יוליס נרדין (Ulysse Nardin), יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית, נחשבת ליצרנית קצת “אקזוטית” בעולם שעוני היוקרה, עם מספר מצומצם יחסית של דגמים (שהתרחב במקצת לאחרונה, עם השקתו של הדייבר החדש שלהם), ומצד שני – דגמים בולטים מאוד וקלים מאוד לזיהוי, שכבר במבט ראשון ניתן לזהות מי החברה שעומדת מאחוריהם.  הגורו אסף 5 עובדות שאתם צריכים להכיר על יוליס נרדין.

היסטוריה ארוכת שנים בעולם השעונים

יוליס נרדין הוקמה בשנת 1846 על ידי יוליס נרדין, אשר למד את תחום השענות מאביו, לאונרד פרידריך נרדין, כשהוא שיפר ומשדרג את כישוריו ההורולגיים תחת יצרני השעונים לואיס ז’אן-רישארד-דיט-ברסל ווויליאם דובואיס. מאז הקמת החברה, יוליס  נרדין השיגה מעל ל-4,300 פרסים בעולם השענות ו-18 מדליות זהב, כשלא מדובר רק בהישגים מהעבר הרחוק – שעוני החברה זוכים בפרסים רבים גם כיום, ביניהם פרס שעון הספורט הטוב ביותר ב-Grand Prix d’Horlogerie  בג’נבה, עם ה-Marine Regatta של החברה, בשנת 2017.

בעלות פרטית עד לשנת 2014

יוליס נרדין הייתה אחת מיצרניות השעונים המעטות שנשארו בבעלות פרטית, החל מהקמתה בשנת 1846 ועד לשנת 2014, במשך 168 שנים, אז נקנתה על ידי תאגיד מוצרי היוקרה קרינג (Kering) שבבעלותו מותגים נוספים כמו גוצ’י, איב סן לורן, בושרון, אלכסנדר מקווין, ג’יררד פרגה ועוד.

החברה ממוקמת בשוויץ ונמצאת באותו בניין מאז 1846

כמו מרבית יצרניות שעוני היוקרה, גם יוליס נרדין ממוקמת בשוויץ, כשהחברה הוקמה בלה-לוקלה, אזור שמאכלס יצרניות שעוני יוקרה נוספות. אם מדברים על שמירה על מסורת, יוליס נרדין יכולה ללמד לא מעט חברות בנושא זה, כשהחברה מייצרת שעונים באותו בניין שבו הוקמה בשנת 1846 עד היום.

יוליס נרדין מקסי מרין כרונומטר. מקור - יוליס נרדין.
יוליס נרדין מקסי מרין כרונומטר. מקור – יוליס נרדין.

קשר הדוק לתחום הצלילה

יוליס נרדין מפורסמת בעיקר בזכות שעוני הצלילה שלה, כשלחברה היסטוריה ארוכת שנים בתחום זה. החברה ייצרה במשך שנים רבות רק שעוני צלילה, ללא שום סוג אחר של שעונים בליין שלה. יוליס נרדין ייצרה שעונים עבור הצי השוויצרי, אבל לא רק עבורו – החברה שיתפה פעולה עם ציים של מדינות רבות במהלך השנים וייצרה עבורם גרסאות מיוחדות של שעונים ומכשירי מדידה, ביניהם הצי האמריקאי, אשר לו שיתוף פעולה הדוק עם יוליס נרדין, שמספקת עבורו שעוני צלילה ומכשירי מדידה ימיים.

יוליס נרדין דייבר דיפ. מקור - יוליס נרדין.
יוליס נרדין דייבר דיפ. מקור – יוליס נרדין.

הפצה ונקודות מכירה ברחבי העולם

למרות שגם בקרב חובבי שעונים מושבעים, יוליס נרדין לא נחשבת לאחד השמות הבולטים, החברה מחזיקה בנציגויות ב-102 מדינות שונות ברחבי העולם, עם מעל ל-500 נקודות מכירה רשמיות. ליוליס נרדין בנוסף 14 בוטיקים עצמאיים ברחבי העולם אשר פזורים על פני הגלובוס – טאייפאיי, בייג’ינג, שנגחאי, הונג קונג, מלזיה, מוסקבה, סנט פטרסבורג, קייב, קזחסטן, אנטליה, אשגבאד, דובאי, קזבלנקה ובוקה ראטון.

שעוני הסדרה הקלאסית של יוליס נרדין. מקור - יוליס נרדין.
שעוני הסדרה הקלאסית של יוליס נרדין. מקור – יוליס נרדין.

מנגנונים תוצרת בית ושענות עילית

יוליס נרדין ייצרה מנגוני אין האוס עבור דגמים בולטים של שעוני החברה – סדרת ה-Complication, סדרת ה-Freak, ה-Moonstruck, ה-Perpetual וה-Sonata. כמו יצרניות שעוני יוקרה מהנחשבות בעולם, גם ליוליס נרדין יש סדרה של שעונים המייצגים שאין מילה אחרת לתאר אותם מלבד שענות עילית – שעונים אשר משלבים שיבוצי אבנים ובעיקר תבליטים ותחריטים ברמה הגבוהה ביותר, עם דגמים כמו ה-Ulysse Nardin Platinum Classic Voyeur Erotic או דגמים שונים בסדרת ה-Hourstriker  של החברה.

לאתר יוליס נרדין העולמי