בשבועות האחרונים הוצפנו במספר רב של הכרזות שעונים חדשים שצפויים להגיע אלינו בתערוכת SIHH 2019, שנפתחה היום – 14 לינואר – בג’נבה שבשוויץ. תערוכת  SIHH 2019, ר”ת SALON INTERNATIONAL DE LA HAUTE HORLOGERIE, היא תערוכת השעונים השנייה בגודלה ובחשיבותה בעולם אחרי תערוכת באזלוורלד המפורסמת, אך נדמה כי בשנים האחרונות SIHH צוברת מעמד נכבד בזכות עצמה והופכת לאירוע משמעותי בלוח השנה של כל חובב שעונים ברחבי העולם. הגיע הזמן להכיר קצת יותר את התערוכה ולגלות מספר עובדות מעניינות אודותיה.

audemars piguet code11.59 perpetual calendar
אחת ההשקות החשובות של השנה – ה-CODE 11.59 של אודמר פיגה (מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

1991 – תערוכת SIHH מגיעה לעולם

תערוכת SIHH הראשונה בעולם נערכה בשנת 1991, לאחר שחמש יצרניות שעונים – באום & מרסייה (Baume & Mercier), קרטיה (Cartier), פיאג’ה (Piaget), ג’רלד ג’נטה (Gerald Genta) ודניאל רות’ (Daniel Roth), מחליטים לעזוב את באזלוורלד ומייסדים את SALON INTERNATIONAL DE LA HAUTE HORLOGERIE בג’נבה, במטרה ליצור תערוכה חדשה ואקסקלוסיבית יותר, שהשתרעה באותם ימים על פני כ-420 מטרים רבועים. בתערוכה האחרונה שהתקיימה, תערוכת SIHH 2018, כבר השתתפו בתערוכה 35 חברות שונות (מספר שיא), כשהתערוכה השתרעה על פני שטח של כ-2,800 מטרים רבועים וביקרו בה מעל ל-15,000 איש.

בלנפיין פיפטי פטומס פלטינה. מקור - בלנפיין.
גם בלנקפיין הצטרפה לחגיגת ההשקות – הבלנקפיין פיפטי פאטמוס פלטינה (מקור: אתר בלנקפיין הרשמי)

תערוכה אקסקלוסיבית וסגורה לקהל

כשאנחנו חושבים על תערוכות, בין אם מדובר בתערוכות שעונים, מחשבים או מכוניות, אנחנו חושבים על המוני מבקרים ששועטים אל דוכני התצוגה השונים. אבל בניגוד לבאזלוורלד, תערוכת SIHH הייתה סגורה בפני הציבור עד לשנת 2017 – כן, רק לפני שנתיים נפתחה התערוכה לקהל הרחב, כשעד אז, SIHH הייתה תערוכה שיועדה לאנשי המקצוע מתעשיית השעונים. היום התערוכה פתוחה כאמור לציבור הרחב, אם כי ב-SIHH ישנו גיל מינימום – 16, שמתחתיו לא ניתן להיכנס לתערוכה.

אפליקציית SIHH – לשבת בבית ולהיות בג’נבה

כחלק מהמאמצים הכבירים שעושה תעשיית השעונים כולה להתחבר אל עולם האינטרנט והטכנולוגיה, לתערוכה יש אפליקציה ייעודית למכשירי אנדרואיד ולמכשירי iOS, בה תוכלו לקבל מידע על סידורי התנועה לתערוכה, מפת ניווט בין דוכני התערוכה, חדשות, עדכונים והכרזות בזמן אמת וכמובן להתעדכן בלו”ז המלא של התערוכה ולצפות בסרטונים שונים מתוך התערוכה.

תערוכה אחרונה בתצורה הנוכחית ?

בחודשים האחרונים קיבלנו מספר דיווחים על יצרניות שעונים שהודיעו על עזיבת תערוכת באזלוורלד, כשגם SIHH לא נותרה חסינה בפני המגמה הזו, עם שני מותגי על שהודיעו כי ישתתפו בתערוכה בשנה זו בפעם האחרונה, אודמר פיגה וריצ’רד מיל, אבל SIHH צפויה לקבל חיזוק בשנת 2020, לאחר שגם ברייטלינג (Breitling) וגם בושרר (Bucherer) התקבלו כחברות בארגון ה-FHH, ר”ת Fondation de la Haute Horlogerie, שאחראי לארגון התערוכה. בחודש שעבר התבשרנו כי SIHH ובאזלוורלד ישנו את התאריכים שלהן, כששתי התערוכות יתקיימו האחת אחרי השניה בשבוע האחרון של חודש אפריל, החל משנת 2020, כשיהיה מעניין לראות האם השינויים הללו ישפיעו על האופי של התערוכה.

דגמי הסקלטון של הטונאו, עם אזור זמן כפול. מימין: גרסאת הרוז גולד, משמאל: גירסאת הפלטינה
דגמי הסקלטון של הטונאו, עם אזור זמן כפול. מימין: גרסאת הרוז גולד, משמאל: גירסאת הפלטינה. אחת ההשקות המיוחדות שקדמו לתערוכה עצמה (מקור: אתר קרטייה הרשמי)

מבול של השקות לפני התערוכה

בניגוד לבאזלוורלד, בה אנו נחשפים להכרזות רק במהלך התערוכה עצמה, החברות המשתתפות ב-SIHH שומרות על פחות חשאיות, ונראה כי ב-2019 המגמה מקצינה. בשבועות האחרונים אנו עדים למבול של הכרזות והשקות של שעונים חדשים ומנגנונים חדשים, זמן לא קצר לפני פתיחת התערוכה. בין ההשקות שראינו היו הדייבר של יוליס נרדין, שעונים חדשים של שפהאוזן (IWC), שעוני טונאו חדשים של קרטיה, ועוד השקות רבות.

הגורו דואג להביא לכם את כל החדשות הכי חמות מתערוכת SIHH 2019,

Stay tuned!