אין ספק כי כשאנחנו מזכירים את המילה שעון בקרב חובבי שעונים או כל אדם מהרחוב, הדבר הראשון שהצד השני של השיחה מדמיין בראשו זה גוף שעון בצורה עגולה. הגוף העגול הוא הסטנדרט הכמעט מוחלט בעולם השעונים. אבל אם יש לכם בעיה עם קווים מעוגלים או שאתם סתם טיפוסים שדווקא רוצים “לצאת מהקופסה”, הפתרון בשבילכם הוא “לחזור לקופסה” – שעונים בצורת ריבוע או מרובעים. למרות שאנחנו לא מקדישים להם יותר מדי תשומת לב או מחשבה, ישנם לא מעט שעונים איקוניים בצורת ריבוע שהגורו בטוח שאתם מכירים, רק שצריך להזכיר לכם אותם. מוזמנים לרענן את הזיכרון ביחד איתנו …

קרטיה סנטוס

את הסיפור של הקרטיה (Cartier) סנטוס הזכרנו כבר מספר פעמים ב-WatchGuru, כך שאנחנו די בטוחים שלא צריכים לספר לכם עליו, רק נזכיר שהוא נחשב לשעון היד הראשון בעולם לגברים, שלואי קרטיה פיתח עבור חברו, הטייס הברזילאי הנודע אלברטו-סנטוס דומונט, במטרה להקל עליו את קריאת השעה בזמן טיסה. גם היום, מעל למאה שנה לאחר השקתו, הסנטוס של קרטייה הוא אחד השעונים האיקוניים ביותר בעולם והנמכרים ביותר של קרטיה והוא בחירה מצוינת לשעון דרס פשוט נפלא – בין אם אתם מחפשים שעון מרובע או עגול.

שעון קרטייה סנטוס וינטאג'י. מקור - Monochrome Watches.
שעון קרטייה סנטוס וינטאג’י. מקור – Monochrome Watches.

טאג הויר מונאקו

המתחרה הישיר של הסנטוס על תואר השעון המרובע האיקוני ביותר בעולם, כשרבים יגידו לכם שאין כאן שאלה בכלל והמונאקו מנצח בלי למצמץ. טאג הויר השיקה את המונאקו המרובע הראשון בשנת 1969, כשאת הפופולריות שלו הוא צבר בזכות לא אחר מהשחקן הנודע סטיב מקווין, שנדמה שכל תעשיית השעונים חייבת לו הוקרה בצורה כזאת או אחרת. עם שני כרונוגרפים בשעה 3 ו-9, למדידת שניות ודקות בפונקציית הכרונו, פונקציית תאריכון בשעה 6 וגב שעון העשוי מזכוכית ספיר, דרכה תוכלו לראות את קליבר 12 כרונוגרף, המנגנון החדש של טאג הויר בדגמים הללו. גם אם אתם לא מתכוונים לעלות על מסלול המירוצים עם השעון ולתזמן הקפות, עדיין מדובר באחד השעונים האיקוניים ביותר בעולם, אחד משעוני הכרונוגרף האיקוניים ביותר בעולם ואחד השעונים האיקוניים ביותר של טאג הויר.

טאג הויר מונקו. מקור - טאג הויר.
טאג הויר מונקו. מקור – טאג הויר.

ייגר לה-קולטרה רברסו סקוודרה

גם הרברסו, כמו הסנטוס, הגיע במטרה לענות על צורך מסוים, במקרה שלו זה היה שעו שיעמוד בחבטות הקשות ובמכות שסופגים שחקני הפולו במהלך המשחק. הרברסו הוא אחד הדגמים האיקוניים ביותר בעולם השעונים, כשדגם הסקוודרה (Squadra) שלו, הוא אחת הגרסאות המרשימות ביותר שלו, עם מגוון רחב של פונקציות – אזור זמן שני, מחוון AM/PM, תאריכון ולוח קטן לשניות, כשלהשלמת המראה שלו מגיע הצד השני של השעון, דרכו אפשר לראות את המנגנון המרשים של השעון.

ייגר לה קולטרה רברסו סקוודרה. מקור - WATCH TALK FORUMS.
ייגר לה קולטרה רברסו סקוודרה. מקור – WATCH TALK FORUMS.

ראדו קרמי

ראדו היא אחת החברות שידועה ביצירתיות וחדשנות ושימוש בחומרים לא-סטנדרטיים בעולם השעונים, כשליין שעוני הראדו קרמיקה הפכו לסוג של אייקון בעולם השעונים והם בין השעונים המזוהים ביותר בעולם בקרב מי שאינם חובבי שעונים מושבעים. אמנם חלק גדול מליין השעונים הללו מגיע עם מנגנון קוורץ, אבל גם אם אתם “סנובים של שעונים” שלא מוכנים לענוד שעון שהוא לא מכאני על היד, אנחנו בטוחים שרפרנס R21808152 העדכני למשל, שמגיע עם מנגנון אוטומטי, ישכנע גם אתכם שיש משהו מיוחד בשעונים של החברה שהפכה לשם נרדף לשימוש בחומר קרמי.

שעון ראדו קרמיקה. מקור- ראדו.
שעון ראדו קרמיקה. מקור- ראדו.

רוג’ר דובואיס גולדן סקוור

רוג’ר דובואיס הקים אמנם את חברת השעונים שלו רק בשנת 1995, אבל זה לא מה שמונע מהשעונים שלו להיות יצירות אומנות של ממש ולחברה שלו להיחשב לאחת החברות ששייכות לקומץ יצרניות השעונים שלשעונים שלהן ניתן להתייחס כ”שענות עילית”. הגולדן סקוור, כשמו כן הוא, שעון מרובע, עם גוף העשוי מזהב לבן 18 קראט, ספרות רומאיות גדולות במיוחד ומחוגים בצבע כחול, כשגם כאן השעון מגיע עם גב עם זכוכית ספיר, דרכה תוכלו להתרשם מהמנגנון האוטומטי המרשים של השעון.

שעון רוג'ר דובואיס גולדן סקוור. מקור - RAKUTEN.
שעון רוג’ר דובואיס גולדן סקוור. מקור – RAKUTEN.

שעון בונוס לחובבי הסרטים – אומגה לה-מג’יק

השחקן הנודע אל פאצ’ינו, בתפקיד הבלתי נשכח שלו כטוני מונטנה בסרט “פני צלקת” ענד שעון זהב מרובע, שעד היום מעורר דיונים רבים ברחבי הרשת. השעון שענד מונטנה בסרט הוא ה-“Omega La Magique”, שעון קוורץ אנלוגי שיוצר למשך זמן קצר מאוד, שגולת הכותרת שלו היא דווקא לוח עגול במרכז הגוף המרובע שלו. מונטנה-פצ’ינו ענד את השעון בסצנות רבות שהופיעו בסרט והפך אותו לסוג של אייקון, לפחות עבור חובבי סרטים.

שעון האומגה לה מג'יק של אל פצ'ינו. מקור - Montrex Collection.
שעון האומגה לה מג’יק של אל פצ’ינו. מקור – Montrex Collection.