IWC היא אחת מיצרניות השעונים המובילות בענף שעוני היוקרה השוויצריים, אך בניגוד למותגים כמו רולקס, אומגה, אודמר פיגה או פאטק פיליפ, ההיסטוריה שלה קצת פחות מוכרת בקרב חובבי שעונים. אז כדי שלא תתקעו במבוכה בפעם הבאה שאתם מגיעים לקוקטייל חגיגי ונפגשים עם מעריץ מושבע של IWC, אספנו עבורכם 5 עובדות מפתיעות על החברה, כדי שתוכלו להשמע ממש כמו מומחי IWC אמיתיים.

IWC הוקמה על ידי אמריקאי

הדבר הראשון שכנראה עולה לכם בראש כשמדברים על שעוני יוקרה, אחרי מותגים כמובן, זה שוויץ, שנחשבת מולדת שעוני היוקרה ומרכזת בתוכה את מרבית יצרניות שעוני היוקרה וביניהן גם את IWC, שמייצרת כמובן את השעונים שלה במדינה. אך מי שהקים את IWC היה דווקא בחור אמריקאי, פלורנטיין אריאוסטו ג’ונס, יליד בוסטון, שעשה את כל הדרך עד לשוויץ הרחוקה בשנת 1868 כדי להקים את חברת השעונים שלו, שנקראה בשם “.International Watch Co” או, אם תרצו, ר”ת “IWC”. ג’ונס הביא עימו טכנולוגיות ייצור מתקדמות מארצות הברית, אותן הוא הצליח לשלב בהצלחה רבה עם יכולות ייצור השעונים המסורתיות בשוויץ, מה שתרם באופן משמעותי להצלחה של החברה.

IWC לא ממוקמת ב”מרכז ייצור שעוני היוקרה השוויצרי”

חובבי שעוני היוקרה מכירים בוודאי אזורים כמו לה ברסו, עמק דה ג’ו ועוד, אזורים שנחשבים ל”עמק הסיליקון” של תעשיית ייצור השעונים השוויצריים, שם ניתן למצוא מותגי יוקרה רבים מענף השעונים. אך בניגוד לחברות השוויצריות, ג’ונס בחר למקם את המפעל שלו מרחק רב מאותו אזור, כשהמיקום למפעל נבחר בקפידה – קרוב לנהר הריין, מה שאפשר לו לנצל את כוח ההידרו של המים כדי להפעיל את המכונות במפעל ובכך לחסוך בעלויות. למעשה, IWC היא יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית היחידה שממוקמת באזור המזרחי של שוויץ.

שעון ה-IWC AQUATIMER 2000
שעון ה-IWC AQUATIMER 2000

IWC לא מייצרת שעונים כדי שתדעו מה השעה

אם תשאלו אדם ממוצע מהרחוב, למה הוא עונד שעון או למה הוא רכש את שעון היד שלו, סביר להניח שהוא יאמר לכם – כדי לדעת מה השעה. אבל ב-IWC מאמינים שזאת לא המטרה היחידה או המטרה העיקרית שלשמה החברה מייצרת בכלל שעונים.

בראיון שנתן נשיא IWC בצפון אמריקה, אדוארד ד’ארבאומונט (Edouard D’Arbaumont) לרגל השקת שעון ה-IWC Perpetual Calendar (לוח שנה נצחי) במהדורה מוגבלת, לרגל פסטיבל הסרטים של טריבקה בשנת 2016, הוא אמר: “אנחנו לא חושבים שמישהו קונה את השעונים שלנו כדי לדעת מה השעה. זה הכל סביב ה-DNA של החברה, ההיסטוריה של המוצרים שלנו, מה שעומד מאחורי השעונים שלנו. אנחנו חייבים לספר סיפור, בדיוק כמו בתעשיית הסרטים”.

שעון ה-IWC PORTUGUESE הראשון לא סופק לפורוטוגל

שני אנשי עסקים פורטוגליים פנו ל-IWC בשנות השלושים המאוחרות עם בקשה “פשוטה” – הם ביקשו מהחברה לייצר שעוני יד שיהיו בעלי הדיוק של מכשירי הכרונומטר הימיים, שעונים שנודעו מאוחר יותר בשם Portuguese. הייתם מצפים משעון בשם פורטוגז, שהוזמן על ידי אנשי עסקים מפורטוגל, להגיע, לפני הכל, לפורטוגל? אז אתם טועים …

המשלוח הראשון של שעון כזה היה דווקא לאודסה, אוקראינה, ב-22 לפברואר 1939, למוכר שעונים מקומי. הפורטוגז הגיע לאדמת פורטוגל לראשונה רק שלוש שנים מאוחר יותר, במהלך פברואר 1942, למוכר שעונים מקומי בשם Pacheco.

המומחיות של IWC בייצור שעונים מתבטאת במגוון רחב של דגמים

IWC נחשבת לאחת מיצרניות שעוני היוקרה המובילות והבולטות כיום, עובדה שבחברה מתגאים בה בזכות ובצדק. החברה מתאפיינת אמנם בחדשנות בולטת, אך לא זו התכונה היחידה שתרמה להצלחה של החברה. החברה מצליחה לשלב באופן יוצא דופן את הצרכים ואורח החיים של גברים, עונדי השעונים, עם יכולות ההנדסה והטכנולוגיות השונות מענף השעונים, במגוון רחב של דגמים.

עבור בעלי רוח הרפתקנית במיוחד, השיקה IWC את שעון ה-Special Pilot בשנת 1936. מרגישים יותר טיפוסים ספורטיביים? IWC דאגה לכם בשנת 1967 עם ה-IWC Aquatimer, ממנו הגיע אחד השעונים המיתולוגיים של החברה, ה-IWC Aquatimer 2000. מעדיפים דווקא אלגנטיות? מוזמנים להכיר את ה-IWC Portofino שהושק ב-1984. מעדיפים שעונים עמידים במיוחד? בואו נחזור בחזרה ל-1955 ולשעון ה-IWC Ingenieur ואם אתם יודעים להעריך מורכבות טכנולוגית, עבורכם IWC השיקה את ה-Da Vinci Beta 21 Calibre בשנת 1969.

שעון ה-IWC DA VINCE PERPETUAL CALENDAR
שעון ה-IWC DA VINCE PERPETUAL CALENDAR

כל אחד מהדגמים הללו נחשב לפורץ דרך ובעל ייחודיות מרשימה משלו וכל אחד מהם הניח אבן יסוד נוספת בהיסטוריה המוצלחת של החברה.