טיול בחו”ל מזמן לחובבי השעונים אינספור גירויים ואטרקציות, עם מגוון רחב של חנויות שעונים ובוטיקי יוקרה של מותגי העל שעליהם ניתן רק לחלום בישראל. אבל גם אם אתם לא חובבי תיירות “חלונות ראווה” – עדיין ניתן ליהנות ממגוון רחב של מוזיאונים ומרכזי מבקרים של יצרניות שעונים מובילות שבהם תוכלו לבלות שעות רבות ולהעשיר את הידע שלכם בעולם השעונים. ריכזנו עבורכם חמישה יעדים בולטים לטיולים לחובבי שעונים ברחבי העולם. טיסה נעימה.

היעד הברור מאליו – שוויץ

המדינה שמזוהה יותר מכל עם עולם השעונים היא היעד הראשון שכל חובב שעונים מעלה בדעתו לטיול, עם מגוון עצום של יצרניות שעונים גדולות יותר וגדולות פחות הממוקמות במדינה שניתן להתרשם ממרכזי המבקרים שלהם. אם אלו לא מספיקים לכם, אתם תמיד יכולים לבקר באחד מהמוזיאונים הרבים שמפוזרים במדינה – החל מה-MIH (ר”ת The Musée international d’Horlogerie) שמכיל את אחד מהאוספים הגדולים בעולם של שעונים, ה-Musée d’Horlogerie du Locle שממוקם לא רחוק ממנו (מוזמנים לבדוק באתר את שעות הפתיחה) , מוזיאון אומגה בביין או מוזיאון פאטק פיליפ בג’נבה ועד ל-Espace Horloger בלה סניטר, ה-Beyer Clock and Watch Museum בציריך ומוזיאון IWC שממוקם 40 דקות מציריך.

למטיבי לכת – טוקיו, יפן

לא משנה מה אתם חושבים על סייקו, אם אתם חובבי שענות אמיתיים ונקלעתם במקרה למזרח הרחוק, אתם חייבים לבקר במוזיאון סייקו בטוקיו. למרות שגם אם לא תתאמו מראש, סביר להניח שיקבלו אתכם בשמחה במוזיאון, מומלץ לתאם את הביקור מראש, כך שתוכלו לזכות להדרכה צמודה וללמוד על התפקיד החשוב של היצרנית היפנית בעולם השעונים ותוכלו גם להבין מדוע היא מוערכת כל כך בארץ השמש העולה.

לחובבי אופנה ושעונים – איטליה

ארץ המגף אולי מזוהה פחות משוויץ עם תעשיית השעונים ונחשבת ליעד המוביל בעולם לחובבי אופנה, אבל עם מותגים כמו פנראיי, בולגרי או גוצ’י ומגוון רחב של חברות אופנה שמייצרות גם שעונים, איטליה יכולה להוות יעד נפלא לחובבי שעונים ואם אתם בקטע של מוזיאונים, אחד המוזיאונים המומלצים ביותר לחובבי אומנות ושענות הוא ה-Museo Poldi Pezzoli שנמצא במילאנו, בירת האופנה העולמית.

לחובבי בירה ושעונים – גרמניה

ברלין הפכה מזמן לאחד היעדים הפופולריים ביותר בקרב ישראלים באירופה, אז אם אתם כבר נמצאים במדינה או שאתם מתכננים טיול לאירופה, תופתעו לגלות שבגרמניה נמצא אולי המספר הגדול ביותר של מוזיאונים בתחום השעונים, כשהבולט שבהם הוא מוזיאון ה-Glashütte, שמציין עשור להקמתו ב-2018 ומציג את ההיסטוריה של תעשיית השעונים החל משנת 1845.

לחובבי כדורגל ובית המלוכה הבריטי – אנגליה

אנגליה משופעת במוזיאונים בכל תחום כמעט, כך שלא תופתעו לגלות שהיא לא מקפחת את חובבי השעונים, עם מוזיאונים שפזורים בכל רחבי המדינה, כשהשיא כמובן בלונדון עצמה, שם אחד המוזיאונים המומלצים ביותר לחובבי שעונים הוא ה-ClockMakers Museum, שמציג מעל ל-600 שעונים אנגליים ואירופאים, מכשירי מדידת זמן ימיים ואפילו מספר פריטים נדירים מהשנים 1600 ועד 1850.

לפני שאתם אורזים מזוודות

הערה קטנה וחשובה לפני שאתם ממהרים לארוז מזוודות ולקבוע טיול לאחד מהיעדים ברשימה – שימו לב כי חלק מהמוזיאונים ומרכזי המבקרים לא פתוחים לאורך כל השנה, כשבחלקם זמני הפעילות משתנים מעונה לעונה. תמיד כדאי לבדוק באתרי האינטרנט שלהם ולנסות ולקבוע ביקור מסודר מראש, כדי שלא תתאכזבו כשתגיעו ליעד ותגלו שהוא חס וחלילה סגור …