בית המכירות הפומביות Heritage Auctions צפוי לערוך היום מכירה פומבית גדולה במיוחד של שעונים, עם 643 שעונים מתקופות שונות, החל משעונים מהמאה התשעה עשרה ועד לשעונים מכאניים מהשנים האחרונות, אבל בין מאות הפריטים שיוצעו למכירה בולטים במיוחד חמישה שעונים סופר נדירים שיגרמו לכל חובב שעונים להזיל ריר, בואו ונכיר אותם ואת ההצעות שכבר התקבלו מראש עבורם.

רולקס דייטונה רפרנס 6241 “ג’ון פלייר” ספיישל (“Rolex Daytona Reference 6241 John Player Special”)

נדמה כי הלהיט החם של עולם השעונים או ליתר דיוק, של עולם המכירות הפומביות של השעונים, הם שעוני הרולקס דייטונה בגרסאות השונות שלהם. הפעם אנחנו לא מקבלים רולקס דייטונה פול ניומן, אלא את גרסת הזהב עם הלוח השחור של שעון הכרונוגרף של רולקס. גרסת ה-John Player Special נקראת כך על שם מכונית הפורמולה 1 של אגדת המירוצים איירטון סנה, אשר נהג במכונית פורמולה 1 בצבע שחור עם כיתוב זהוב של הספונסרית של הקבוצה, חברת הטבק John Player & Sons, בדיוק כמו צבעי הרולקס דייטונה, שמגיע עם לוח שחור וסאב-דיילים בצבע זהב. השעון הספציפי שמוצע למכירה מגיע עם צמיד הג’ובילי של רולקס, שעליו הכיתוב Van Cleef & Arpels, כשאמנם אין ניירת שמאשרת את זה, אבל ככל הנראה מדובר בשעון שנמכר חדש על ידי Van Cleef & Arpels. שעון דומה נמכר במאי האחרון תמורת סכום של 912,500 פרנקים שוויצרים.

רולקס דייטונה 6241 ג'ון פלייר ספיישל
רולקס דייטונה 6241 ג’ון פלייר ספיישל

ההצעות עבור השעון הזה מתחילות בסכום של 350 אלף דולרים.

קרטייה טנק מכניק פלטינה (“Cartier Tank Mechanique Platinum”)

אם חשבתם ששעוני קרטייה טנק במתכות לבנות הם נדירים, הרי ששעוני קרטייה טנק מפלטינה הם הנדירים ביותר, כשאחד מהם מצא את דרכו למכירה הזאת. עם גובה של 30 מ”מ ורוחב של 23.5 מ”מ וגוף מפלטינה, לוח בצבע קלף עם דוגמה של גלים עדינים ומחוגים בצבע כחול עמוק. על הלוח ניתן לראות מספר סימני בלאי שעבור חובבי שעוני וינטאג’ רק מוסיפים לערכו של השעון, מה גם שהם לא פוגעים יותר מדי במראה הכללי של השעון.
קרטייה טנק מכניק פלטינה
קרטייה טנק מכניק פלטינה
בחלקו האחורי של השעון ניתן למצוא את החריטה “PLATINE”, כשהלוגו של קרטייה עדיין נמצא במצב כמעט מושלם על גב השעון, מה שמוכיח שהשעון לא עבר ניסיונות חידוש או פוליש כלשהם, כשלהשלמת המראה של השעון אנו מוצאים אבזם פריסה (Deployant Buckle) מקורי מזהב לבן של קרטייה, שככל הנראה הגיע במקור עם השעון. ההצעות עבור שעון זה מתחילות ב-3,200 דולרים, אך הוא צפוי להמכר תמורת סכום גבוה הרבה יותר.

F.P. Journe T-30 Tourbillon

שעון שהושק כחלק ממהדורה מוגבלת של שעוני יד שהושקו לרגל 30 שנה לחברת F.P Journe, כשהוא מגיע עם גוף טו-טון, עם שילוב של זהב אדום וכסף, כשעל חלקי הכסף של השעון ניתן למצוא מספר כתמים וסימני שימוש. הלוח של השעון מגיע עם עיצוב קלאסי שמבוסס על קווים עדינים ודקים, כשגם הטיפוגרפיה שעל הלוח משלימה את המראה המיוחד כל כך שלו.
שעון ה-F.P. Journe T-30 Tourbillon
שעון ה-F.P. Journe T-30 Tourbillon
אם לא התרשמתם במיוחד עד עכשיו מהשעון, חכו שתראו את המנגנון שלו, אחד המרשימים ביותר שקיימים בעולם השעונים, שמעוצב בהשראת שעוני כיס מבוססי טורבילון מהמאה השמונה עשרה, עם גימור וייצור ברמה הגבוהה ביותר שניתן להעלות על הדעת. למרות שמדובר בשעון “צעיר” יחסית, בן 5 בסך הכל, הוא מוצע למכירה במחיר התחלתי של 65,000 דולרים.
המנגנון של ה-F.P Journe T-30
המנגנון של ה-F.P Journe T-30

טודור ביג קראון סאבמרינר רפרנס 7924 (“Tudor Big Crown Submariner Ref. 7924”)

אחד השעונים המיוחדים ביותר, אם לא המיוחד ביותר שיש לחברה האחות-חברת הבת של רולקס להציע. הטודור סאבמרינר 7924 יוצר במהלך שנה אחת בלבד – 1958, כשהוא מהווה את ההשראה לשעון הטודור בלק ביי 58 שהושק השנה בתערוכת באזל והוא מוצע למכירה בתזמון מושלם (ומתוכנן?). השעון מתאפיין בלוח השחור ובמשולש האדום שעל הבזל שהפך לסימן ההיכר שלו.
הטודור ביג קראון סאבמרינר רפרנס 7924 מוצע למכירה במחיר התחלתי של 40,000 דולרים.

רולקס רפרנס 1655 דאבל רד סי-דוולר – סט מלא (“Rolex Ref. 1655 Double Red Sea-Dweller”)

פתחנו עם רולקס ונסיים עם רולקס ועם שעון שאם לא מספיק לכם המצב הכמעט מושלם שלו, תוסיפו למשוואה את העובדה שהוא מגיע עם סט מלא – פשוטו כמשמעו, מהקופסה ועד לתעודות או כל פיסת ניירת שהגיעה עם השעון במקור, מה שהופך אותו לנדיר עוד יותר – החל מתעודת האחריות של השעון, חוברות הרולקס אויסטר והרולקס סאבמרינר ואפילו קבלת הרכישה המקורית של השעון שנרכש מ-Bailey Banks & Biddle, הערכת ביטוח שהתקבלה עבור השעון כשבועיים לאחר הרכישה שלו ואפילו תיעוד של שני משלוחים של השעון לטיפול ברולקס !
רולקס דאבל רד סי דוולר רפרנס 1665
רולקס דאבל רד סי דוולר רפרנס 1665
השעון הנדיר הזה מוצע למכירה על ידי הבעלים המקוריים שלו, כך שהמקוריות והאותנטיות שלו לא מוטלות כלל בספק והמחיר ההתחלתי שלו עומד כרגע על 32,000 דולרים.
אז אם יש לכם כמה מאות אלפי דולרים פנויים ואחד מהשעונים הללו מצא חן בעיניכם, אבל אתם חוששים שלא תספיקו להגיע לניו יורק בשעות הקרובות כדי לרכוש את אחד מהשעונים הללו, אתם מוזמנים להצטרף לאחד מ-3,771 הרוכשים הפוטנציאליים שנרשמו למכירה הזאת – בין אם באופן פיזי או באמצעות הטלפון.