אם אתם נמצאים בשלבים הראשונים שלכם בעולם השעונים ורק לאחרונה גיליתם שיש עוד חברות שמייצרות שעוני יוקרה חוץ מרולקס – אתם מוזמנים לשמור את המדריך הזה כבסיס לאוסף השעונים העתידי שלכם. אבל גם אם אתם נמצאים בשלב שאתם מדקלמים פרטים על יצרניות שעונים ויודעים לציין את השנה המדויקת בה רולקס הפסיקה להשתמש במנגנון מתוצרת זניט לשעוני הכרונוגרף שלה, אתם עדיין מוזמנים לרענן את הזיכרון שלכם ולראות עד כמה אוסף השעונים שלכם מגוון ולוודא שיש לכם את כל אחד מהשעונים שהם בגדר חובה לכל אספן שעונים שמכבד את עצמו.

אז מהם 5 סוגי שעונים שאתם חייבים באוסף שלכם ?

שעון של רולקס – כי בשביל זה נכנסתם בכלל לכתבה הזאת

בואו תהיו כנים ותודו שנכנסתם לכתבה הזאת רק בשביל לראות אם כללנו רולקס בחמישייה שלנו או לא וסביר להניח שאתם כבר מוכנים עם תגובות בעד או נגד עוד לפני שקראתם את הפסקה הראשונה. התלבטנו אם לשמור את רולקס לסוף או לשים אותם באיזשהו מקום טוב באמצע, אבל בסוף החלטנו להתחיל איתם, כי באמת שאי אפשר להיות אספן שעונים או חובב שעונים מבלי שתרצו את אחד מהדגמים של החברה על פרק כף היד שלכם.

בין אם זה סאבמרינר עם או בלי תאריך, GMT באטמן או דייטג’סט עדין, אף אוסף לא יהיה מושלם בלי אחד מהדגמים של החברה.

שעון כרונוגרף – כי אתם לא יכולים להסתפק בשעון שרק מראה את השעה

גם אם השימוש היחידי שלכם בפונקציית כרונוגרף תהיה רק כדי למדוד את הזמן שעבר מהפעם האחרונה שחיפשתם אחרי שעון חדש לאוסף שלכם, אתם לא באמת יכולים להיות חובבי שעונים או אספני שעונים מבלי שיש לכם לפחות שעון כרונוגרף אחד באוסף שלכם (ואם אתם לא יודעים מה זה כרונוגרף, אתם מוזמנים לבקר במילון המושגים שלנו ולהכיר מונח חדש).

שניים מהכרונוגרפים האיקוניים ביותר בהיסטוריה של עולם השעונים הם האומגה ספידמאסטר כרונוגרף 3510 והרולקס דייטונה 116520, כשמטיבי הלכת יוסיפו לרשימת הקניות שלהם זניט אל פרימרו כדי להראות שהם באמת מבינים במנגנוני כרונוגרף, אבל גם אם התקציב שלכם צנוע יותר, תוכלו למצוא מגוון רחב של שעוני כרונוגרף במחירים קצת יותר ידידותיים לכיס.

שעון ערב אלגנטי – כי אין לנו משהו מגניב לכתוב פה …

סביר להניח שאת המשיכה שלכם לעולם השעונים התחלתם בגלל שעון מתכתי כלשהו, אבל גם אם אתם לא חושבים שתזכו בפרס נובל כלשהו או שמלכת אנגליה תשלח לכם הזמנה למסיבת תה, אתם עדיין צריכים להחזיק לפחות שעון אחד עם רצועת עור שחורה או חומה שיתאימו לאירועים רשמיים.

השעונים הללו הם קוד לבוש הכרחי בחתונות מפוארות, מסיבות קוקטייל או ערבי התרמה כאלו ואחרים, בנוסף לחליפות טוקסידו ונעליים מצוחצחות ומבריקות. אתם יכולים ללכת על בחירה קלאסית כמו קרטייה סנטוס XL או IWC פורטוגז או להראות שאתם מכירים את קוד הלבוש, אבל עדיין רוצים להיות מיוחדים עם פנראיי לומינור.

זה פשוט לא נשמע טוב בעברית, אז נקרא לזה – The Conversation Watch

מה אנחנו רוצים ממכם אתם בטח שואלים? מדובר בשעון שיש לכם ערך סנטימנטלי כלשהו אליו – בין אם מדובר בסייקו ישן שסבא שלכם נתן לכם לבר מצווה או שעון שאבא שלכם קיבל בסוף המסלול שלו בצבא, שעון שקשור לספורט מסוים שאתם עוסקים בו או שעון שראיתם בסרט ושמיד רציתם לקנות. אז למה אנחנו קוראים לו – The Conversation Watch – או שעון השיחה ? כי זה בדיוק השעון שיהיה על היד שלכם כשתוציאו את המשפט הבא מהפה – “אה, הענתיקה הזאת\השעון הזה\הגרוטאה הזאת? לא תאמינו איזה סיפור משוגע …” וסביר להניח שמישהו יצטרך לעצור אתכם לפני שתסיימו את כל הסיפור שהכנתם מראש …

שעון החלומות (אנחנו עדיין מנגבים את הריר שלנו מהמקלדת) –

מה זה שעון החלומות ? שעון נדיר במיוחד או שנמצא מעל לרמת התקציב שלכם, כזה שגורם לכם כל הזמן להשתעשע ברעיון של למכור את כל אוסף השעונים שלכם (וסביר להניח שגם כליה או אבר אחר שלא נחוץ לכם בגוף) כדי להשיג אותו, בין אם מדובר בחלום שאינו בר השגה, כמו פאטק פיליפ שנמכר במיליוני שקלים או “סתם” רולקס דייטונה פול ניומן עם סיפור מאחוריו, סביר להניח שאתם יודעים בדיוק למה אנחנו מתכוונים ושבעוד 10 שניות מעכשיו תחפשו אותו בגוגל, סתם כדי להעלות חיוך מאוהב על הפנים שלכם ולהיזכר כמה זה כיף להיות חובב שעונים …