע עם העור האנושי ובעל עמידות גבוהה הרבה יותר בפני קורוזיה.

שעון IWC TOP GUN CHRONOGRAPH. מקור - IWMAGAZINE.
שעון IWC TOP GUN CHRONOGRAPH. מקור – IWMAGAZINE.

IWC משתמשת בחומר החדש לכל רכיבי השעון, כולל כפתורי הלחיצה ורכיבים שונים בשעון, מה שהופך את ה-IW371815 לשעון השחור לחלוטין הראשון של IWC. השעון מגיע עם מנגנון הכרונוגרף של IWC, קליבר 79230, עם קומפליקציית Split Seconds.
ה-IW371815 צפוי להגיע לשווקים במחיר של כ-15,000 דולרים, אם כי גם כאן, תג המחיר הסופי של השעון טרם נקבע.

שעון IWC Chronograph Spitfire Bronze רפרנס IW387902

שעון כרונוגרף נוסף ש-IWC מציגה, שמגיע עם שילוב של גוף ברונזה ולוח בצבע ירוק-זית, שמקנים לו שילוב צבעים מרשים. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-60 מטרים, מנגנון כרונוגרף , תוצרת בית של IWC, קליבר 69830, כשזהו השעון הראשון מבית IWC שמגיע עם גוף בקוטר של 41 מ”מ עם מנגנון מסדרת 69000 של החברה. ה-IW387902 הוא השעון הנגיש ביותר מבין הדגמים החדשים של IWC והוא צפוי להגיע עם תג מחיר של כ-6,250 דולרים.

שעון IWC SPITFIRE CHRONOGRAPH BRONZE
שעון IWC SPITFIRE CHRONOGRAPH BRONZE. מקור – IWMAGAZINE.

שעון “IWC Big Pilot’s Watch Constant-Force Tourbillon Edition “Le Petit Prince

גולת הכותרת בדגמים החדשים של IWC, השעון הראשון של החברה שמגיע עם גוף שעון וכתר שעשויים מזהב אדום, כשהוא משלב קומפליקצית Constant Force Tourbillon – מנגנון כוח קבוע שמוגן בפטנט, פרי פיתוחה של IWC, שמבטיח כי משרעת האיזון של המנגנון תשאר קבועה וכך גם הדיוק של השעון. השעון מגיע עם תצוגת מצב ירח נצחית (Perpetual Moon Phase), שעל פי IWC, יש לשעון 577 שנים לפני שיידרש כיוון מחודש – וגם הוא, של יום אחד בלבד. השעון מגיע עם לוח מרהיב בצבע כחול, כשמלבד מנגנון הטורבילון ומצב פני הירח, ניתן לראות על גביו גם את מצב צבירת הכוח של המנגנון, שמגיע עם צבירת אנרגיה של 96 שעות. גם כאן מדובר במהדורה מוגבלת, אם כי הרבה יותר משעון ה-“The Longest Flight”, כש-IWC תייצר 10 יחידות בסך הכל משעון ה-“Le Petit Prince” של ( רפרנס IW590303 ), במחיר של כ-235,000 דולרים.

שעון IWC LE PETITE PRINCE. מקור - IWMAGAZINE.
שעון IWC LE PETITE PRINCE (מקור – IWMAGAZINE)